Кога трябва да започнат да се мият зъбките на детето?

  • 1 154
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Моника има вече 8 пораснали зъба. Кога трябва да почна да ги мия? И как? В момента е на 1 годинка.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Има зъби - миеш. Няма - чакаш.
Отначало ти търкай зъбите с четката като обясняваш на детето какво правиш и защо. Покажи също как миеш собствените си зъби. За изплакването също показвай и обяснявай. Ще се научи.

# 2
  • Мнения: 62
Ние започнахме преди два месеца!Синът ми сега е на 1,10 мес. и има 15 зъба.В аптеките продават паста за зъби със силиконов накрайник на nenеdent.Струва около 7 лева.И аз и моето слънце сме доволни.Ако детето ти е готово,пробвайте и вие! Peace

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 13:55 от pinktanya

# 3
  • Мнения: 146
След като има зъбчета почвайте. най важно е заради навика както казва моят зъболекар.

# 4
  • Мнения: 223
Първо няма какво толкова да се мие, прави се за изграждане на навик! Годинка смятам че е ОК

# 5
  • Мнения: 5 401
Първо няма какво толкова да се мие, прави се за изграждане на навик!

И аз така мисля! Каби има вече 6 зъба и сутрин и вечер се забавляваме заедно. Първо мия моите, а той се смее на глас, а после и неговите. Ползвам четка на Чико за 12+ и само с водичка, дори не и преварена..   bouquet

# 6
  • Мнения: 8 917
Моника има вече 8 пораснали зъба. Кога трябва да почна да ги мия? И как? В момента е на 1 годинка.
Ние започнахме с първото зъбче преди годинката Peace

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Nenedent имат комплект паста и силиконова четка, която пъхаш на твоя пръст и четкате там нещо  Laughing

В началото се възприема като игра, после привикват малчуганите.

Мота сега си носи сама четката и чака да й сложим паста!

# 8
  • Мнения: 7 723
Започнах да мия зъбите на децата си, точно когато им изби осмото зъбче,
преди това ме беше страх, че раздразнения венец ще ги боли...  Rolling Eyes

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Започнахме когато Тери извади 4тото зъбче.Първо и давах четката и си миех зъбите ,а тя ме гледаше и я осмукваше.След около седмица започнах аз да и ги мия и да обяснявам.Беше на 1г и 3м.

# 10
  • Мнения: 1 427
Време е да започвате. Peace

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Мием зъби някъде от 6-тото. В началото не бяхме много редовни, но вече си ни е традиция и навик. Първо ги миех със силиконовия накрайник на Ненедент, сега сме с детска четка за зъби.

# 12
  • Мнения: 330
Препоръчително е от порасването на първото зъбче, но ние започнахме да ги мием от 1г и 10м.

# 13
  • Мнения: 120
Ние си мием зъбите от 1г. тъй като имахме 10зъба,а и като ме гледаше как го правя малката сама прояви интерес. Та вече ви е време.

# 14
  • Мнения: 2 587
Първо няма какво толкова да се мие, прави се за изграждане на навик! Годинка смятам че е ОК

 Peace
В началото й беше чудно,но вече е навик и вечер като й се приспи отива до мивката и чака да се сетя да мием зъбките и да я слагам да спи.

Общи условия

Активация на акаунт