от кога пресни плодове

  • 1 138
  • 20
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 193
днес се опитах да дам много старателно намачкан банан. но не го прие добре. искаше ми се да започна да и давам настъргана круша, ябълка или банан. за сега само тези плодове сме въвели.
и след като тя се разсърди и не и хареса се зачудих дали пък не избързах. може би е по-добре да ги пасирам или да си карам на готовите пюрета. тя до днес беше яла само готови пюрета. дали да опитам пак след няколко дни или да не бързам

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
По принцип след 6  навършени месеца - пасирани. Май ви е раничко още за намачкани, може точно консистенцията да не одобрява. Изчакай малко и пак опитай, но с пасирани.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
По принцип след 6  навършени месеца - пасирани. Май ви е раничко още за намачкани, може точно консистенцията да не одобрява. Изчакай малко и пак опитай, но с пасирани.
Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Сина ми яде доста сурови плодове,но ги харесва пасирани,определено.Опитвала съм и аз намачкан банан или настъргани ябълки и круши-явно му е трудно още с такава консистенция.Затова му ги пасирам засега.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Като за въвеждане и аз пасирах.Избирах банана да е с кафяви точки/по мек е и по-сладък/,защото твърдия ми е малко стипцав.

# 5
  • варна
  • Мнения: 193
благодаря, другата седмица ще пробвам с пасиран плод

# 6
  • Мнения: 27 524
След навършени 6 месеца!

# 7
  • Мнения: 950
Когато навърши 7 месеца, започнах да давам сурови пасирани плодове.

# 8
  • Мнения: 344
По принцип след 6  навършени месеца - пасирани. Май ви е раничко още за намачкани, може точно консистенцията да не одобрява. Изчакай малко и пак опитай, но с пасирани.
И аз знам че като навърши 6 месеца може да му се дава настърган плод:ябълка- за начало.Банана е много тежък и затова може да не го е искал.

# 9
  • Мнения: 2 152
Педиатърката,която готви  "Бон апети" Антоанета Антонова, каза, че след 7 навършени месеца могат да се дават настъргани плодове.Много са полезни така,защото витамините си остават в тях.
Давала съм банан намачкан с вилица и настъргана ,обелена ябълка.Скоро време ще дам пъпеш,круша,диня Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
И аз все опитвах с ябълка, на дори пасирана тя си остава леко тричава и синът ми се давеше и не е ял като бебе ябълка.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
6-7 месец.

# 12
  • Мнения: 5 103
След навършени 6 месеца дадох Peace

# 13
  • Мнения: 1 483
Миналата седмица педито ми каза да давам настъргана ябълка.Но не съм давала още,мисля да му дам к'ат навърши 6мес.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
На 7 месеца и дадох банан за 1ви път  Wink

Общи условия

Активация на акаунт