Отговори
  • Мнения: 450
Здравейте,

Със съпруга ми искаме да купим една старичка кола от един негов приятел,която е в добро състояние,но не е карана около 5-6 месеца и момчето е `пропуснало` да `и смени номерата... Когато казах на мъжа ми да помоли приятеля си да ги смени,той отговорил,че това ще бъде наше задължение в случай ,че купим колата,защото той нямал нерви да се реди по опашки и да се обяснява...  Притеснението ми е ,че в този случай се плаща глоба,но каква и дали само с това ще се отървем ,ако решим да я купим... Помагайте със съвети,моля ви Praynig

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 362
Май не платихме глоба ние  newsm78 Закупихме кола мината година май месец и трябваше да и сменим номерата,но го направихме след 5 месеца,но не помня  Rolling Eyes Или 20 лв или нищо беше  newsm78

# 2
  • Мнения: 450
Уф,дано и ние се разминем с 20лв.,но вече е друга календарна година и е доста смешно оправданието ни за пред КАТ си мисля...дано да се разминем Praynig

Благодаря ти за отговора,Мис КаприЗ Grinning  bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Чакай малко, как ще глобяват вас, задето предишният собственик не си е сменил номерата? Това е абсурдно! Вие каква вина имате? Според мен могат да глобят него, но не и вас. Може да попитате в КАТ как точно стоят нещата, за да сте сигурни.

# 4
  • Мнения: 450
Не съм запозната,но предполагам ,че в КАТ се отива след прехвърлянето на собствеността при нотариуса и когато отидат в КАТ, новия собственик ще е мъжа ми и съответно хващат него...така предполагам.Дали към  КАТ има някакъв форум ,където могат да се задават въпроси или искам прекалено Wink

# 5
В Бургас има доста коли , които все още карат със старите номера, дори катаджиите не ги и спират защото няма никакъв начин да им наложат някаква глоба или акт някакъв. Просто всичко май си беше някаква медиина кампания на правителството. Доколкото знам няма закон, който да те накара да си смениш номерата. От тук следва , че би трябвало да няма глоба.Ако все пак искат да ви наложат някаква такава , поискайте да ви покажат въз основа на какво ви я налагат.
Успех и безаварийно шофиране!!!

# 6
  • Мнения: 450
Ооо-това ми звучи доста добре! Благодаря много за информацията! Вече ще сме подковани,защото те не са свикнали някой да им иска обосновка на едно или друго действие Wink

# 7
Все пак първо провери преди да направиш каквото и да е! За всеки случай...

# 8
  • Мнения: 450
Да,разбира се Peace

# 9
  • Мнения: 4 362
Опс,ставало е въпрос за жълтите номера ,нали?  Blush
Аз помислих,че става за друга регистрация,от един собственик на друг и смяна на номерта  Blush
Моят дядо имаше  един стар форд,така караше със жълтите си номера до сега когато купи друга.Не са го спирали нито е сменял номера  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 450
Мис КаприЗ, и за двете:смяна на собственост и на старите номера  Peace  Но преди два дни даваха,че все още има хора с несменени номера и се поуспокоих още повече Laughing  Наблюдавам ,обаче нещо друго - мъжа ми започна да не харесва идеята за купуване,а почти всичко предварително са договорили включително и капаро...а пък аз купих сенници за колата за бебо и замалко да капарирам една детска седалка за кола... Ще почакам,да видим какво ще реши съпруга,а така се бях навила да карам тази малка сладка,стара кола... ooooh! Embarassed

# 11
Я, по-добре кажи каква е колата, да ти кажем дали да я взимаш и да не си блъскаш главата после! Wink bambam

# 12
  • София
  • Мнения: 4 127
И аз съм в същото положение - купих сенници, даже и столче за кола купих, но без кола  Laughing
Дано скоро да влезнат в употреба.

# 13
  • Мнения: 450
Какво да ви кажа...толкова съм ядосана и разочарована... Shocked #Cussing out Мъжа ми се отказа - негови приятели(вкл. и приятели на това момче ,от което щяхме да купуваме колата) го навили да се откаже-нямало смисъл-щяла да го остави на Цариградско шосе ,цял живот да лежи под нея Confusedи такива подобни,а всички са се возили в нея и преди това казваха,че за годините си(20!?! Embarassed) и марката си( Фиат някакъв) е много добра... Пак сме без кола и като гледам още дълго ще е така Cry

# 14
Хе, хе. Ама трябваше с марката да започнеш. Въобще недей да съжаляваш. Фиат ги докарват само на красота и хората затова се лъжат. Това е най-калпавата марка в момента на пазара. Даже можеш да почерпиш,че не си се набутала. Wink
 Между другото един колега разправяше, че преди време се обадил един в "Часът на Милен Цветков" и казал в ефир никой да не си купува Фиат, щото неговия го купил чисто нов и го имал вече 1 година , а не бил излязъл от сервиза...
А иначе откъм вид и екстри ги докарват.

Общи условия

Активация на акаунт