10 месечно момченце не иска да спи цялата вечер

  • 493
  • 8
  •   1
Отговори
Nova sum v tozi forum, no iskah da pomolia za suvet.
Imame 10 mesetchno momchenze koeto e sviknalo da zaspiva s biberon s mliako. Vcherno vreme liaga i zaspiva burzo, no kum 12 i posle na vseki chas i neshto se bydi za biberon s voda. Veche kum 4 cytrinta e kapnal i zaspiva no pak v 5.30 e gotov za igra!
Kak da go naychim da spi zialata vecher?!
Mislia che e veche goliam da go ostavim da plache prez noshta, a puk dryg nachin neznam...
pomosht?!


Нова съм в този форум, но исках да помоля за съвет.
Имаме 10 месечно момченце което е свикнало да заспива с биберон с мляко. Вечерно време ляга и заспива бързо, но към 12 и после на всеки час и нещо се буди за биберон с вода. Вече към 4 сутринта е капнал и заспива но пак в 5,30 е готов за игра! 
Как да го научим да спи цялата вечер?!
Мисля че е вече голям да го оставим да плаче през нощта, а пък друг начин не знам...
помощ?!

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 00:19 от Vivi

# 1
  • Мнения: 4 362
Няма как да го научиш да спи цяла вечер,или спи или не.Пробвай да му увеличиш вечерното мляко и когато се събуд го оставяй сам в леглото не ставай с него да се занимаваш,защото това става навик и при всяко негово ставане,той знае,че ще има игра с мама.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Е, моя е на година и два месеца, и продължава да не спи Mr. Green Сигурно скоро няма да се случи, така сме се въоръжили с търпение

# 3
  • Мнения: 6 390
А през деня колко спи? Опитай да му намалиш чувствително денния сън Peace
Ако си играеш с него през ноща е ясно, че сън няма да го лови  Wink Peace

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не искам да те отчайвам, но моят е на година и 3 месеца и продължава да не спи. Отдавам го на зъби. Имаше и период, в който ставаше да си играе през нощта, но тогава просто не му обръщахме внимание, освен ако не се разплаче.

# 5
  • Мнения: 6 164
Това отскоро ли е, или по принцип така спи?
Защото когато започнаха да му излизат зъби на моя син, точно такива номера ми правеше. Единият път в продължение на 2 седмици почти всяка нощ ставаше да играе по 2 часа?! Бях се ужасила, някъде на 10 месеца май беше и той. Thinking За щастие отмина, макар, че пак се случва да стане някоя нощ да си поиграе към 1-2 часа до 3-4.  Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 1 387
Ния е почти на 2г. и продължава да пие мляко през нощта и да се буди на около 2ч. Някъде към 5 сутринта заспива Mr. Green по-сериозно и едвам я събуждам към 8-9ч. Не се отчайвай, има надежда Peace

# 7
  • Мнения: 78
Той само мляко ли пие за вечеря, може да не го засища вече само млякото защо не му даваш за вчеря малко супа със сухар и след това половината мляко. Ние имахме подобен проблем малко преди годинката и започнах да й давам за вечеря освен млякото и супа. Но тя по принцип си спеше. Той откога е така? Но не му давай мляко през ноща защото ще свикне така и ще ти се буди постоянно. Ще му стане навик.

# 8
  • Мнения: 2 152
В момента синът ми е в такъв период.Дано отмине скоро,че ще луднем с баща му Crazy

Общи условия

Активация на акаунт