Напълнява ли се от Дуфастона?

  • 19 785
  • 16
  •   2
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте! Изписаха ми Дуфастон в 10г.с.. При страничните му ефекти не е споменато покачване на тегло. Въпросът ми е към тези, които са го пили - как ви се отрази?

# 1
  • Мнения: 9 063
За теб е важно да го пиеш, да не кажа задължително.
Като цяло Дуфастонът няма особено сериозни странични действия.
Може и да ти се отрази на апетита, може и да не, ще си проличи Simple Smile
Така и така ще напълняваш, какво го мислиш Grinning

# 2
  • Мнения: 5 362
Не ми повлия на килограмите Peace

# 3
  • Мнения: 37
Stef не съм се и замисляла да не го пия. Нали най-важното е да предложа всичко най-добро за бъдещето ми бебче.
Обаче обичам да си хапвам доста сладичко и не дотам полезни храни, та си мислех, да ги поогранича, ако ще се пълненее и от лекарството. Благодаря ти, че ми отговори!!!

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма такова нещо Peace
Нито от Дуфастона, нито от антидепресантите напълнях (даже и малко отслабнах  Mr. Green (пиех ги едновременно в еднин период)), а така се бях наплашила ooooh! Хем няколко акушер-гинеколога ми обясниха, че нямат такъв ефект Tired

# 5
  • Мнения: 728
Незнам дали от Дуфастона, но идвата пъти, когато го пих, определено качих килограми. Не е лошо наистина да ограничиш сладкото и тестяното, за всеки случай!

# 6
  • Мнения: 418
да,със сигурност се напълнява.от опит го знам

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи с Дуфастона има един друг проблем, мани ги тия кила... има закована тема за това и не е лошо да я прочетеш.

# 8
На мен не ми се отрази на килограмите.

# 9
  • Мнения: 160
напълнява се,но не бих и помислила да не го пия.той предпазва от спонтанен аборт и щом са ти го изписали значи има защо.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
clio, а е хубаво когато правим нещо да помислим... защото последствията остават не за този, който го предписва, а за този който го пие. Да, има един момент с оправдания риск, но дълбоко се съмнявам, че всеки лекар го преценява.

# 11
  • Мнения: 9 063
Ренка, какво имаш предвид Thinking

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тази тема-  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=71085.0 имам предвид и най-вече моето вродено увреждане от прогестерона.
И това, че целта на лекаря е да закрепи бременността, но не и здравето на бъдещият човек- отново нещо, с което съм се сблъсквала.

# 13
  • Мнения: 9 063
Знаеш ли, Рени, от колко време подминавам тази тема, за момента не ме е касаело...ако съм знаела обаче какво пише вътре, щях да съм я прочела Shocked
Наистина, за птърви път чувам че приеманият Дуфастон може да има такива последици...
Не разбрах съвсем точно всичко, но ще прочета темата и ще ми се изясни.
Благодаря ти!

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
.:.Stef.:. , всъщност темата е моя, но не съм пускала аз анкетата (някой мод е) и мисля, че не аз отворих тема за последствията от прогестерона. Но темата всъщност е за друго и не е достатъчно засегнат проблема с този хормон и бременността. Аз за първи път четох, че последствията от приемът му по време на бременност не са безобидни в един брой на списание "9 месеца" от 2000 год. (специално при момичетата). Скоро не съм търсила инфо по темата в интернет, но мисля, че трябва да има.

Общи условия

Активация на акаунт