Детето няма апетит

  • 590
  • 8
  •   1
Отговори
От една седмица момченцето ни няма апетит.От четири хранения на ден яде само по два пъти, като преди това не сме имали такъв проблем.Сега са някакви мъки.Като му се каже за ядене,започва да плаче.Въобще не иска да седне в стола за ядене.Притеснена съм много.Днес ще се обадя на педито,да я попитам за някакъв сироп да подсилим апетита.Дайте ми съвет.

# 1
  • Мнения: 1 044
Колко е голямо детенцето? При нас като започнат зъбите за избиват и спира да се храни! SadСъщото е и когато боледува, а по принцип се храни добре. Хубаво е педито да го прегледа за всеки случей и тогава започвайте със сиропите. Но щом детето се е хранело нормално, значи има някакъв проблем.

# 2
  • Мнения: 2 100
Нека го види лекар,но това ,че 2-3 дни не му се яде не е повод за притеснение, поне при мен..

# 3
Детето е на 1г. и 2м.,няма афти,защото го проверявах.Бодър е, но има моменти и когато е кисел.Може би му растат кътници,но ме притеснява факта,че те могат да продължат много.

# 4
  • Мнения: 2 722
Имах същия проблем докато ни расяха кучешките - от най-яшното дете на планетата се превърна във върл противник на храната - единственото което признаваше бяха солетите. Ами изкара си двайсетина дена на вода и солети, избиха зъбите и пак прояде като преди.
Аз лично мисля че при положение че се храни поне два пъти на ден нещата не са чак толкова за притеснение /при положение че лекар отхвърли вероятността за нещо по-сериозно/
Но като правило растящите зъби са основна причина за киселеенето и влошения апетит /скромно мнение на човек наблюдаващ никненето на втора групичка зъби/  Laughing
Успех и пиши.

# 5
  • Мнения: 341
Не се притеснявай - тепърва ще се сблъскваш с такива периоди. Децата растат и започват да проявяват предпочитания и чешитлъци и преходът от всеядно бебе към злоядо дете с безброй предпочитяния и непредпочитания за нас - родителите, обикновено е шокиращ. Консултирай се с GP-то на детето, за да се изключи варианта не е съвсем здраво. От там нататък само търпение.
Аз за стимулиране на апетита съм давала Саностол и Ескимо (което е рибено масло), но според мен това следва да се прави само ако продължително време не яде или след боледуване.
Успех и спокойствие!  Peace

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
На тази възраст е нормално да е от зъбките. Моят син си похапваше добре като бебе (за разлика от сега), капризен беше, но ядеше. Периодът със растенето на зъбките, обаче беше кошмарен. Късно избиха, трудно, с болезнени подути венци..... Въобще не искаше да яде...
Явно го боли мъничето, затова е кисел и няма апетит.

# 7
Даниел е много слабичък-на тази възраст е 9,900кг.,но е висок/сякаш манекен ще го правим/,затова се притеснявам.А другият проблем че той яде абсолютно всичко пасирано,защото има рефлукс.През нощта е спокоен.

# 8
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай, и не го насилвай. Почти всички деца имат такива определени периоди на пренасищане и за няколко дни ядат малко или почти нищо. Освен това избиването на нов зъб също е причина. Криско също ги има тези периоди, с или без зъб. Сега пак е така, кара на ден с една краставица, един банан и понякога - 50гр плодово кисело мляко. Това е. Така е вече 4-ти ден, но ни най-малко не се притеснявам. Не го насилвам, това е изключително важно. След това отминава и пак си прояждат. Отказите от храна не са случайни, организмът на детето си знае работата, довери му се и го следвай.
Разбира се, говорим за случаите, когато детето е жизнено и здраво.

Общи условия

Активация на акаунт