Относно суеверията

  • 8 628
  • 59
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
От много време ми се иска да пусна такава тема за суеверията.
Около мен или няма суеверни хора, или не смеят да си признаят, че са такива. Бабите и майките също не вярват в таласъми. С разни уроки се сблъсках за пръв път тук, във форума.
Въпросът ми е към мамите, които мислят, че "има нещо". Моля обяснете ми на какво се основават притесненията ви? Има ли някакво рационално обяснение за "лошите енергии". Защо не се простира нощем, мият се очи през метли, връзват се конци, избягват се жени в цикъл и др.
Моля имайте предвид, че не пускам темата с цел да провокирам заяждания и дрънкания, наистина ми е любопитно, а няма откъде да почерпя такава информация.

# 1
  • Мнения: 27 524
Суеверна съм до ниво забавление. Смятам, че всичко е Божа работа и всичко е писано и предопределено. Моето отрицателно или положително отношение влияе само на мен. Не се замислям, гледам да не се поддавам - пазарувах преди раждането на бебето, казах на близки и познати, че съм бременна още от първия месец... От друга страна се заключвам на канали, не пресичам след черна котка, хващам се за червено при линейка  Laughing
Божа работа, давай го споко и всичко ще е наред  Hug

# 2
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
А какво си мислиш, че може да стане, ако не се заключиш пред канал или ако црна маца ти мине пътя?
Би ли пробвала някой път да не се "застраховаш" поне от любопитство какво би станало?  Laughing

# 3
  • Мнения: 983
Смятам, че всичко е Божа работа и всичко е писано и предопределено.
С това съм напълно съгласна  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
А какво означава да се заключваш на канали?Другите съм ги чувала,ама това дори немога да си го обясня какво е?

# 5
  • Мнения: 2 891
Оставям си чантата на земята и купувам всичко скъпо в понеделник. Така се справих с моите суеверия, просто започнах да правя това, което ми "забраняват".

Суеверието е началото на нещастието!

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Като гледам суеверни мами не искат да споделят...  Confused

# 7
  • Мнения: 164
Във всяка лъжа има по малко истина Wink

# 8
  • Мнения: 2 039
Не съм чак суеверна,но по навик(от детството  Mr. Green) правя калъч на шахти,пипам червено като чуя линейка(даже ако наоколо няма нищо червено се успокоявам с мисълта,че все пак съм се докоснала до червено-нали кръвта ми е червена  Joy) и май това е newsm78
По въпроса какво става,ако не направиш тези неща-ами нищо не става  Wink Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Аааааа,да се заключиш с пръсти над шахта или канал билооо!Включих най-после dohАми тези неща ги спазвах като малка!Сега са ми останали няколко паразитни и много ме е яд на мене си,ама са ми като навик-да не минавам под табели или всякакви неща които са под формата на арка над главата ми,ако отивам по важна работа гледам да не се връщам обратно ако съм забравила нещо,също ако отивам да върша нещо мноооого решаващо и ми е притеснено,докато прекрачвам прага се прекръствам и си казвам:"Бог пред мен,аз след него"Ей така направих като отивах да раждам Grinning Ами май е това

# 10
  • Мнения: 3 929
Правя някои неща вероятно от страх или защото ако не съм направила нещо, ми се случва неприятност и си мисля, че е от това, че не съм го направила. Не се подава сол или сапун от ръка на ръка, че хората щели да се скарат. Вземам пари с лявата ръка, а давам с дясната. Заключвам си пръстите, ако някой ми пожелае нещо, което не искам да стане. Чукам на дърво. И какво ли още не. Все си мисля, че сама се натоварвам с глупости, ама от друга страна, страх ме е. Нещо си ме гложди отвътре. Интересното е, че изпълнявам някои неща, ама други - не. Не мога да си го обясня.

# 11
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Благодаря за отговорите!  Simple Smile
А бихте ли пробвали да не си изпълните "неутрализиращите ритуали" и да видите какво ще стане?

Аз лично не страдам от никакви суеверия, дори и на така популярните 13-ти петък и черни котки не вярвам. Случва ми се, обаче, сутрин като ми се случи нещо неприятно да си кажа "тръгна ми кофти деня". И тогава чак ме хваща яд. Не че с това ще провокирам наистина лошия си късмет, а защото всяко дребно недоразумение ще оправдавам с "лош ден".

# 12
  • Мнения: 2 891
Noemy, аз точно това направих. Като бивш сервитьор и барман, за мен тези неща бяха решаващи за бакшиша ми. Къде ли ми е бил акъла  ooooh! Един ден реших да сложа край на това и започнах да правя точно това, което не трябва. Даването на пари в понеделник означава, че ще ти тръгне на даване, пък аз искам да прибирам  Mr. Green . По тази причина всичко със стойност над 100 лв. купувах в понеделник, за да си докажа, че няма нищо вярно. Успях! Сега нямам грижи  Grinning

# 13
  • Мнения: 6 617
Не съм суеверна .

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Ха-ха-ха... Да бе, бях забравила - пожелавам си късмет, като видя повтарящи се цифри в номера на кола - и никакъв смисъл няма, нито изпитвам страх, ако не го направя, просто е навик от детството... А тогава май възниква като състезание, кой по-рано ще види...  Laughing И си е очевадна глупост...

За жената в мензис в Библията се казва, че е "нечиста" и не бива да се появява докато е в това състояние пред лицето на Господ. Подозирам, че идеята е била поне тогава да бъде оставена на мира - разбирай, да не й се налага да работи или да има сексуални контакти. Там могат да се срещнат доста подобни императиви, чиято цел всъщност е да защити дадена група от хора от нещо или в някакъв период... Разбира се, за подобни случаи нашето общество е изобретило болничните листове.

Общи условия

Активация на акаунт