Отговори
  • Мнения: 17
Някой знае ли колко трябва да наддава седмично бебе на близо 3 месеца ? И ако си смуче пръста постоянно това значи ли че е гладно?
благодаря ви предварително

# 1
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз знам, че нормата е 600гр. на месец и всичко около тези 600 или повече се счита за нормално.
За смукането на пръста, не се притеснявай Peace. И моят си от една седмица откри, че има ръце и пръсти, които са перфектен заместител на залъгалката. Последната вече я плюе и обезумява, ако реша да му я натикам в устата. Приспива се само със звучно смукане на десен палец ooooh!

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не съм сигурна за наддаването, но Муцуна сякаш е права.
За смученето на пръста - бебетата така се успокояват. Ако се опитва да си засмуче цялата ръчичка, тогава значи че е гладно.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 467
Всичко е много индивидуално, има си норми, но най-добре е да наблюдаваш детенцето. На мен ми бяха казали, че е наддала малко /500 гр/ на консултацията, а после като отидох на педиатърката, се оказа, че моята от 100 деца, тя е по-тежка от 90:)

Така че:) не вярвай много на цифри, детенцето да се чувства с тонус и да е добре, това е най-важното!

# 5
  • Мнения: 601
До 5-я си месец Симеон наддаваше с по един килограм,6-я и 7-я месец с половин килограм,8-я не е наддал,9-я с половин килограм,сега вече с по-около 100,200 грама и сега е 11.50 килограма.Казвам ги по записки нещата Peace

# 6
  • Мнения: 983
На мен педиатър ми е казвал, че е нормално когато бебчо е на 1-3 месеца да наддава около 30-35 гр. на ден....Това е около килограм на месец  Peace

# 7
  • Мнения: 5 362
Всичко е много индивидуално, има си норми, но най-добре е да наблюдаваш детенцето.

 не вярвай много на цифри, детенцето да се чувства с тонус и да е добре, това е най-важното!
Абсолютно вярно Peace
Иначе аз съм чувала,че по 1кг до 3-я месец е нормално.

# 8
  • Мнения: 386
Вчера бяхме на консултация. За един месец е наддала 600гр. и педито каза че е добре. Само на кърма е. За пръста и ние смучем, но целия юмрук. Сигурно моита е по-гладна ...Joy..майтапя се. Едва ли има бебе което не си смуче пръстите в определен период

# 9
  • Мнения: 617
И ние така много си смучем палцето. И преди папкане и след папкане и така заспиваме. Не обичаме беберон-залагалка. Да му мислимкак ще се отказваме когато пораснем  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 051
Някой знае ли колко трябва да наддава седмично бебе на близо 3 месеца ? И ако си смуче пръста постоянно това значи ли че е гладно?
благодаря ви предварително

Нормално през първите месеци е да се наддава между 400 и 1200 грама.
Няма норма за седмично наддаване, защото има седмици на сравнителен застой и други периоди (дори дни) в които бебето преживява т.нар. скок в развитието.
В такива периоди майките почват да пускат теми "Помощ, не му стига кърмата" и все на тази вълна Laughing
На възраст близо но 3 месеца може да се очаква повишен глад - значи и предлагането трябва да се увеличи.  Laughing
Пиша ти така общо, защото не знам как точно се храните.
Като цяло седмица със седмица не си приличат, така че не се побърквай много да си мериш бебето непрекъснато.

За пръста - може да е признак на глад, но може да е просто сукателна недостатъчност.

# 11
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
В третия наддадохме 350 грама и доки каза че си е напълно нормално за нас. Смукането на пръста не е задължително признак на глад, бебето започва да си открива ръчичките и затова ги пъха постоянно в устата

# 12
  • Мнения: 1 672
на мен ми казаха , че е нормално да наддава 500-600 гр. , но моята бебка за 1 месец е наддала 1 кг.  Grinning




Общи условия

Активация на акаунт