Не иска нищо друго освен кърма?!?!

  • 597
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Моето мъниче от както се е родило не иска нищо друго освен кърма. Нито вода, нито чай, даже и биба не иска, признава само цица Simple Smile Дотук добре, като дойде време за захранване ще му мислим, но не мога да я накарам да си пие лекарство когато се налага. Скоро ни мериха хемоглобина и излезе че е нисък -93 и изписаха едно сиропче с желязо. Трябва да и давам по 2.5 мл и е голям зор, рев, буйстване и т.н.. Абе голям зор де плюе, де пие... Обаче от този сирап я хвана разтройство. Изписаха и Ентерол, който не е гаден на вкус но трябва в по голямо количество вода да се разреди към 100мл. Аз го разредих в 30 и пак не мога да и го дам. Някой знае ли някой метод, как да и го дам като не иска и плюе всичко????

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 289
От една страна това е хубаво Щом не иска сухо мляко Хубаво е и за бибата Но от друга страна е лошо защото не иска да си пие лекарствата Hug - това пак го еписала дъщеря ми Laughing И ние сега имаме същия проблем - с калциев глюконат незнам защо не го харесва И с дозиращата спринцовка удва му го давам Как ще сесправим цяла седмица newsm78 За капките по лесно се справям - в лъжичката Но 5 мл. калц. глюконат - даже стиска устата Трудна работа Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 14:08 от antineq

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
дам от сиропа се хваща разтройство, затова на нас капки ни изсписаха...иначе , освен да пробвате с различни похвати - спринцовка, пипетка, лъжички, има и малки шишенца за лекарства (25 мл май бяха)....може нещо от самите  "приспособления" да и стане интересно и да приеме и течността....при нас спринцовките най-действат...

имаме такъв комплект и на мен лично ми е помагал при даване на лекарства...

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 19:37 от bubu_to

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз мисля, че бебета с проблемен хемоглобин няма. Всичко си е в границите на нормалното. Факт е, че в повечето държави кръвни изследвания на бебетата не се правят. До 6 месеца в майчината кърма има предостатъчно желязо за нуждите на бебето, а след това и в останалите храни и млека. Според мен нужда от сироп със желязо няма, но, разбира се, след консултация с педиатър. Попитай дали наистина е наложително да пие този сироп.
Иначе Ентеорл-ът се разтваря в много, много мъничко вода, в една чаена лъчжика например, изсипваш го в устичката и веднага след това даваш цица. Аз така го давам, когато се наложи, да го накарм да изпие 30мл дори сега с този прах е абсурд. В малко количество и после течност. Успех.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 289
Защо не пробваш с дозираща спринцовка от Панадол или друг сироп  Peace

# 5
  • Мнения: 394
аз давах на дъщеря ми много, много горчиви лекарства в продължение на целия й трети месец с 2 кафени лъжички. видях как и даваха вода в родилния дом и използвах този метод - едната лъжица полагаш на езичето а с другата наливаш лекарството така че първата ти служи като фунийка. така  избягвах контакт на вкусовите рецептори с лекарството. но искам да отбележа че бебето НЕ СЕ НАСИЛВА по време на процедурата. натиска на долната лъжичка трябва да е минимален, главичката не се държи насила да не се върти а се изчаква бебето да си лапне само долната лъжичка, ти само я наместваш в устата и после бързо наливаш лекарството (една кафена лъжичка не повече). така успявах да й давам лекарства по 6 пъти на ден в продължение на един месец иначе й горчеше твърде много. за протокола, дъщеря ми не може да пие от биберон и досега, залъгалки не иска и живее залепена за гърдите ми.

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и моето дете нищо не искаше освен цицата. До 6 месеца се кърмихме и после лека полека се захранихме. Имала съм трудности с даване на лекарства и действах по следния начин - пълня лекарството в спринцовката на Панадол-а и така му го давам. И до ден днешен когато се наложи \дай боже да е по рядко\ по този начин давам лекарствата.

# 7
  • Мнения: 51
Дъщеря ми си пиеше лекарствата само със спринцовка.Опитай да се изцедиш малко и да разтвориш лекарството в кърма и когато спи, да и го дадеш с шише...  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 264
А защо на 3 месеца ви правят изследване за хемоглобин?  newsm78
Доколкото знам изследванията се пускат на 6м.
Пробвай да дадеш прахчето разтворено във вода със спринцовка (от панадол например). Вкарваш я отстрани на бузката и натискаш по малко. Така няма да се задави, но пък инстинктивно поглъща. Неприятно е, но поне ще си изпие лекарството.  Peace

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Момичетата са ти дали идеи как да се справиш, аз обаче също имам питане защо е правено изследване на хемоглобина. Пояснявам - една майка, с която работя, също има нисък резултат на хемоглобина на почти 3-месечното си бебе (9,5) и се оказа, че са им предложили изследване по някаква програма (не разбрах точно каква), един вид от любопитство да се прави. Затова ми е интересно има ли и други майки, на които е правено по такъв път изследването (без нужда, само за идеята) и какви са били резултатите.
При всички случаи, ако по такъв начин е мерен хемоглобина, е най-разумно ниският ХБ първо да се потвърди с второ изследване, преди да се дава каквото и да е на бебето.

# 10
  • Мнения: 114
Аз на моята дъщеря и давам разни сиропи и чайове които не иска да пие от лъжичка със дозиращата спринцовка от НУРОФЕН-а.И така няма проблем.Пробвай и ти.

# 11
  • Мнения: 120
Благодаря за идеите на всички. Аз също пробвам какви ли не методи ама като не иска - не иска. Малко насилствено става цялата работа. Ама тия 30 мл голям зор видях и накрая изпи половината. Също пробвам с дозиращатата спринцовка от Панадол, с нея и давах и сиропа ама пак насилствено (той е много гаден). Днес сутринта и дадох Ентерола доста лесно ама около половин час се залъгвахме.
После с захранването се чудя дали няма да имам проблеми...
А за хемоглобина и нас ни поканиха на анкета от Уницеф, която обхващаше много въпроси и мерене на хемоглобина на майката и детето. Прави се нещо като статистическо изслеване на 2200 деца от цяла България. Било установено, че много жени в детеродна възраст и малки деца страдат от липса на желязо... Хубавото на тази анкета беше,  че ми дадоха много полезни съвети и ми отговориха на доста въпроси. И понеже изслевнането се направи при личната ни докторка не се усъмних в достоверността, за да правя второ изследване. Засега обаче няма да го пие сиропа, ще и направят пак изследване и ако се наложи ще захранваме по рано, за да може да си набавя желязо от храната. Въпросът беше друг обаче...
Сигурно има и други майки на които децата им не искат вода, чай, биба и т.н. И въпросът ми е после при захранването има ли проблеми?

# 12
  • Мнения: 2 829
Здравей, аз съм от майките с пристрастени кърмачета-сина ми не може да пие от шише с биберон, отказа сам залъгалката не пиеше вода доскоро и не признаваше нищо освен цица. Захраних го на 6 месеца, бавно, без да настоявам. Изчакаш го да започне да си проси храна като ни вижда че ядем.
Проблеми със захранването не съм имала, детето хапва с удоволствие. Все още основната му храна е кърма, но аз мисля, че това е хубаво, не искам да замествам кърмене до годинката.
При нас даването на лекарства също е голям проблем. Като беше по-малък най-успешния метод беше с пипетка. Започвам да го кърмя, дърпам си гърдата, пъхам пипетката в устата му, стискам я и веднага пак давам гърда и така н пъти, докато свърши лекарството.
Идеята да захраниш рано за да си набавя детето желязо от храната е абсурдна-едно бебе усвоява най-добре желязото от кърмата. А имаш ли някакъв друг повод за тревога, освен това (ненужно) изследване, което са ти направили? Защото ако бебето изглежда здраво и се чувства добре не виждам причина да се "лекува", а и лекарите не знаят много добре какви са нормалните стойности на хемоглобина в тази възраст-все пак изследването се прави точно с тази цел, тъй като няма статистически данни.
Дано вторите изследвания да излязат по-добри!!! Hug

# 13
  • Мнения: 120
По принцип педито е за късното захранване и за нея по рано е към петия месец... Нейна е идеята за захранване по рано, за да си набавя желязо. А затова че се набавя най добре от кърмата не го знаех. Каза че беба няма от каде да си набавя желязо и запасите  които има се изчерпват.
На мен ми е чудно защо моя хемоглобин е добре, а на бебка е нисък?
Аз също искам да я захраня по късно и също да не замествам хранене до годинка, ама ще видим дано имам кърма Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 829
Изчакай резултата от вторите изследвания. Докато бях бременна веднъж ми изкараха хемоглубина 80. Докторката разтревожена ме прати за втори тест в друга лаборатория. Резултата бехе 115!!!!! И двата теста в рамките на 1 час!
Толкова са недеждни резултатите!
Аз заради това отказах да изследвам малкия на 6 месеца даже-той е пухкав, здрав, жизнен и енергичен, за да има анемия все трябва да има някакъв симптом, нали?
Интересно ми е също дали докторите знаят какви са нормалните стойности на хемоглобина на бебетата на 3 месеца? Защото ако не са правени статистики няма как да разберат какъв хемоглобин е нормален? А може резултата от лабораторията да не е точчен?
Ти би ли се тревожила за хемоглобина на малката ако не беше направила този тест? Имаш ли някакви други поводи за тревога? Дали не е по-добре да забравиш, че сте правили такова изследване?
Това за изчерпването на запасите ми звучи глупаво. По тази логика моя син дето още яде по много малко твърда храна трябва да е останал без желязо Simple Smile Пък той още дивее, расте и не дава признаци на анемия Simple Smile
А кърма ще имаш, не се тревожи, твоето пристрастено кърмаче няма да допусне да ти намалее Laughing

Общи условия

Активация на акаунт