А подаръци от България?

  • 2 556
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Провокирана от съседната тема пускам тази. На мен ми беше много мъчно, когато майка ми ме попита дали знам цените на колетите до 2кг от БГ, за чий да ми праща, в Канада има всичко и по този ред на мисли. Аз исках само мартенички, чубрица, джоджен и девисил. За децата някоя дребничка сребърна висулка, кръстче, сърчице, такова нещо.Български вестник, от тези дето ги няма в нета, малко българска мастика или качествена ракия за мъжа ми....такива неща. Студени ми ставаше в душата други българи като ни поканят и ни кажат, че еди кво си е от мама и татко, че всеки месец им пращат ракия, цигари, луканки...е, аз такива работи не съм искала, нито всеки месец, а за Коледа, Великден, Баба Марта, за децата най-вече.
А не съм искала с нейни пари, аз оставих пари в БГ с тази цел.
Родителите на мъжа ми, както и брат му, на тях не им минава през ума изобщо, че може дори картичка да пратят на внуците си....
Не че държа особено да получавам нещо, само малко ме заболя...

# 1
  • Мнения: 459
И сега защо не пишат онези против подаръците от чужбина. Аз пък ще чакам те да се включат  Laughing

# 2
  • Мнения: 25 551
Ами не пращам, защото няма на кого.
Но ако имаше, сигурно щеше да е точно това, което му липсва там - нещо специфично българско. Чубрицата чувам, че е много ценена там, лютеници, ракийки... Ей-такива благинки за душата.  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 299
Не откривам другата тема...за подаръците от чужбина...аз на всичко се радвам и винаги нося подаръци - нещо интересно.

Родителите на мъжа ми, както и брат му, на тях не им минава през ума изобщо, че може дори картичка да пратят на внуците си....
Не че държа особено да получавам нещо, само малко ме заболя...


Аз така на една приятелка и пращам картички, колетчета, чайче...никой иначе не се сеща за нея  Sad

Иначе пращам на приятели чужденци...ще ме изцедят тия хора - искат ядки, сушени плодове, кроасанчета с шоколад, вино (това вече няма как да им пратя), бисквити.... ooooh! Ще ме разоряд, ама ми е кеф да им пращам Peace

# 4
  • Мнения: 1 299
... че еди кво си е от мама и татко, че всеки месец им пращат ракия, цигари, луканки...

Как пращат ракия и луканка  newsm78

# 5
ниЩо не искам да ми праЩат (тук и крадат в поЩите), не искам и да се товарят да носят .. по едно време мъкнеха луканки, лЮтеници .... за мен е излиШно товарене

# 6
  • Мнения: 1 299
ниЩо не искам да ми праЩат (тук и крадат в поЩите), не искам и да се товарят да носят .. по едно време мъкнеха луканки, лЮтеници .... за мен е излиШно товарене

При мен проблема е, че ако си получа колета, то той е обиколил цяла Европа. Не е истина просто - преопаковани, сумати печати...мани мани  Crazy Crazy Crazy

# 7
ниЩо не искам да ми праЩат (тук и крадат в поЩите), не искам и да се товарят да носят .. по едно време мъкнеха луканки, лЮтеници .... за мен е излиШно товарене

При мен проблема е, че ако си получа колета, то той е обиколил цяла Европа. Не е истина просто - преопаковани, сумати печати...мани мани  Crazy Crazy Crazy

а аз трябваШе да ходя на другия край на града в митница заради колет с книжка за Рики Мартин и оЩе глупости разни, висене на опаШка и преглеждане на съдържанието с двама хилеЩи се митни4ари 
предлагали са ми и друг вариант: да ми пратят неЩо по някой и да се видим някъде около Милано на магистралата  .... аааа не  Stop

# 8
  • Мнения: 945
На мен никой на ми праща. Няма и да zабелжа, ако някой ми дойде на гости от БГ и не ми донесе нищо, достатъчно се радвам на новодошлите. Аz съм на мнението, чЕ никой не ми е длъжен всеки месец да ми събира колетче и да ми праща някакви няща, като zа тях дава половината си пения, а в края на краищата аz мога сама да си ги набавя. Говоря и zа луканки и zа мартенички и т.н. Колетите съм ги намраzила в студентските си години, когато майка ми и баща ми даваха по примерно 3 лева да ми пратят колет с картофи, а zа същите пари можех да си ги купя от паzара. Или бурканите с манджите, които редовно се раzваляха.

Има много онлайн магаzини, от които ако толкова ти се прияде, може да си купиш луканка.

А, противник съм и на мъкненето на лекарства от "къщи", че "тук няма такива". Ако след няколко години престой в чужбина не си се научил къде е лекарският кабинет и къде аптеката, то нещо според мен не е наред....

# 9
  • Мнения: 1 299
Има много онлайн магаzини, от които ако толкова ти се прияде, може да си купиш луканка.
дай сайт  Praynig

# 10
  • Мнения: 2 437
Пращам колети по празниците до USA - със сувенири и малки мезета, просто заради вкуса на родното.
Не е скъпо, освен когато се пращат документи с DHL или FedEx, но никога не искам осребряване на "пътните".

# 11
  • Мнения: 369
От повечето хора, на които нося подаръци, нищо не съм получавала. В началото като дойдохме тук едната баба на моя му пращаше потници и чорапи за рождения ден, въпреки недоволството му. Майка му по едно време много настояваше да му прати колет и го пита какво му трябва. Той й каза: някои лекарства, понеже тя работи в аптека и има намаление за нея, вафли Мура и едни гел-дезодоранти, които ги няма тук. Май имаше и още нещо, не помня. И жената приготвяла, приготвяла, та пратила две бучки вакуумно опаковано сирене! Само това, защото за другите неща нямало място.  ooooh! Ама откъде да знае, че колетите не се пренасят за 2 часа или в хладилен камион? Сиренето се развалило, опаковките се надули, едната дори се спукала и саламурата изтекла. Пакетът- прогизнал и смърдящ!  Sick И ние отиваме да го вземаме като си мислим, че вафли и лекарства има вътре, за сиренето не знаехме. Гледам, че отвън на нищо не прилича кашона и се карам със служителката, че са го повредили. Тя жената се притесни и каза да го отворя още в пощата и ако нещо е повредено да се оплача. Добре, че не го отворих пред нея, ужас беше с това сирене.  Embarassed

Моето семейство ми пращат редовно картички и мартенички, понякога и колетчета (непоискани от мен, но много ме радват все пак).  Heart Eyes Но за тях поне знам, че наистина ме обичат и мислят за мен.

В началото и другите роднини пускаха по някоя картичка, но нещо спряха, явно вече свикнаха без нас.  Cry А ние им пращаме от всяка почивка, на всеки рожден ден и на всяка Нова Година.

# 12
  • Мнения: 1 299
Да изпратиш колет по празници или просто една картичка според мен е жест, който не коства много усилия и финанси. Това е начин да покажеш на хората, че не си ги забравил и държиш на тях  Hug

# 13
Да изпратиш колет по празници или просто една картичка според мен е жест, който не коства много усилия и финанси. Това е начин да покажеш на хората, че не си ги забравил и държиш на тях  Hug

романти4но, но и един СМС върШи работа, а и някой да забрави или аз ако забравя не е трагедия  Grinning

# 14
  • Мнения: 1 299
Да изпратиш колет по празници или просто една картичка според мен е жест, който не коства много усилия и финанси. Това е начин да покажеш на хората, че не си ги забравил и държиш на тях  Hug

романти4но, но и един СМС върШи работа, а и някой да забрави или аз ако забравя не е трагедия  Grinning

То и картичка по имейла става...Но на най-близките обичам да пратя по пощата... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт