Бадемов крем

  • 7 184
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
      Темата на Верити ме подсети за този невероятен крем, който отдавна не съм правила.Реших да го постна, пък който иска да опита.
                   
                      Необходими продукти:


600 гр. течна сметана
600 мл. прясно мляко
2 ч. ч. кристална захар
150 гр. филирани, не солени  и нарязани на ситно бадеми (може да се заменят с лешници)
4-6 капки бадемова есенция на д-р Йоткер
2 ванилии
2 1/2 пакетчета желатин

                              Начин на приготвяне:
 
          Сметана, млякото и захарта се бъркат до еднородна смес.Желатинът се разтваря на водна баня в 150 грама вода и се оставя да поизстине.
          Към млечно-сметановата смес се прибавят ванилията и бадемовата есенция.Поизстиналият желатин се прибавя в сместа при непрекъснато разбъркване.
          Излива се в подходящи купички и отгоре се поръсва с ядките.
          Оставя се във фризер да се стегне, а след това се мести в хладилника.Внимавайте да не го забравите във фризера, защото ще замръзне!


   

                                 Приятен апетит !!


                 

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 20:26 от Анонимен

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Звучи ми много вкусно, заминава за изпробване!

# 2
  • Мнения: X
Да кажеш после дали ви е харесал. Peace

# 3
  • Мнения: X
Ето и снимки на крема.Днес го направих.

Бърз, лесен и вкусен.Става голяма доза.

       


# 4
  • Мнения: 1 794
Изкусителка!

Тези филирани бадеми дали ги продават готови някъде, че хич не си я предтсавям тая работа с филирането  Rolling Eyes

Копнах, да видим кога ще съумея да правя всичко копнато...
Благодаря за рецептата   bouquet

# 5
  • Мнения: 7 106
Изкусителка!

Тези филирани бадеми дали ги продават готови някъде, че хич не си я предтсавям тая работа с филирането  Rolling Eyes

Копнах, да видим кога ще съумея да правя всичко копнато...
Благодаря за рецептата   bouquet

В Била, при ядките има пакетирани нарязани сурови бадеми. Не са на "люспи", ами са нарязани като бодлички, но предполагам, че и така ще свършат работа.

Кремчето изглежда много изкушаващо и ще го опитам непременно   bouquet!

# 6
  • Мнения: X
Кати,
аз имах готови печени бадеми, не филирани.Накиснах ги за десетина минути в гореща вода и ги захлупих  да се задушат докато забъркам сместта.После като го хванеш кожичката сама си пада.

Няма само ти и Пина да ме изкушавате, я! Mr. Green

Edit:Искам само да добавя, че  днес като дойде ред на бадемовата есенция установих, че беше се разляла.Наложи се да я заменя с конячна-такава имах. Вкусът му е малко по-различен от този, който трябва да е, но кремът пак си е хубав.

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 20:36 от Анонимен

# 7
А дали може ядките да се наситнят и да се смесят с останалите продукти?И малко шоколад или какао да сложа,че много обичаме шоколадово.

# 8
  • Мнения: X
А дали може ядките да се наситнят и да се смесят с останалите продукти?

Може.
Даже в оригиналната рецепта е точно така. Но веднъж реших да пробвам да ги оставя цели и само отгоре и повече  го харесахме.

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 21:24 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 7 474
Като видях рецептата се сетих за бадемовото парфе от едно време Crazy, обожавах го Crazy

# 10
  • варна
  • Мнения: 1 830
Като видях рецептата се сетих за бадемовото парфе от едно време Crazy, обожавах го Crazy
Лео,я сега дай рецептата за това парфе,че като знам все какви вкусотийки измисляш  bouquet
А кремчето сега почвам да го правя ,ама вместо бадеми ще сложа лешници, че не ми се ходи до магазина, ще видим какво ще се получи Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 474
Лео,я сега дай рецептата за това парфе,че като знам все какви вкусотийки измисляш  bouquet


Не съм го правила, но сега като ме подсещаш може и да пробвам да потърся рецепта.  ThinkingПредполагам обаче,че ще е нещо подобно на тази newsm78

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 16:02 от L е о

# 12
  • Мнения: X
А кремчето сега почвам да го правя ,ама вместо бадеми ще сложа лешници, че не ми се ходи до магазина, ще видим какво ще се получи Simple Smile

С лешници също става хубав.
Хайде после да се отчетеш тук дали сте го харесали.

Лео, и аз се присъединявам към молбата за рецептата на парфето.

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 16:48 от Анонимен

# 13
  • NY
  • Мнения: 209
Този крем е разкошен Heart Eyes
често го поръчвам за десерт в турските ресторанти
ще взема да го направя

10Х за рецептата   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 034
момичета, моля ви за съвет   Praynig вчера направих крема, защото страшно го обичаме още от едно време и стана много воднист, кашкав, нищо общо няма с парфе  Sad сметаната ми беше 500 гр, съответно намалих и млякото на толкова, желатина ми тук е Кнор, пише че едно пакетче е за стягане на 500 гр течност и сложих две и малко за всеки случай (за пръв път работя с желатин), разтворих го на водна баня с 150 мл вода, другото всичко спазих също  newsm78 на желатина пише, че се заливал първо със студена вода, после с вряща, възможно ли е това да е проблема? и всякакви съвети други приемам, че тоя крем от БГ сладкарниците още го помним, умираме си за него и за парфе по принцип, та много искам да го докарам  Praynig и по принцип има ли някакви хватки за правенето на парфе, че е на голяма почит у нас, пък никога не съм правила и сега ей на какво се пръкна  Confused

Общи условия

Активация на акаунт