Хепатит Ц и бременност

  • 896
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Момичета зная че единсвения достоверен източник по тази тема е докторът,но аз все още незная дали имам хепатит,и не съм бременна.
Приятелят ми има хеп.Ц, но незнаем хроничен или др. вид, много е вероятно и аз да съм се заразила, въпреки че нямам никакви симптоми . Не ми пука дори и да имам хепатит но при мисълта че не бихме могли да си имаме дете ииии #Crazy Shocked baby_neutral
Искам вашето мнение, всеки който е имал такъв проблем искам да ми сподели.
Четох доста неща но не ми стана ясно ако имаме бебе и двамата имаме хепатит, това какво означава, бебето ще се зарази ли, или пък ако само той има хеп,има ли някаква опастност отново за плода ?????????????
Много ще съм ви благодарна за всеки отговор!!  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 869
Мисля,че едва ли би могло да е проблем.Опасно е когато жената е бременна и прекара хепатит  С .А дори и тогава въпреки риска се раждат и живи и здрави бебета.Една моя приятелка беше болна в 6-тия месец.Искаха да и правят аборт по мед.причини,но тя реши да рискува и взе правилното решение.

# 2
  • Мнения: 288
Хепатит "с" е лечим,отиди на изследване,ако има нещо ще се проведе курс на лечение на теб и приятеля ти и след това давайте смело   

# 3
  • София
  • Мнения: 3 787
Виж тук.Има доста хора с този проблем.Мисля,че има и едно момиче,което е родило 2 деца с хепатит С и съпругът й също го има.
Питай там.Ще ти дадт по-компетентни отговори Wink

# 4
  • Мнения: 35
Благодаря ви!
Смятам тази седмица да се изследвам за хеп. но докато изленат резултатите само ще умувам///:)

# 5
  • Мнения: 1 942
Вчера си говорихме с една мацка, която са и открили хепатита С по време на бременоста.  Ами детенцето е повече от чудесно. Не се тревожи, но лечението е трудно и дълго - не отлагай а отивай. И защо си мисля, че можеш да се заразиш само по кръвен път?  newsm78 А ако ти не си болна дали няма да ти помогне ваксината, която си слагат медицинските работници? 

# 6
  • Мнения: 3 506
Имам близки с хепатит С, и на двамата партньорките не са заразени, едно от момичетата наскоро роди, нямаше никакви проблеми. Не се притеснявай излишно, около това заболяване витае доста мистерия, но в общи линии няма спор по въпроса, че се предава основно по кръвен път. Ваксина няма. Лечението (за приятеля ти) е доста спорен въпрос поради многото странични ефекти, които имат препаратите и не високата успеваемост. Ако все пак реши да се подложи на лечение, не трябва да правите бебе по време на лечението и известно време след това (лекарите трябва да ви обяснят колко).

# 7
  • Мнения: 1 942

Има, има - приятелката ми е лекар пулмолог и вчера тя ми обяснява, че ги ваксинират

# 8
  • Мнения: 3 506
Значи може би ти не си разбрала нещо. Ваксина има за хепатит Б и за хепатит А, друг е въпросът доколко има смисъл от тях. За хепатит Ц няма, освен ако не е в някаква суперекспериментална фаза.

# 9
  • Мнения: 4 150
Ваксина няма zа ХепатитС.
Заболяването (ако може да се нарече такова иzобЩо ) протича строго индивидуално и може НИКОГА да не даде симптоми и да няма нито хронифициране,нито усложнения.Говоря zа случаите беz лечение.ПОвечето zараzени си живеят нормален живот,носят си вируса и си умират от друго на 90 години (например).
Лечението е на експериментално ниво и тежко и води често до повече усложнения отколкото самият хепатитС.
Не е zадьлжително да си се zараzила от партньора си.
Децата се раждат zдрави при поzитивни майки.Няма проблеми zа правене на бебе,стига да не се прави терапия по това време.

Сьвествам те да си направиШ няколко теста в неzависими лаборатории,като не каzваШ на никоя какьв е бил реzултата от друга лаборатория. Peace

# 10
zdraveite! predi niakolko meseca razbrah che imam hepatit c' ,shokirah se i prosto si trygnah. Nito pitah kym koin da se obarna za lechenie nito nishto... znam che lechenieto stava mnogo bavno , no neznam kym koi da se obarna i v koia klinika triabva da otida poneje ne sum kazala na roditelite si...ako niakoi moje da mi dade niakakvi koordinati shte sym vi mnogo blagodarna..! Blagodaria predvaritelno!

Общи условия

Активация на акаунт