Значи ли че си лоша майка, ако решиш да не кърмиш?

  • 15 815
  • 381
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Момичета означава ли, че една жена е лоша майка ако реши да не кърми бебето си.Не визирам мен, просто ми е интересно мнението на околните.

# 1
  • Мнения: 8 242
Според мен ДА, до известна степен.. Най-малкото смятам, че е егоистка.. Ако не го осъзнава, толкова по-лошо за нея..
Мое мнение - всеки сам си прави избора  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 958
Зависи от мотивите, разбира се, от култура, възпитание, кого е приела за авторитет и т. н. , но тъй като относно кърменето има единодушие, че е полезно и незаменимо, бих я определила по - скоро като една твърде незряла майка.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 254
И според мен Да...
Смятам, че природата е направила избора човека да кърми и така трябва да бъде. Ако една майка избере умишлено и съзнателно да не го прави, тя е лоша поне в едно отношение Simple Smile Не лоша майка като цяло.

# 4
  • Мнения: 2 309
Зависи от причините, ако отказва да кърми защото "не й се занимава", "защото е трудоемко", " за да не й се развали бюста", "защото й се пуши, пие и й се митка по цяла нощ", бих я нарекла егоист, незаинтересована или не докрай отдадена..."лоши" е много силна дума, лоши са майки, които изоставят децата си, бият ги, продават ги, съсипват ги физически или психически.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Защо да е лоша майка - жената може да е прекрасна майка във всяко друго отношение, просто да не може да преглътне кърменето. Много зависи от мотивите - при някои жени са много сериозни (напр. преживяно сексуално насилие, психологически проблеми - или дори ужасен предишен опит с кърменето, болки и усещане за неуспех може да се отразят дотолкова зле на човек, че изобщо да не желае дори да опита отново), при други са себични или плод на невежество или заблуда (най-често).
Не ми е работа да съдя хората... макар че си признавам, че съм предубедена относно определени мотиви и си правя изводи относно това по какъв начин ще бъде отглеждано бебето (някои неща си вървят заедно в повечето случаи).

# 6
  • Мнения: 3 205
Не, не значи. Глупаво е да се разсъждава по този начин.

# 7
  • Мнения: 8 242
Истина е, че първия месец от кърменето е ключов - казвам го и от опит.. Почти винаги има проблеми - неправилно поставяне на гърдата, наливане с много вода, ненаддаване, прекалено много или прекалено малко кърма и т.н. Истината е, че на много майки не им се занимава.. Затуй масово спира кърмата на 40тия ден.. мда.. Това е при 90% от случаите.. Това за мен не е оправдание..
Но аз съм фанатичка на темата, затуй се извинявам ако съм малко крайна  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 152
Айде и аз да бъда крайна , но от другата страна

Ами ако тази майка  обича бебето си повече от всичко на света.За нея то е на първо място във всяко едно отношение,НО  има проблеми с гърдите.А, а??????

Ако целите й гърди са  в буци поради запушени канали и се стигне до оперативна намеса, а ако има кисти и НЕ ТРЯБВА да кърми

Моля ви се, нека да не сме крайни. NaughtyТова за кърменето вече става банално, поне според мен.  Аз не съм кърмила, айде да ми каже сега някой, че не съм добра майка, пък да видите тогава, каква зла мога да бъда Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 1 691
Винаги съм се била в гърдите, че съм либерална и не съдя другите за избора им. Въпреки това сега гласувах с ДА - в масовия случай (не говоря за изключенията, които описва hedra) една майка избира още от родилното да не кърми детето си главно по егоистични причини - бюст, свободата да излезеш вечер, кариерата и т.н.
Разбира се, не поставям на един кантар некърмещите и например тези, които малтретират децата си. Некърмещата майка може да е прекрасен, дори повече от прекрасен родител, какъвто обаче може да бъде и бащата, бабата и т.н. Просто доброволно се е отказала да е още нещо за бебето си.
Колкото до тези, които кърмят кратко, но все пак опитват (въпреки всички проблеми)... наистина не знам и затова не смея да изкажа мнение.

# 10
  • София
  • Мнения: 250
Не.
Както и ако кърми, това не я прави "добра майка".

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 18:10 от adi101

# 11
  • Мнения: 5 401
Не, според мен не означава!!  Peace

Напълно подкрепям мнението на Хедра! И бих искала това да не е поредната тема, в която ще се изпокараме в защита или в противовес на кърменето!   bouquet

# 12
  • Мнения: 222
Аз съм кърмила децата си. Едното повече, другото по-малко, но разбира се че не е лоша майката, решила да не кърми. Хедра го е казала повече от правилно!!!

# 13
  • Мнения: 2 309
кръц кръц, ние тук в този форум не сме малоумни, за всички е ясно и повечето са посочили, че ако жената има здравословни проблеми, никой не би я упрекнал, аз лично в моя пост съм посочила кой тип оправдания са ми неприятни. А ти не виждам защо трябва да подскачаш толкова.

# 14
  • Мнения: 134
Да не забравяме, че все пак въпроса е не ако "не трябва" или "не може", а ако "не иска". Предвид това, че природата е направила кърменето естествен начин на хранене на детето, според мен майка, която не иска да кърми има някакъв проблем, а пък вече резултат на какво е този проблем е друга тема. При всички случаи има нужда от помощ, било емоционална подкрепа или специализирана помощ.

Общи условия

Активация на акаунт