ситни пъпчици..

  • 666
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
мамчета имам бебенце на 18 дни,днес видях по тялото му едни ситни червени пъпчици без връх....тази сутрин беше на терасата и беше облечен с дълъг ръкав и завит с по дебело одеало.възможно ли е да се е претоплил?

# 1
  • Мнения: 244
Най-вероятно са от претопляне,но може ии да са от това,че си го извела навън.На моя син му излизаха до 4-5 месеца всеки път,когато излизахме ситни пъпчици,но само по лицето.Щом са по цялото тяло по-добре се посъветвай с вашия педиатър да не е алергия
 Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 467
По-добре попитай във форума д-р Нивея. Може и да е нормално, моята имаше на лицето и това е абсолютно нормално, но за тялото, не знам...

# 3
  • Мнения: 2 865
Сигурно са от претопляне. Ако е така изчезват за около 2-3 дни.

# 4
  • Мнения: 9 050
От спарване са най-вероятно. На Стефан още му стават такива от памперса. По дупето, по гърба, по корема...

# 5
  • Мнения: 3 376
И аз мисля,че може да е от претопляне,та навън днес беше 30С!!!!!!
Разбирам те,че те е страх все още за него,но блуза с дълъг ръкав и по-дебело одеалце-съгласи се,че е доста,макар и за бебенце на 18 дни!!!Аз познавам една девойка,на 2 седмици е и си ходи спокойно на разходки,не толкова навлечена.
Да ти е живо и здраво детенцето!И аз бях така в началото,ако знаеш как съм го навличала моя син сакън да не настине,ама после те децата сами си показват колко и как да ги облечеш.Успех!

# 6
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Абсолютно е от претопляне.Бебето се чувства така както и ти.Ако на теб ти е топло,значи и на него му е топло.
 Peace

# 7
  • Мнения: 83
Извинявам се, че сменям малко темата но все пак споменахте за това и аз да попитам.Какво ще кажете за тези пъпчици по лицето? И на нашето бебче му излизат и не знам какво да ги правя. 

# 8
  • Мнения: 2 039
Сигурно са от претопляне. Ако е така изчезват за около 2-3 дни.
Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
От претопляне са!Обтриване с памуче с преварена вода помага.Ама наистина аз днес водих дъщеря ми на консултация и там беше пълно с малки бебчета с дълги ръкави и плетени елеци!Аз като го знам моето диване как реве като му е жега,хич не си го представям на днешните температури с подобен тоалет sweating

# 10
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
мамчета имам бебенце на 18 дни,днес видях по тялото му едни ситни червени пъпчици без връх....тази сутрин беше на терасата и беше облечен с дълъг ръкав и завит с по дебело одеало.възможно ли е да се е претоплил?
Ориентираи се по себе си- тук казват че малките бебета трябва да са облечени с един кат повече от  родителя.Наи вероятрно става въпрос са претопляне.
Вили

# 11
  • Мнения: 9 050
Извинявам се, че сменям малко темата но все пак споменахте за това и аз да попитам.Какво ще кажете за тези пъпчици по лицето? И на нашето бебче му излизат и не знам какво да ги правя. 

На Стефан когато му излизат тези пъпчици, кожата му е суха. Мажа с хидратиращ крем няколко пъти на ден ( когато се сетя ) и за няколко дни изчезват.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
дам и на мен на претопляне ми прилича - беше доста топъл ден, а  + дълъг ръкав и одеало....
Извинявам се, че сменям малко темата но все пак споменахте за това и аз да попитам.Какво ще кажете за тези пъпчици по лицето? И на нашето бебче му излизат и не знам какво да ги правя. 

пъпчиците от претопляне обикновенно са именно по тялото, по лицето на мн бебета им излизат - от мляко или водичка, слюнки и др такива ако попаднат по кожата и я раздразват, всъщност не може мн да се направи ако това е проблема просто се израства. Като през това време си се почиства хубаво кожата, подсушава се и  е хубаво да се маже с някое хидратиращо и омазняващо кремче...но все пак за всякъкав тип пъпки, особенно при малко бебе бих се допитала до лекар за мнение...

# 13
  • Мнения: 481
Благодаря на всички за бързите и точни отговори!!май наистина съм прекалила с обличането,все още немога да преценя как да го обличам-надявам се скоро да вляза в кондиция.

# 14
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Следи постоянно,започват да се появяват първо по гънчиците, на вратлето,лактите- там където може да се спари повече...нашите обаче преминаваха за часове.А за лицето ми се струва че това са пъпчиците на естественото изчистване, но най-добре питай педито.

Общи условия

Активация на акаунт