трябва ли да давам сокчета

  • 413
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
мами,
споделете своя опит.изчетох много по темата,но друго е да ти даде съвет някой,който вече е минал по този път.бебо е на 3 месеца.изцяло на кърма сме.мисля да го захранван на 6 месеца.дотогава трябва ли да започна да давам сокчета.четох,че може и без тях.а вие с какво пюре захранихте-плодово или зеленчуково и от какво беше.много съм объркана,защото наборчетата вече са на детска кухня,а аз упорито искам да кърмя.около мен няма от кого да черпя опит.ще съм ви много благодарна,ако ми дадете съвет Hug

# 1
  • Мнения: 285
Моят съвет е да не бързаш със сокчетата....има време за тях!!!
Аз лично започнах със зеленчуково пюре на Хип от ранни моркови, после тиква и т.н. Умишлено почнах със зеленчуково, защото имам приятелка, която беше почнала с плодово-банан, и познай...бебето й въобще не кусвало зеленчуковите.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
В Библиотеката има добри статии защо не трябва да се започва със сокчета!На вашата възраст единственото необходимо е кърма!Аз смятам от другия месец да започна с пюре от морков и то защото според мен зеленчука или оризовата каша са по-щадящи за стомахчето като първа храна от плодовете.А това,чв вашите набори са на кухня изобщо не трябва да те притеснява,а дори трябва да си горда,че вие не сте с тях! Peace

# 3
  • Мнения: 4 915
Сокът не е задължителен, още по-малко - препоръчителен.

Захрани на 6 месеца. Соковете може изобщо да ги пропуснеш.

Каката я захраних на половин годинка с оризова каша. Сокове пропи чак след първия рожден ден.
Бебето също ще мине по тоя ред.

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 84
Соковете СА захранване. Щом искаш да захраниш късно, значи и соковете отложи до след 6тия месец най-рано, а изобщо няма да сбъркаш, ако ги дадеш след 10-12я месец.

# 5
  • Мнения: 469
Сок не съм давала и нямам намерение докато не стане на годинка.
Захраних с пюре от моркови на хипп на 5 месеца.
Каката захраних с плодово пюре и после не близваше зеленчуково.Тогава слушах педиатърката и направих доста грешки при захранването.
Сега пак ми казаха да давам сок на 40дневно бебе,но вече не бих направила тази грешка.
Дъщеря ми много боледува и си мисля,че се дължи на ранното захранване.

# 6
  • Мнения: 164
Лично аз давам по няколко лъжички сок от моркови и ябълка. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт