за обувките в Пещера

  • 87 781
  • 77
  •   1
Отговори
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Имам питане към мамите от Пещера Simple Smile
Потресена съм от обувките по магазините, всичко е от изкуствена кожа и с капси - кошмарни модели, още и някви дървени подметки, ужас Sad
Никога не съм ходила в Пещера за жалост.
Та питането ми е:
наистина ли има толкоз много магазини за обувки, на дребно продава ли се
има ли избор на обувки от естествена кожа, ако можете да кажете нещо за цените ще е супер
Притеснявам се да не взема да се берна от София до Пещера и да не намеря нищо, че съм ходила по някви складове и заводи, всичко на едро продават 2-3 неща на дребно дето никога няма да си купя.
Хиляди благодарности Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 270
И аз се присъединявам към молбата на vesel4e.Дано има мами от Пещера

# 2
  • Мнения: 1 418
Купувам си всяка година обувки от там.Има и естествена
и изкуствена кожа.МАгазини не много,но има.Продават
на дребно.Пролетта си взех чехли и обувки общо за 50лв.
Има евтини и по-скъпи.Но все пак е въпрос на вкус.Аз
лично не съм се ръководила от цената.

# 3
  • Мнения: 6 243
Не съм от Пещера, но много често ходя до там, съответно имам поглед и към магазините за обувки.
Предварително да уточня, че съм много капризна за обувки и по правило рядко харесвам български.

Има две места, където си струва да се отиде - във фирмения магазин на бившия държавен завод. Сега е приватизиран, но не помня името. Там работят освен всичко друго, и ишлемета на добри малки. Преди три години имаше перфектни мокасини "Еспри" на смешни цени. Правят много хубави намаления на стоки извън сезона - сега вероятно има евтини ботуши. Но от две - три години аз лично нищо не съм си купувала оттам. Вероятно е въпрос на вкус, но въпреки ниските цени, моделите въобще не ми допадат.

В една малка улица на 50тина метра от цетралната (от клон ана Банка ДСК нагоре), е фирмения магазин на "Гидо". Прилича на голям гараж, а складът се помещава в друг гараж срещу улицата. Там моделите са по-актуални, опитват се да поддържат евпропейска линия. Цените са осезаемо по-ниски, отколкото на същите обувки в магазините извън Пещера. Аз лично от този магазин съм купувала чанти, но не и обувки. Причината: работят с кофти материали. Циповете заяждат, на мен лично са ми неудобни - кожата ми идва твърда, ръбят ми и пр. Но пак казвам, може проблемът да е в моя телевизор. Иначе има доста модели, които вадят фасон. Само там съм намирала асортимент от летни ботуши (не че нося, но имат).

В центъра има още няколко магазина за обувки, но за мен са живи боклуци.

По малките заводчета и цехчета не съм обикаляла. Не зная продават ли на дребно. Имам големи предубеждения към малките цехчета в обувното производство.

В обобщение: ако си в София и нямаш път до Пещера по друг повод, няма абсолютно никакъв смисъл да ходиш до там специално на шопинг.

# 4
  • Мнения: 2 716
Имам няколко чифта (ако не се лъжа) купувани от завода в Пещера. Купувала съм си ги в софийски магазини. Доволна съм. Намаления има и на Пиротска. И то не лоши. Просто си трябва обикаляне  Laughing

# 5
  • Мнения: 2 401
Подкрепям написаното от сладката.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 129
Ако проблема ти е, че търсиш хубави обувки на добра цена - ако искаш погледни www.ebay.co.uk.
Аз спечелих на аукцион там обувки на Hush Puppies. Отговарят си на номерата. С доставката до България ми излезнаха 33 лева. Моите са от велур, а на майка са кожа. Мисля, че Hush Puppies работят само с изкуствени материали. Но обувките им са здрави. И са качествени. Лично аз съм много доволна.

# 7
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Благодаря ви момичета   bouquet
Аз търся нормални ежедневни обувки, семпли, но кожени, естествено и актуален модел, но не държа на последния писък на модата.
Купувам само БГ обувки и съм много доволна за сега.
Определено ще спретна едно пътуване Пещера, Пловдив, Бачковски манастир, а защо не и един басейн на Хисаря Simple Smile още не съм го измислила с точност  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 733
Не съм от Пещера, но често ходя там. Никога, повтарям НИКОГА не си купих обувки от там, защото са, меко казано, боклуци. Може би правяти хубави обувки, но явно ги продават някъде другаде, защото в Пещера в магазините отвратителни. Така че ако ще ходиш само заради това до там - по-добре недей. Отиди в Пловдив - там по "Иван Вазов" има много по-интересни и красиви модели.

# 9
  • Мнения: 187
И в София има магазини с български обувки на нормални цени. Преди няколко месеца открих един такъв на Ломско шосе - има най-различни модели и са на добри цени. Магазинът се намира срещу един голям блок с офиси на много банки в него.

# 10
  • Мнения: 144
Отиди в Пловдив - там по "Иван Вазов" има много по-интересни и красиви модели.

50% от обувките в магазините по "Иван Вазов" са български (да не кажа повечето на фабрики от Пещера), останалите китайски и малко турски  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 965
А някой хубав магазин в София?
Аз май все ходя по едни и същи по графа и пиротска..и..нищо интерстно... newsm78

# 12
  • Мнения: 539
Хора, не се лъжете. В Пещера няма една свястна обувка по магазините. Има много фирми,но те не продават на дребно. Това което е написала Сладка хапка е вярно, в завода имат хубави обувки но много малко се продават тук. Ботушите все още не са намалени има хубави модели по 60-70 лева са. Гидо вече работят уж с по-качествени материали, но в магазина им тук цените са 1 към 1 с тези в Пловдив на центъра. Има и още нещо - по думи на собственици на фирми не искали да си продават тук обувките, за да не им крадат моделите, което е много тъпо... но това е друг въпрос. Та в Пещера най много да си купите ефтини китайски обувки. За по-качествените не си заслужава да биете толкова път - цените са еднакви.

# 13
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
За това пуснах темата, подозирах, че се случват нещата точно както rosi е казала.

Бях през зимата в Пловдив за обувки по Иван Вазов, но се разочаровах Sad масово бяха от изкуствена кожа, а цените на естествените бяха като в София.
Разочарована съм и от това, че се предлагат тия китайски боклуци, ужасни са.

За жалост, не съм си харесала още обувки, май ще трябва да правя компромис с цвят,модел или цена.
Купих на Гидо летен модел обувки, ама толкоз не удобно ходило ...

# 14
  • ES
  • Мнения: 2 172
Вчера си купих тези, казаха, че са от Пещера, но името на фирмата не запомних. Гледах сега в саита на Гидо, нямат подобни модели. Много са удобни.

# 15
  • Мнения: 6 243
Аз за толкова години ходене до там, една детска обувка във фирмения на Гидо не съм видяла  newsm78 Аз ли съм в грешка или някой е решил да печели на техен гръб от марката?

# 16
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Майка ми си купи уж български на Пещера. Подметката се сцепи след 1 месец. Според мен е недопустимо това.

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в Пловдив по Иван Вазов е трагедия, всичко е китайски боклук.

имам рода в обувния бизнес. те ми казаха, че фабриката в Пещера поръчва всички материaли от Китай и тук само ги сглобявали. когато обувките били само разкpoени, заемали по малко място в контейнера  ooooh!

след около 3 седмично обикаляне успях да си взема в Пловдив обувки от ест. кожа, подметката е пак от нещо естествено, но забравих как се казва. трябва да взимавам да не стъпвам в бензин, че се разлагала.
доволна съм.

китайците дори правят кожа от праха, отделян при рязането на естествена кожа.
пресоват го и го оформят пак като ест. кожа. трудно се разпознава кое е пресована кожа, кое истинска. пресованата се цепи Sick
имам такъв колан.

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 14:12 от asyalein

# 18
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Ох, момичета, отчаяхте ме Sad

# 19
  • Мнения: 539
Вижте сега. От постовете ви оставам с мнението че си мислите, че в Пещера е един обувен завод (фабрика или нещо от сорта). Нищо подобно. По-големите фирми са няколко - Бари, Гидо, Ингилиз, Ади, Свик, Нота бене и т.н. Съществува и въпросния завод от едно време, който е купен от италианци и работи предимно за износ. А има и безброй малки фирми (сещам се поне за 20) които се помещават в по-малки цехчета и също имат и хубави обувки и боклуци.
Факт обаче е, че в самия град се продават много малко обувки от това производство. Повечето са китайски защото са на по-добри цени, а фирмите работят серии по поръчка и не продават тук.

# 20
  • Мнения: 418
Отиди в Пловдив - там по "Иван Вазов" има много по-интересни и красиви модели.

50% от обувките в магазините по "Иван Вазов" са български (да не кажа повечето на фабрики от Пещера), останалите китайски и малко турски  Peace
даже 80 % са на пещерски фирми Peace

# 21
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Rosi, и аз мисля като теб Simple Smile
Просто търговците купуват на едро от фирмите и даже може би фирмите шият по поръчка на търговците или като изкарат продукция им звънят да купуват на едро.
А във въпросните магазинчета се продават неща които са остатъци.
Защото на мен редовно ми се случва да ида до някъв производител и той ми вика: "Снощи натоварих един камион продукция, нищо нямам" или "Шием поръчка, не продаваме в момента"

# 22
  • Мнения: 3 830
Аз също често си купувам обувки от Пещера. На мнение съм, че обувките на фирма "Бари" са най-хубавите. Най-качествени са, най-стилни и красиви. Доколкото знам изработват модели по подобие на тези от последните колекции на най-добрите дизайнери. Обикаляла съм и по другите фирмени магазини, но никъде не видях толкова елегантни. Използват предимно естествени материали. Лошото е, че май вече нямат фирмен магазин.   #Cussing out Дочух от комшийка, че произвеждат май само за износ за други европейски страни.  Cry

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз за толкова години ходене до там, една детска обувка във фирмения на Гидо не съм видяла  newsm78 Аз ли съм в грешка или някой е решил да печели на техен гръб от марката?

Аз съм купувала на големия си син ботуши точно от Gido там.При всяко минаване през Пещера си вземаме по някой чифт обувки с мъжа ми от тази фирма.

# 24
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз  пазарувам редовно от завода в Пщера. Обувките са на фирма Comyp. Мъжа ми носи от години само такива обувки и е много доволен. Досега всички обувки които сме купили от там са били от естествена кожа. Почти винаги като отида случвам на някоя разпродажба. Имам високи ботуши купени за 6 лв. , боти - 13 лв., официални обувки - 19 лв. Другите фирми не съм обикаляла защото от тази марка съм доволна а и като вляза в магазина излизам поне с 3-4 кутии така че нямам уста да искам от мъжа ми да обикаляме и другите фирми.

# 25
  • София
  • Мнения: 965
Аз също често си купувам обувки от Пещера. На мнение съм, че обувките на фирма "Бари" са най-хубавите. Най-качествени са, най-стилни и красиви. Доколкото знам изработват модели по подобие на тези от последните колекции на най-добрите дизайнери. Обикаляла съм и по другите фирмени магазини, но никъде не видях толкова елегантни. Използват предимно естествени материали. Лошото е, че май вече нямат фирмен магазин.   #Cussing out Дочух от комшийка, че произвеждат май само за износ за други европейски страни.  Cry
ААА намират се тук там по магазините - и на мен това ми е любимата марка (след Arise де..)
Има един магазин на Графа..а и в сайта shoes-bg.com има доста техни модели - аз от там съм си поръчвала техни ботуши и не са мръднали Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 830
Аз също често си купувам обувки от Пещера. На мнение съм, че обувките на фирма "Бари" са най-хубавите. Най-качествени са, най-стилни и красиви. Доколкото знам изработват модели по подобие на тези от последните колекции на най-добрите дизайнери. Обикаляла съм и по другите фирмени магазини, но никъде не видях толкова елегантни. Използват предимно естествени материали. Лошото е, че май вече нямат фирмен магазин.   #Cussing out Дочух от комшийка, че произвеждат май само за износ за други европейски страни.  Cry
ААА намират се тук там по магазините - и на мен това ми е любимата марка (след Arise де..)
Има един магазин на Графа..а и в сайта shoes-bg.com има доста техни модели - аз от там съм си поръчвала техни ботуши и не са мръднали Simple Smile

Супер! Мерси!  Hug  bouquet
Веднага ще разгледам .Може да си харесам някой нов чифт Simple Smile

# 27
Привет момичета!
Доскоро работех в "обувния бизнес" - кофти търговия.От опит мога да ви кажа,че почти всички български обувки се правят от материали,които се внасят отвън.В България почти няма производители на ходила - правят се много трудно калъпите и са доста скъпи.Внася се и кожата.Така,че българските обувки излиза,че не са съвсем български.

# 28
  • Мнения: 1 817
Много интересна тема!  Peace

# 29
  • Мнения: 1 817
Аз обувки си купувам само от магазините Стил99. Винаги са кожени и са произведени от Флавия или Фадо съответно в Пловдив или Пещера примерно... Не мога да се оплача! Нося ги по 3-4 години и не се развалят. 2 пъти в седмицата дори дават отстъпка в магазините в София  Peace .

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Притеснявам се да не взема да се берна от София до Пещера и да не намеря нищо

Няма смисъл Naughty

# 31
az sam ot pe6tera i rabotia v obuvna firma. Vnimavaite za6toto i pri nas se navodni s kitaiski obuvki nose6ti markite na Pe6terski prizvodteli

# 32
  • Мнения: 5 313
az sam ot pe6tera i rabotia v obuvna firma. Vnimavaite za6toto i pri nas se navodni s kitaiski obuvki nose6ti markite na Pe6terski prizvodteli
то човек вече да не знае какво да купува. Crazy

# 33
  • Мнения: 1 685
 PeaceАко търсите качествени БГ обувки се ориентирайте към "меркурий"-Габрово.Казвам ви там празно няма.От подметките до хастара-всичко е естествено!Да не звучи като реклама ама откак преди няколко години моя позната,работеща в този бизнес ме "открехна" на тази фирма и зиме и лете гледам непременно да се заредя с техни чехли и обувки-мъжо съшо.До Габрово не съм ходила,но съм намерила 1-2 магазина в Пловдив,където продават техни неща.сайт също нямат-скъсах се да питам" чичко" Гугъл,но...нищо и пак мойта позната ми каза че преди години са имали сайт,но са го закрили за да не им крадат моделите.А много бих искала предварително да видя целите им колекции и промоции. Crossing Arms Peace

# 34
kakvo da vi kaga  izberete    balgarskoto  pregimno peshtera  ostanalototo  e  zabluda   edna priatelka si kupi  kitaiiski  obuvki  mnogo  evtini  i  sladki i i se  skapaxa  krakata  xvana  gabi4ki i noktite  na  krakata  i  padnaxa   precenete  sami  kakvo  kopuvate  !

# 35
  • Мнения: 1 312
Хора, не се лъжете. В Пещера няма една свястна обувка по магазините. Има много фирми,но те не продават на дребно. Това което е написала Сладка хапка е вярно, в завода имат хубави обувки но много малко се продават тук. Ботушите все още не са намалени има хубави модели по 60-70 лева са. Гидо вече работят уж с по-качествени материали, но в магазина им тук цените са 1 към 1 с тези в Пловдив на центъра. Има и още нещо - по думи на собственици на фирми не искали да си продават тук обувките, за да не им крадат моделите, което е много тъпо... но това е друг въпрос. Та в Пещера най много да си купите ефтини китайски обувки. За по-качествените не си заслужава да биете толкова път - цените са еднакви.
Aбсолютно те подкрепям Peace Три години подред минаваме през Пещера и всеки път силни вилни ,,хайде на обувките,,  но.... Tiredпълен ужас по магазините.Можеби има хубави но те са в заводите и изобщо не стигат до магазините,така мисля аз.Но хора всякакви вкусове различни Peace Peace

# 36
moga  da vi kaga 4e  ste  mnogo  dale4 ot istinata  peshtera e  grad4eto na obuvkata  i ako  mnogo dargite da  si kupite  ka4estveni obuvki  mogete da zapoviadate v peshtera pove4eto  firmi sami si zaregdat  magazinite na miasto praviat dori  i edini4ni  pora4ki ama mnogo  sam  dovolna ot  pe6terskite  obuvki nosia gi vtora  godina  i  voob6te  ne sa mradnali  moga da vi kaga 4e koito ovagava sebe si  nosi  balgarski ka4estveni  obuvki  a ne  bokluci  za edna  sedmica izleste ot  zabludata nai  posle  nie sme  balgari i  triabva da si  cenim  balgarskoto  proizvodstvo .

# 37
  • Мнения: 6 243
moga  da vi kaga 4e  ste  mnogo  dale4 ot istinata  peshtera e  grad4eto na obuvkata  i ako  mnogo dargite da  si kupite  ka4estveni obuvki  mogete da zapoviadate v peshtera pove4eto  firmi sami si zaregdat  magazinite na miasto praviat dori  i edini4ni  pora4ki ama mnogo  sam  dovolna ot  pe6terskite  obuvki nosia gi vtora  godina  i  voob6te  ne sa mradnali  moga da vi kaga 4e koito ovagava sebe si  nosi  balgarski ka4estveni  obuvki  a ne  bokluci  za edna  sedmica izleste ot  zabludata nai  posle  nie sme  balgari i  triabva da si  cenim  balgarskoto  proizvodstvo .
Предлагам ти, докато уважаваш българската обувка, да почнеш да уважаваш и българския език! Мани маймуницата, ама правописните грешки са повечко...

Понеже темата не е нова, само ще се повторя - периодично ходя до Пещера по работа, почти винаги минавам през поне два магазина - в Завода и този на "Гидо" ... от доста време предлагането е много, много слабо. Действително, цените са по-ниски, отколкото в Стара Загора (но при нас по правило е доста скъпо), но липсва разнообразие, актуални модели. Специално "Гидо" имат проблеми и с некачествени материали - миналата година всимчки ботуши, които мерих, бяха с ужасни ципове и накрая едната продавачка се изпусна, че имали много рекламации заради некачествените ципове.

Та за "боклуците за една седмица" - като не мога да си намеря качествени български, си купувам качествени вносни. Досега не ми се е случвало да ми се скъса обувка след една седмица. Друг е въпросът, че аз разбирам от обувки и знам за какво да си дам парите.

# 38
emi  taka  e  kato   si  zaraliika   ta  to  tam   vsi4ki  ste  zabludeni  otnosno   obuvkite .  mnogo  xora  ne  sa   na   tova   raztoianie moga  da ti  kaga  4e  si  mnogo  dale4   ot  istinata  re   MALIAKA  

# 39
  • Мнения: 6 243
Нищо не разбрах, Злате Grinning
Освен за персистиращите проблеми с правописа и възпитанието, друго от написаното не става ясно.
Но не се притеснявай, аз боса няма да остана.

# 40
За мен добрите обувки са на фирма Аревик Габрово   Peace

# 41
  • Мнения: 3 413
moga  da vi kaga 4e  ste  mnogo  dale4 ot istinata  peshtera e  grad4eto na obuvkata  i ako  mnogo dargite da  si kupite  ka4estveni obuvki  mogete da zapoviadate v peshtera pove4eto  firmi sami si zaregdat  magazinite na miasto praviat dori  i edini4ni  pora4ki ama mnogo  sam  dovolna ot  pe6terskite  obuvki nosia gi vtora  godina  i  voob6te  ne sa mradnali  moga da vi kaga 4e koito ovagava sebe si  nosi  balgarski ka4estveni  obuvki  a ne  bokluci  za edna  sedmica izleste ot  zabludata nai  posle  nie sme  balgari i  triabva da si  cenim  balgarskoto  proizvodstvo .
Предлагам ти, докато уважаваш българската обувка, да почнеш да уважаваш и българския език! Мани маймуницата, ама правописните грешки са повечко...

Понеже темата не е нова, само ще се повторя - периодично ходя до Пещера по работа, почти винаги минавам през поне два магазина - в Завода и този на "Гидо" ... от доста време предлагането е много, много слабо. Действително, цените са по-ниски, отколкото в Стара Загора (но при нас по правило е доста скъпо), но липсва разнообразие, актуални модели. Специално "Гидо" имат проблеми и с некачествени материали - миналата година всимчки ботуши, които мерих, бяха с ужасни ципове и накрая едната продавачка се изпусна, че имали много рекламации заради некачествените ципове.

Та за "боклуците за една седмица" - като не мога да си намеря качествени български, си купувам качествени вносни. Досега не ми се е случвало да ми се скъса обувка след една седмица. Друг е въпросът, че аз разбирам от обувки и знам за какво да си дам парите.
Браво,мила,подреди я,признавам те,пък си и от моя край Wink Laughing

# 42
  • Мнения: 3 675
Има ли такива нещастници като мен, на които не им върви на обувки.Каквито и да купя им давам живот 2-3 месеца.Не знам фирмите ли ги шият и правят некачествено, аз ли имам дефект в ходенето?Миналата година си купих от Иван Вазов ботуши за 70 лева, едва изкараха края на месеца, през който ги купих, токът ми се изяде, не мога да ги върна, защото ще кажат, че вие като ходите така, ние ли сме виновни. hahaha
Мъжът ми каза, че за такива като мен обувки само от Руски пазар /хората от П-в знаят за какво говоря/.
Имам едни обувки на Дейвид Шуз, които ги нося вече 4 година, но е трудно да откриеш качествената обувка след като ти пробутват китайско и турско за бг.Доволни ли сте от обувките на Флавия, как са в Пещера обувките не знам, но на Ив.Вазов продават само боклуци. Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 1 685
 PeaceФлавия шият предимно за Англия-компромис в качеството и моделите няма,според мен-винаги можеш да свериш часовника за тенденциите по света,които стават актуални у нас поне сезон по-късно. Tired
Но фаворити за БГ обувки,както съм споменавала и тук и в други подобни теми са Меркурий-Габрово и напоследък Габина-Варна  Hug

А по улица "Обувна" Laughing/Иван Вазов-обувките на 90% са китайски и Турски/което пак е по-добрия вариант от двете,защото турците имат традиции в кожарството,а и работят за много италиански марки-та добре копират и изпипват/
Между другото моя приятелка работеща в бранша ме "осветли" как да разпознавам китайските-по кутиите и наличието на влагоуловителни пликчета,които задължително присъстват в повечето китайски дрехи и обувки,във връзка с пренасянето им предимно по море Wink

# 44
  • Мнения: 41
За обуките в Пещера - точно така е - в малките магазинчета има боклуци,а по-хубавите обувки се продават извън Пещера. И сега може би малко извън темата,но...днес си харесах 1 лачени боти на "Ингилиз",в София.Искам да попитам някой купувал ли е обувки на тази фирма и качествени ли са? Благодаря предварително!
Simple Smile

# 45
  • Мнения: 242
А знаете ли къде в Пловдив има неща на Бари-Пещера или евентуално в София?Нямат фирмен магазин,а толкова съм търсила техните обувки.  bouquet

# 46
  • Мнения: 242
ее,никои ли не знае? Cry

# 47
  • Мнения: 4 275
Здравейте, момичета!
Нека тука изброим по градове, в кои магазини/къде се предлагат Пещерски обувки!:)
Аз вчера си взех чифт боти и чифт ботуши от едно магазинче в подлеза на НДК. Обувките в по-голямата си част са от естествена кожа. Намира се отляво на стълбите към базара. Там си харесах едни ботуши от миналата година, но ги нямаше в черно. Някой да знае други магазини в София, та да погледна там, може да е останало скътано някое малко номерче Simple Smile Сегашните модели са едни набръчкани и широки. Докато по-старият модел беше по крака както чорап. Ботуши във вишнев цвят не са много удачни, нали? Thinking На кутията на ботите пишеше Ади, а на ботушите, те също са от миналата година, Гидо. Боти Ади - 89 лв, Ботуши Гидо - 85 лв.

Заинтригувана съм и от "Меркурий"-Габрово - така, че ако знаете от къде ... пишете.  bouquet

П.С. Много е лошо, че нямат сайт с инфорамация, било то за показани модели, или за фирмени магазини! Close

# 48
  • Мнения: 41
На Бари магазинът в София е на Графа,мисля,че малко преди площад "Славейков" се пада. Никой ли няма мнение за обувките на "Ингилиз"? Cry

# 49
  • Варна
  • Мнения: 535
На Ади си взех преди 2 дни страхотни ботуши кафеви естествена кожа, стои като перфорирана за 120лв.

# 50
# 51
  • Мнения: X
На Ади си взех преди 2 дни страхотни ботуши кафеви естествена кожа, стои като перфорирана за 120лв.
От къде ги взе, аз имам техни обувки невероятно качествени Simple Smile

# 52
  • Варна
  • Мнения: 535
Ами то миналата година беше  Sunglasses не се сещам вече кой беше магазина

# 53
  • Мнения: 42
Според инфото от сайта на СТИЛ99 , в техните магазини имат доста обувки от Пещера:
"Гидо"-Пещера, "Бари"-Пещера, "Нота Бене"-Пещера, "Дикос"-Пещера, "Comyp"- Пещера, "Абрашев"- Пещера, "Софи-V"-Пещера, "Свик"- Пещера, "DEN&VES"-Пещера,"  -  http://www.stil99.com/

А на  ул. "Граф Игнатиев" 2 има друг магазин на обувки от Пещера
http://www.fado.bg/

# 54
  • Мнения: 49
Привет и от мен. Аз миналата седмица си харесах във Велинград един модел на Гидо, но за съжаление нямах парички да си го взема. Сега ме е яд и моля, някой ако знае къде има магазин продаващ обувки на Гидо, освет в Стил 99 да пише. Ще ви бъда мноооого благодарна Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 232
И аз търся магазин на ГИДО, харесах си едни техни ботуши, но нямаше моя номер. Ако някой знае фирмен магазин в СОфия да каже къде е

# 56
  • Мнения: 10
Здравейте момичета!
И аз да изкажа своето мнение. Преди 2 седмици бяхме на почивка във Велинград и се отбихме до Пещера. Имаше доста магазини, но нищо особено в тях. Единствено ми допаднаха моделите на "Ингилиз" и "Гидо". От магазинът на "Ингилиз" си взех ботуши от естествена кожа с платформа отпред и висок дебел ток за 85лв., а в Бургас подобни са над 250 лв. Имаше и  други "стряскащи" цени за ботуши - 45-50 лв. Продавачката каза че ги шиели за Италия ама колко е вярно вече ...

# 57
  • Варна
  • Мнения: 535
Миналата седмица си харесах едни ботушки на гидо, изчистен модел с по нисък ток, удобни, точно за зимно време. Цената им беше 112лв. Пробвам аз, гледам се, и вече почти бях решила да ги купувам, когато забелязах, че докато съм обувала ботушките целите ми ръце са станали черни, защото кожата пуска боя  Sick
Познайте дали ги купих..... Много некачествени неща вече взех да забелязвам от БГ производители само и само да могат да си позволят да държат по ниска цена....

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 55
точно за ботушите с ток и платформа  на Ингилиз ви открих,.... в Пловдив си харесах техни, без да зная, че са на Пещера, пробвах но моя номер бе свършил... , погледнах производителя и сега диря в нета да разбера къде още се продават,,,, ако някой знае къде още в Пловдив се продават техни обувки, моля да сподели

# 59
  • Мнения: 242
jorjeto,магазина на Ингилиз къде се намира-пред самата фабрика ли?

# 60
  • Мнения: 10
mama na batko i bebe, изпратих ти лично съобщение. Сега видях че имам и снимка точно там. Ако успея да я кача, може по нея да се ориентираш Simple Smile

# 61
  • Мнения: 95
В Пещера освен големи групи от братята роми...друго няма да намерите!

# 62
  • Мнения: 0
zdraveite na vsi4ki az sam titi kostova i sam ot peshtera.imame firma za obuvki "BARI" i gi iznasqme za 4ujbina.iskam da kaja na vsi4ki koito kazvat 4e v peshtera nqmalo hubavi obuvki da doide do na6ata firma i da se ubedi 4e jestoko gre6i,ne 4e firmata e na6a ama naistina imame strahotni modeli elate i se uverete sami

# 63
  • Мнения: X
zdraveite na vsi4ki az sam titi kostova i sam ot peshtera.imame firma za obuvki "BARI" i gi iznasqme za 4ujbina.iskam da kaja na vsi4ki koito kazvat 4e v peshtera nqmalo hubavi obuvki da doide do na6ata firma i da se ubedi 4e jestoko gre6i,ne 4e firmata e na6a ama naistina imame strahotni modeli elate i se uverete sami
Тити нека поне пишем на български, а относно качеството ви за съжаление не може всички да дойдем за да се убедим чак до там Simple Smile

# 64
  • Мнения: 242
zdraveite na vsi4ki az sam titi kostova i sam ot peshtera.imame firma za obuvki "BARI" i gi iznasqme za 4ujbina.iskam da kaja na vsi4ki koito kazvat 4e v peshtera nqmalo hubavi obuvki da doide do na6ata firma i da se ubedi 4e jestoko gre6i,ne 4e firmata e na6a ama naistina imame strahotni modeli elate i se uverete sami
Здравеи ,отдавна искам да се сдобия с неща на Bari,но в Пловдив няма,или поне аз не съм открила.И до Пещера съм била,но нямат магазин.От къде мога да си купя?  bouquet

# 65
  • Мнения: 0
zdraveite na vsi4ki ,kato govorim za ka4estvo i ydobstvo v pe6tera ima ne6ta koito moje bi ne ste videli.poglednete tyk-  http://www.dimonaobuvki.com/  Peace

# 66
  • Мнения: X
zdraveite na vsi4ki ,kato govorim za ka4estvo i ydobstvo v pe6tera ima ne6ta koito moje bi ne ste videli.poglednete tyk-  http://www.dimonaobuvki.com/  Peace
Качеството може да е добро ама моделите ....

# 67
  • Варна
  • Мнения: 535
zdraveite na vsi4ki ,kato govorim za ka4estvo i ydobstvo v pe6tera ima ne6ta koito moje bi ne ste videli.poglednete tyk-  http://www.dimonaobuvki.com/  Peace
Качеството може да е добро ама моделите ....
А недей така....аз ако знаеш какви супер изчистени и елегантни ботушки си взех...че и на намаление бяха и направо за без пари  Crazy явно не изкарват в сайта всички модели....обаче цената на доставката направо  #2gunfire 10 лв за едни буйки.....

# 68
  • Мнения: X
Bubuto ботушките може ама я виж в сайта пролетно-летните  ooooh!

# 69
  • Мнения: 10
 В момента работя в магазин за обувки. Бяхме получили една серия които са били в др магазин и на етикетчето пишеше " произведено в Пещера " Дръън дръън.... На кутията пише че са италиански пак дръъън дръън . Всичките се шият в Китай , но се изнасят за различни страни с различно качество ... Правете си сметката за какво става въпрос..... Sad Според мен качество в нашата държава на каквото и да е няма Sad

# 70
  • Мнения: 21
Обувките на фирма Бари наистина изглеждат много добре. Но до колкото разбрах нямат фирмен магазин в Пещера!

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Хайде да съживя темата Peace
Какво е актуалното положение с обувките в Пещера?

От известно време обикалям, но не намирам каквото търся. Харесах 1-2-3 неща все на Пещерски фирми, но само в черно. А ми се иска някакво тъмно кафяво...  Blush
Измислих да направим една неделна разходка до Пещера и да поогледам, докато фемилито се забавлява Simple Smile)) Обаче не знам на къде да се отправя... така и так не познавам града... Надявах се да си имат една обувна уличка като нашата Ив.Вазов... ама няма да ме огрее Simple Smile
Къде се намира магазин на Ади, Тера...другите май ги забравих  Embarassed
Къде е този обувен завод, който споменавате? И изобщо в неделя да не се окаже, че всичко е затворено newsm78

# 72
  • Мнения: X

Измислих да направим една неделна разходка до Пещера и да поогледам, докато фемилито се забавлява Simple Smile)) Обаче не знам на къде да се отправя... така и так не познавам града... Надявах се да си имат една обувна уличка като нашата Ив.Вазов... ама няма да ме огрее Simple Smile
Къде се намира магазин на Ади, Тера...другите май ги забравих  Embarassed
Къде е този обувен завод, който споменавате? И изобщо в неделя да не се окаже, че всичко е затворено newsm78

Целият град се минава за 2-3 минути с кола, така че ще ги намерите.  Laughing Има и билбордове навсякъде. Аз това лято много ентусиазирано обиколих магазините и не купих нищо. Нито качество, нито модели ми харесаха. Всъщност моделите бяха ужасни. Обаче имат хубаво вино.  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 2 761
Преди 2 години минах през Пещера-голяма скръб-нищо не харесах.
За лятото съм се спряла на чехлите на Гламурелла,дето нямат общо с Пещера,мисля,че пловдивска фирма ги шие.Пoлзвам от няколко лета,няма такова удобство.Оглеждам се постоянно на сайта им за зимна колекция,но нищо няма-имате ли представа дали правят нещо друго освен сандали и чехли?
Ето 2 снимки отблизо да се добие представа за качеството. Simple Smile:
http://www.glamour-shoes.com/images/products/stella/model_stella_6.jpg

http://www.glamour-shoes.com/images/products/star/model_star_5.jpg

# 74
  • Мнения: 32
Привет! Темата е малко старичка, надявам се да има кой да се включи. Интересувам се от същия въпрос, но към днешна дата как стоят нещата? В София всички магазини по Екзарх Йосиф, а вече и доста по Витошка разправят, че моделите им били български, от Пещера- и наистина има модели, които ми допадат, ама да ме извинят 73лв. за едни мокасини (или така наречените цвички), направо нямат акъл! Та интересувам се, всички тези заводи, които са там, имат ли в града магазини и горе долу имате ли представа как вървят цените, примерно едни ботуши от ест.кожа, колко струват? Тъй като, ако няма много голяма разлика в цената, няма смисъл да се бият 130 км в едната посока...но все си мисля, че може и да са по- евтинки все пак от софийските магазини с надути цени... Мерси предваритално Simple Smile  Hug

# 75
  • София
  • Мнения: 20
Години наред нося обувки само на фирма "Нота Бене". Имат фирмен магазин в центъра на гр. Пещера. До шадравана, няма как да се обърка. Цените на ботушите са 90-95 лв. , напълно естествена кожа , топъл хастар. Ботите и обувките са по 45-50 лв. Имат и единични модели на още по-ниски цени. Качеството им е перфектно, а магазинерката е много сладка и любезна.

# 76
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз лично съм много доволна от марката Пещера Стил. Моделите са качествени и хубави. Повечето са от естествена кожа , ако не са имат ясно описание за това.Само един път ми се е случвало да имам рекламация към тях , но те много сериозно подходиха към това и след като не можаха да ми ги оправят ми ги замениха с нов модел.

# 77
  • Мнения: 330
Имаме лятна къща наблизо, така че от време на време минавам през магазините. Могат да се намерят интересни неща - шият на ишлеме за Бата, новите колекции излизат на пазара в Пещера, преди да излязат в Прага : ) Случвало ми се е да видя и обувки с цена в чешки крони. Шият ишлемета и за няколко немски фирми - изключително удобни неща. Подчертавам удобни, защото немските обувки не се славят с особено добър дизайн : ) Има и доста модели, шити за нашия пазар, които изглеждат прилично и са с много добро качество. Няколко фирми шият и за Италия и имат интересни неща.
Правя уговорката, че не говоря на изуст. По една или друга причина в Прага ходя наколко пъти в годината, в Италия също, в Австрия и по - често. Знам всеки сезон къде какво има по магазините...
От Пешера си купих последно чифт ботуши от естествена кожа от Свик за 100  лв. Фантастични. Лятото и взех високи чехлил от велур черно на бели точки, бяха нещо от рода на 80 лв, а миналата есен спортни обувки от розов велур, бяха нещо от рода на стотина лева и те.  Обувките не са евтини, поне тези, които аз харесвам там, но за такова качество и материали в Европа давам доста повече.

Общи условия

Активация на акаунт