ПАМПОРОВО - КАКВО ДА ПОСЕТИМ?

  • 2 707
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте,
в събота и неделя ще ходим на Пампорово.Не съм ходила там от малка.Много ми се иска да видим най - красивите природни кътчета в този край, за които само съм чувала.За да не се лутаме / имаме само два дни / моля за вашите предложения.

Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 937
Връх Снежанка (и телевизионната кула), Смолянските езера, Орфеевите скали, астрономическа обсерваторията “Рожен”...

# 2
  • Мнения: 2 631
Копирам си мнението от една друга тема, където отправната точка беше Смолян, но разликата не е голяма!
Чудесен избор сте направили! Peace
Прекрасна природа! Heart Eyes

Маршрути:
- посока с.Смилян - в самия Смилян к-с Млечен дом /ще ви покажат, какво и как правят от мляко, ще си купите неща, да дегустирате, непременно опитайте млечният им десерт/, пак в Смилян к-с Смолена /дано не бъркам името/- кипро ресторантче със специалитети и зоокът, с възможност на место, да си уловиш пастърва и да ти я сготвят; с.Могилица - Агушевият конак, пещера Ухловица - впечатляваща гледка, с.Горна Арда - извора на р.Арда на сами гръцката граница. Ако пък от Смилян тръгнете към Рудозем - съвсем наблизо има к-с за риболов с място за плаж, кръчма, параклис - обаче това место на мен ми е доста усойно и диво и все неприятни тръпки ме побиват там - пейзаж, като от уестърн - голи отвесни скали, черен път...

- посока Девин - с.Стойките - пътят минава през живописна местност, с.Широка Лъка - етнографски комплекс; Триград - неописуемо впечатляваща природа, пещера Дяволско гърло-спираща дъха, Ягодинска пещера - красива, Девин.

- посока Пампорово - самият курорт, новата църква Св.Богородица, връх Снежанка - ТВ-кулата, ако се качите там ще пиете кафе на най-високо, а погледът ви при ясно време ще стигне до Рила, Пирин, Ст.планина...

- посока Златоград - освен прекрасната природа - нищо друго впечатляващо, но си струва, да се види, че има и такава България; Мадан, Рудозем и самият Златоград, за който един ден е предостатъчен - кафенце на пясък, да пийнете.

- посока с. Момчиловци - пак невероятна природа, в самото село чудни фамилни ресторантчета с родопски специалитети.

- посока Рожен - Хайдушки поляни, астр.обсерватория... - но това е посоката, в която не съм ходила и лични впечатления нямам.

- самият Смолян - музей, новата огромна църква, старият и новият център, планетариума...

В повечето от местата има за слагане печатче от 100-те обекта.

ПРИЯТНО ИЗКАРВАНЕ!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 631
Сега вникнах Embarassed, че ще сте само за уикенда и моите писания едва ли ще са ви от полза. Rolling Eyes
Ако все пак имате време - идете по посока Девин.
Не знам от къде си, но от там също има път за Пловдив напр., т.е. отпътуването от Пампорово можете, да го съчетаете с екскурзията и от Девин направо за Пловдив - София напр., без от Девин да се връщате до Пампорово и от там Асеновград-Пловдив.
Но този път не съм го пътувала, така че трябва, да го изкоментираш и с някой друг.

# 4
  • Мнения: 3 622
И след всички тези разходки да не пропуснете да пиете ароматно кафе и да хапнете вкусни тортички в кафенето на последния етаж на хотел "Мургавец".  Laughing Ще оставете доволни, ние не го пропускаме никога  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт