Кърмене и лекарство Tegretol

  • 1 185
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, мами. От около месец имам проблем с главоболие. Ходих на лекар, джипито след преглед ме прати и на зъболекар. След прегледа се оказа, че имам мъдрец. Извадиха го с операция, имаше гной, пих антибиотик и зачаках главоболието да премине. Седмица по-късно продължавах да имам остра болка в дясното слепоочие, ухото и мястото, където беше зъбът почти вече не ме болеше. Последва преглед при невролог, според когото вследствие на болния мъдрец съм развила тригеминална невралгия. Изписаха ми тегретол сутрин и вечер по една таблетка. Съобщих на невролога, че кърмя и той каза, че ми изписва безопасни количества. Но като прочетох листовката към лекарството доста се притесних, че лекарството е безопасно за бебето ми, изписва се при епилепсия, някои типове депресии. Проверих го в сайта, който е даден в библиотеката където също пише, че е съвместим с кърменето, но все пак. Някой пил ли е лекарството, докато е кърмил и имаше ли някакъв ефект върху бебето?

# 1
  • Мнения: 3 760
Виж тук, тук, тук
 Peace Ако не стане с търговско наименование търси по активна съставка!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вероятно ще те успокои, че и според Хейл карбамазепин е категория 2, т.е. лекарството е с изследван при ограничен кръг кърмачки ефект и няма проявено отрицателно влияние върху кърмачето, а рискът употребата му да предизвика някакви реакции е минимален.
Единственото предупреждение е да се наблюдава кърмачето за сънливост.
Бързо да минава Grinning

# 3
Благодаря Ви, момичета. Навсякъде, където прочетох лекарството е абсолютно съвместимо с кърменето. Аз реших да изчакам до сутринта, докато се обадя на педито да я питам и нея за всеки случай и то взе, че ми мина пустото главоболие( да не казвам голяма дума). Така че засега не го пия, дано и да не ми се налага, че някакси не ми се връзва да кърмя и да пия силни лекарства макар и в минимални дози. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт