за обувките в Пещера

  • 87 778
  • 77
  •   1
Отговори
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Имам питане към мамите от Пещера Simple Smile
Потресена съм от обувките по магазините, всичко е от изкуствена кожа и с капси - кошмарни модели, още и някви дървени подметки, ужас Sad
Никога не съм ходила в Пещера за жалост.
Та питането ми е:
наистина ли има толкоз много магазини за обувки, на дребно продава ли се
има ли избор на обувки от естествена кожа, ако можете да кажете нещо за цените ще е супер
Притеснявам се да не взема да се берна от София до Пещера и да не намеря нищо, че съм ходила по някви складове и заводи, всичко на едро продават 2-3 неща на дребно дето никога няма да си купя.
Хиляди благодарности Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 270
И аз се присъединявам към молбата на vesel4e.Дано има мами от Пещера

# 2
  • Мнения: 1 418
Купувам си всяка година обувки от там.Има и естествена
и изкуствена кожа.МАгазини не много,но има.Продават
на дребно.Пролетта си взех чехли и обувки общо за 50лв.
Има евтини и по-скъпи.Но все пак е въпрос на вкус.Аз
лично не съм се ръководила от цената.

# 3
  • Мнения: 6 243
Не съм от Пещера, но много често ходя до там, съответно имам поглед и към магазините за обувки.
Предварително да уточня, че съм много капризна за обувки и по правило рядко харесвам български.

Има две места, където си струва да се отиде - във фирмения магазин на бившия държавен завод. Сега е приватизиран, но не помня името. Там работят освен всичко друго, и ишлемета на добри малки. Преди три години имаше перфектни мокасини "Еспри" на смешни цени. Правят много хубави намаления на стоки извън сезона - сега вероятно има евтини ботуши. Но от две - три години аз лично нищо не съм си купувала оттам. Вероятно е въпрос на вкус, но въпреки ниските цени, моделите въобще не ми допадат.

В една малка улица на 50тина метра от цетралната (от клон ана Банка ДСК нагоре), е фирмения магазин на "Гидо". Прилича на голям гараж, а складът се помещава в друг гараж срещу улицата. Там моделите са по-актуални, опитват се да поддържат евпропейска линия. Цените са осезаемо по-ниски, отколкото на същите обувки в магазините извън Пещера. Аз лично от този магазин съм купувала чанти, но не и обувки. Причината: работят с кофти материали. Циповете заяждат, на мен лично са ми неудобни - кожата ми идва твърда, ръбят ми и пр. Но пак казвам, може проблемът да е в моя телевизор. Иначе има доста модели, които вадят фасон. Само там съм намирала асортимент от летни ботуши (не че нося, но имат).

В центъра има още няколко магазина за обувки, но за мен са живи боклуци.

По малките заводчета и цехчета не съм обикаляла. Не зная продават ли на дребно. Имам големи предубеждения към малките цехчета в обувното производство.

В обобщение: ако си в София и нямаш път до Пещера по друг повод, няма абсолютно никакъв смисъл да ходиш до там специално на шопинг.

# 4
  • Мнения: 2 716
Имам няколко чифта (ако не се лъжа) купувани от завода в Пещера. Купувала съм си ги в софийски магазини. Доволна съм. Намаления има и на Пиротска. И то не лоши. Просто си трябва обикаляне  Laughing

# 5
  • Мнения: 2 401
Подкрепям написаното от сладката.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 129
Ако проблема ти е, че търсиш хубави обувки на добра цена - ако искаш погледни www.ebay.co.uk.
Аз спечелих на аукцион там обувки на Hush Puppies. Отговарят си на номерата. С доставката до България ми излезнаха 33 лева. Моите са от велур, а на майка са кожа. Мисля, че Hush Puppies работят само с изкуствени материали. Но обувките им са здрави. И са качествени. Лично аз съм много доволна.

# 7
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Благодаря ви момичета   bouquet
Аз търся нормални ежедневни обувки, семпли, но кожени, естествено и актуален модел, но не държа на последния писък на модата.
Купувам само БГ обувки и съм много доволна за сега.
Определено ще спретна едно пътуване Пещера, Пловдив, Бачковски манастир, а защо не и един басейн на Хисаря Simple Smile още не съм го измислила с точност  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 733
Не съм от Пещера, но често ходя там. Никога, повтарям НИКОГА не си купих обувки от там, защото са, меко казано, боклуци. Може би правяти хубави обувки, но явно ги продават някъде другаде, защото в Пещера в магазините отвратителни. Така че ако ще ходиш само заради това до там - по-добре недей. Отиди в Пловдив - там по "Иван Вазов" има много по-интересни и красиви модели.

# 9
  • Мнения: 187
И в София има магазини с български обувки на нормални цени. Преди няколко месеца открих един такъв на Ломско шосе - има най-различни модели и са на добри цени. Магазинът се намира срещу един голям блок с офиси на много банки в него.

# 10
  • Мнения: 144
Отиди в Пловдив - там по "Иван Вазов" има много по-интересни и красиви модели.

50% от обувките в магазините по "Иван Вазов" са български (да не кажа повечето на фабрики от Пещера), останалите китайски и малко турски  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 965
А някой хубав магазин в София?
Аз май все ходя по едни и същи по графа и пиротска..и..нищо интерстно... newsm78

# 12
  • Мнения: 539
Хора, не се лъжете. В Пещера няма една свястна обувка по магазините. Има много фирми,но те не продават на дребно. Това което е написала Сладка хапка е вярно, в завода имат хубави обувки но много малко се продават тук. Ботушите все още не са намалени има хубави модели по 60-70 лева са. Гидо вече работят уж с по-качествени материали, но в магазина им тук цените са 1 към 1 с тези в Пловдив на центъра. Има и още нещо - по думи на собственици на фирми не искали да си продават тук обувките, за да не им крадат моделите, което е много тъпо... но това е друг въпрос. Та в Пещера най много да си купите ефтини китайски обувки. За по-качествените не си заслужава да биете толкова път - цените са еднакви.

# 13
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
За това пуснах темата, подозирах, че се случват нещата точно както rosi е казала.

Бях през зимата в Пловдив за обувки по Иван Вазов, но се разочаровах Sad масово бяха от изкуствена кожа, а цените на естествените бяха като в София.
Разочарована съм и от това, че се предлагат тия китайски боклуци, ужасни са.

За жалост, не съм си харесала още обувки, май ще трябва да правя компромис с цвят,модел или цена.
Купих на Гидо летен модел обувки, ама толкоз не удобно ходило ...

# 14
  • ES
  • Мнения: 2 172
Вчера си купих тези, казаха, че са от Пещера, но името на фирмата не запомних. Гледах сега в саита на Гидо, нямат подобни модели. Много са удобни.

Общи условия

Активация на акаунт