Набъбващи фибри?

  • 1 653
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Здравейте!

Искам да отслабна здравословно - не съм привърженичка на разни хапчета и чайове, но бях чула някъде, че има продукти, предстаявляващи фибри, които набъбват от течностите в стомаха и оттам притъпяват чувството на глад... И по-лесно мога да си прилагам хранителния режим който ми е изпитан и проверен и ефектиен и т.н.
Може ли някой ако знае такъв продукт да сподели име и от къде да се набави?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 959
...Искам да отслабна здравословно ...
Гoлямо и готино Майче, поздравления за решението да постигнеш желаните кг без "магически" хапчета и чайчета! Според мен е напълно достижимо. Питаш за фибрите, ами те са навсякъде около нас в храната/ имам впредвид, здравословната/. Те са в зърнените храни/ сириълсите/, плодовете, зеленчуците. Те са карбсове, но полезни защото регулират стомашната перисталтика, подпомагат храносмилането, намаляват външните белези с напредването на годинките ни, понижават холестерола и .../ няма смисъл да Ти пиша неща които Ти несъмнено знаеш/. Разтворимите фибри/ включват пектина, влияят добре на холестерола и проблеми с WC/- плодове, зеленчуци, овесени ядки, ленено семе, псилиума/ хуска/, лещата, граха. Неразтворимите фибри/ включва целулозата, lignin/- са в обелките/ брановете на зърната/, в обелките на плодовете и зеленчуците, ядките, семената, пълнозърнестите продукти. В БГ мисля че има хуск, може би бисквити, те са за понижаване на апетита, както и всички останали храни които Ти писах при направен правилен режим създават чуството на ситост. Успех Ти желая в борбата и дано се включат Момичета от БГ да споделят техният опит! Ти всъщност още ли си в Зоната?

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, има Хуск.
Калида, би ли обяснила какво е това по-точно? Praynig

# 3
  • Мнения: 2 959
...би ли обяснила какво е това по-точно...
Вивиан, за какво да обясня, за Хуска ли? Ако за него питаш, това е вид псилиум, идващо от обвивката на вид растения, имащи способността да поемат водата в стомаха и да набъбват доста. Оттук и усещане за пълнота в стомаха, но другата по- важна и ценна цел на тоз вид фибри е че не се абсорбира от тънките черва и помага при изхвърляне на остатъците от токсини и отпадъчни в- ва/ т.е. един вид природен лаксатив/. При поемането на фибрите е от голямо значение и приемането на много течности. Ей, елагантно Момиче, ти защо си се засилила по тез диети при тоз перфектен външен вид?! Ако искаш да се освободиш от шоколадоманията, единственото лек- во си Ти самата и твоята воля, нали знаеш, няма все още магически лекове. Успех в поддържането на постигнатото.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря ти Калида Hug
Много ценна информация даваш.
Само ако може още нещо да те попитам, касаещо пшеничените кълнове. Накиснала съм си, но много бавно покълват. Четох една статия, че покълналото /беличкото израстъче/ трябва да стане около 1 см. А моите стоят вече трети ден и само са се разпъпили. И помен няма от израстъчета. Сменям им водата на 12 часа.
Да не би нещо да бъркам?

# 5
  • Мнения: 2 959
Вивиан, по въпроса за кълновете, защо не заповядаш в темата за суровоядството , там има много опитни Момичета?! Или виж и тук . Успех!

# 6
  • Мнения: 305
...Искам да отслабна здравословно ...
Гoлямо и готино Майче, поздравления за решението да постигнеш желаните кг без "магически" хапчета и чайчета! Според мен е напълно достижимо. Питаш за фибрите, ами те са навсякъде около нас в храната/ имам впредвид, здравословната/. Те са в зърнените храни/ сириълсите/, плодовете, зеленчуците. Те са карбсове, но полезни защото регулират стомашната перисталтика, подпомагат храносмилането, намаляват външните белези с напредването на годинките ни, понижават холестерола и .../ няма смисъл да Ти пиша неща които Ти несъмнено знаеш/. Разтворимите фибри/ включват пектина, влияят добре на холестерола и проблеми с WC/- плодове, зеленчуци, овесени ядки, ленено семе, псилиума/ хуска/, лещата, граха. Неразтворимите фибри/ включва целулозата, lignin/- са в обелките/ брановете на зърната/, в обелките на плодовете и зеленчуците, ядките, семената, пълнозърнестите продукти. В БГ мисля че има хуск, може би бисквити, те са за понижаване на апетита, както и всички останали храни които Ти писах при направен правилен режим създават чуството на ситост. Успех Ти желая в борбата и дано се включат Момичета от БГ да споделят техният опит! Ти всъщност още ли си в Зоната?
Много благодаря - най вече за подкрепата - битката със самата себе си е просто неописуема...
А иначе - опитвам се още да съм в Зоната - но проблема е, че явно като веднъж изоставиш  Embarassed един хранителен режим, мноооого трудно се връщаш към него!  Close
Стискам си палци - на всички на моето дередже също   bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт