Какво мляко за добавка

  • 571
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте, вчера бяхме на консултация и се оказа че пак малко е наддал нашия юнак,пак е на долна граница за неговата възраст /след 10 дни ще стане на 3 месеца/ и сега се чудя какво мляко да му взема за добавка.Педиатърката ме насочи към по леките от типа на Нутрилон, Нан, Фризо
Каката ми беше изцяло на Фризовом, но тя си беше малко проблемно бебе, т.е с рефлукс и колики до към 6,7 месец
Но чета разни неща че някой запичали, какво бихте ми препоръчали вие майки които сте давали добавка към кърмата?

# 1
  • Мнения: 8 242
Я кажи първо колко се е родил и колко кг-ма е сега.. Щото те педиатърките много обичат да насочват към дохранване  Tired

# 2
  • Мнения: 27 524
Не виждам смисъл от добавки, защото така ще намалее кърмата ти. Недей! Децата не наддвата всеки месец по половин кило. Нехранителна кърма няма!
Иначе ако твърдо си решила - Аптамил или Нутрилон.

# 3
  • Мнения: 1 165
Влез в кърмаческия Peace-там ще ти дадат компетентни съвети как да увеличиш кърмата си и дали въобще трябва да се тревожиш за наддавнето на бебо.Дъщеря ми също наддава малко,но е жизнена,нараства на ръст и не се тревожа. Започнеш ли веднъж с добавките ,рискуваш да ти намалее кърмата и да ти се наложи да преминеш изцяло на АМ.

# 4
  • Мнения: 547
Изцяло подкрепям горните мнения.
Това дали ти трябва добавка или не зависи от цифрите в таблиците, които гледа твоя педиатър. Всяко бебе си има свой собствен темп на растеж и развитие.
Влез в кърмаческия, прочети повече и чак тогава прецени дали ти трябва добавка или не.

Конкретно на въпроса ти. Аз около годинката започнах да дохранвам с Аптамил.
 

# 5
  • Мнения: 55
Frizo запичат според мен, най-доволна бях от Aptamil. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз дохранвам, защото всички опити за увеличаване на кърмата се оказаха недостатъчно успешни и ми писна да се терзая, а детето да не може да си възстанови килограмите от раждането и някакви жени, дето са цедили почти от самото начало по 200 мл. от гърда да ми дават акъл  Naughty. Почнах с NAN HA, защото имам алергия към полени и педиатърката каза, че Огнян е предразположен към алергии и затова най-добре хипоалергенно мляко. Но много се запече от него. Рових се из форума и прочетох доста добри отзиви за Nutrilon- от него не би трябвало да се получава запек, а и се препоръчва при смесено хранене- с кърма и АМ. От 2 дни сме на него- но на варианта Omneo- който е за предразположените към алергия кърмачета. Още не мога да преценя. Малко по-бавничко се разтвартя. За акането- трябва да минат няколко дена, за да мога да кажа.
Успех- и това дето го разправят, че бебето спира да суче като почнеш да дохранваш, не е баш тъй  smile3503 Не се притеснявай. Просто гледай да кърмиш колкото можеш. И да не се отказваш.

# 7
  • Мнения: 7 947
Ние от самото начало се дохранвахме с Фризолак 1, а след третия месец минахме изцяло на него. Но според мен трябва да дохранваш само ако сама забележиш, че е гладен - ако е неспокоен и плаче много и ако не може да издържи 3 часа между храненията.

# 8
  • северно море
  • Мнения: 321
Ние сме на Нутрилон-Омнео,то не е за бебета предразположени към алергия. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 423
Според мен килограмите нямат значение. Всяко дете е различно и се развива по различен начин. Важно е детето да е добре и жизнено. Ако му дадеш добавка, кърмата ти ще намалее. Ако искаш да продължиш с кърменето, по-добре намери инфо как да увеличиш кърмата си и да стимулираш лактацията. (справка Кърмаческия) Ние също се дохранвахме първия месец. Кърмата ми беше малко и по съвет на педито давах мляко ХИП само вечер по около 10-20мл. след кърменето. След всяко кърмене обаче изцеждах и така кърмата ми се увеличи и махнахме добавката. Успех  Peace   

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз дохранвам с Friso HA. Засега нямаме проблеми, на малкия му харесва и не съм забелязала да се запича от него. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Първо дохранвах с Фризолак,но беше все запечена.Минах на Нутрилон и нещата са по-добре.Иначе суче със същото желание както в началото и дохранването на й влияе.

Общи условия

Активация на акаунт