За шофьорските книжки

  • 2 234
  • 40
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
След обсъждане в холандската тема, се оказа, че трябва да си дам българската книжка, за да взема холандска. Не се разрешава да имаш две, което ме наведе на дълбок размисъл какво да правя и не мога да реша....

Не карам кола често, но някой ден ще ми се наложи със сигурност.

# 1
  • Мнения: 1 378
А не можеш ли да караш с българската книжка? Не я ли признават? На мен не ми я признаваха до началото на тази година.Откакто сме в ЕС я признават за фул драйв лайсенс.

# 2
  • Мнения: 5 475
Аз конвертирах моята още преди година и ми взеха бг книжката. Peace

Доколкото знам,откакто сме в ЕС може да си караш с нашата,освен ако в холандския закон няма някакви особени изисквания. Rolling Eyes

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мога да карам с нашата, но някак си чувствам странно, че ще ми я вземат.  Сигурно, защото ме свързват сантиментални спомени с нея.
Просто вече се чудя какви са + и - да имаш българска или да имаш от държавата.  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 5 475
  newsm78 Не виждам какво странно има,за да ти я признаят при конвертиране е нормално да ти я вземат.
В моя случай при положение,че съм пуснала корени тук ,предпочитам да имам документи на страната ,в която живея. Peace
А и съм подала документи за гражданство ,когато го получа съм задължена да сменя книжката,така че изпреварих нещата. Wink

 

# 5
  • Мнения: 3 098
Такава е процедурата,Калинка.Не може да имаш два документа за едно и също нещо.Дори някой ден да ти потрябва бг книжката,то винаги можеш да си я вземеш от КАТ.
Аз съм със испанска книжка.Тогава закона гласеше,4е легално пребиваващите трябва да си сменят книжките.Сега могат да си шофират с българските,но аз няма да я сменя отново,защото пък с моята книжка правя застраховките на колите.

# 6
  • Мнения: 4 700
Явно навсякъде е така. Аz съм в Германия и на мен ми вzеха българската като си направих немската. Но има локога, напримен ако ми вzемат немската zаради нару6ения, да не мога да карам и с българската.  Peace

# 7
  • Мнения: 7 914
Аз си имам българска и в последствие си вземах и холандска( не можах от първия път само с практика и затова си карах и теория и практика)... и съм с две книжки... никой не ми е скал да си връщам българската  newsm78 Thinking

# 8
  • Мнения: 4 700
звездичка, а ти някъде попълнила ли си, че има6 и българска или направо си иzкарала курса? За6тото ако те не zнаят, че има6 българска, няма и какво да ти вzемат.  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 7 914
ами знаят си , че имам българска понеже закона беше,че като имаш книжка.. няма нужда да държиш теория...ама мен ме скъсаха на практика и.... затова си минах и по теория и практика...ама после никой не се сети да ми каже, че трябва да си върна българската книжка... или там каквто се полага  Rolling Eyes

# 10
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
звездичке,
явно си се уредила....
Ясно ми е, че го правят заради нарушенията.

Има ли някой, който кара с БГ книжка?

# 11
  • Мнения: 1 378
За Холандия ли питаш или по принцип.
Аз карам с българска книжка.Никога не съм имала ирландска.

# 12
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И аз като Звезди4ка си имам 2 книжки. Никой не ми е искал българската, въпреки 4е знаеха 4е имам, защото така не бях задължена да карам 20 4аса кормуване. Но минах и теория и практика.

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
С две книжки сме, но сме карали и изпитите два пъти  Crazy И то тукашния беше по-овъртян от българския   Twisted Evil
Калинке, виж как е по закон. Ако можеш с БГ книжка да си караш, защо да я сменяш  Thinking Аз не съм в час вече с тези неща, защото отдавна не ме засягат. Бръмча си с две книжки  Wink

# 14
  • Мнения: X
мацка, аз веднага си подадох документите щом станахме членове на ЕС
нашите книжки са трудни за разбиране с тези 2 азбуки и трябва да превеждаш на полицаите всеки ред
 а и на тях няма шведско ЕГН, а българско
това допълнително усложнява нещата

иначе и на мен ми беше мъчно, че ще я унищожат, но нямаше как

все пак винаги можеш да си извадиш и българска, щом се прибереш в БГ и там ще ти приберат другата

аз лично смятам, че ни смятат за по-нискорисови когато наемаме кола, ако сме със западноевропейска книжка, а не с БГ

успех в терзанията

Общи условия

Активация на акаунт