Отговори
  • Мнения: 5 577
Ох, другарчета-клюкарчета, пак съм аз, пак с моята дипломна работа. Предния път намерих 70% от инфото тук, и сега пак моля за помощ.  Praynig

ИНтересува ме има ли някой представа за колко време се отоплява едно помещение (средно голяма стая) от 12 до 16 градуса и от 17 до 25 градуса?

Приблизително, някакви предположения?

Ако не намеря инфо в нета трябва да правя сама опита  Shocked - да се хвана и да топля посред лято и да измервам.

# 1
  • Мнения: 1 655
Зависи от мощността на уреда, с който я топлиш, от КПД-то му също.

# 2
  • Мнения: 6 315
Зависи с какво отопляваш. С климатик например от 16-17 градуса до 25 холът ми се затопля за 10-15 минути.

# 3
  • Мнения: 466
Зависи с какво отопляваш. С климатик например от 16-17 градуса до 25 холът ми се затопля за 10-15 минути.

Извинявам се, че е в страни от темата, но какъв е климатика? Че ни предстои купуване и все още не сме решили нищо...

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Въргалия, не мога да повярвам, че може да зададеш такъв въпрос?
Ако знаеш само колко "зависи" има в този въпрос.

# 5
  • Мнения: 22 343
Зависи от хиляди неща, от вида на уреда, с който отопляваш до ефекта който търсиш.
Ако топлиш с климатик след 10-15мин ще ти се струва адска жега в стаята, но реално температурата, която ще отчита термометъра няма да се е вдигнала с повече от 1градус.
Ако затопляш с печка, то ще стане много по-бавно, но ще имаш реално стопляне на стаята, а не затопляне само на въздуха. И т.н.

# 6
  • Мнения: 5 577
Конкретно с радиатор ме интересува.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт