За чистенето на езика!

  • 629
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Кажете кога започва чистенето на езика на кърмачето? И как се чисти?

# 1
  • Мнения: 1 467
със стерилизирана марлшчка и дестилирана водичка клед ядене се избърсва.

# 2
  • Мнения: 487
 Защо искаш да го чистиш? По принцип може да изплакваш устичката с малко водичка с лъжичка след кърмене, но аз и това не съм правила. Ако не ползвате залъгалки, рискът от млечница е минимален.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 829
И аз не съм чистила езика, млечница не е имал малкия, ама друго освен цица в устата му не е влизало (е, и юмручета и пръстчета де Grinning )

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
Според мен няма никакъв смисъл това да се прави.
Аз никога не съм "чистила" езика/устата на Мъри и той не е имал млечница.
Има много теми ако пуснеш търсачката, там има майки, които най-редовно са плакнели устичката с вода и бебетата им пак са хващали млечница.
Сама си решаваш, но например нощем как ще я миеш след като бебето е заспало като ангелче докато суче? Не бих си събудила детенцето да му плакна устата за нищо на света, неестествено е. А ако я плакнеш само денем, а нощем не, то какъв е смисъла?

# 5
  • Мнения: 291
Според мен трябва да се мие устичката след всяко хранене Naughty Да, съгласна съм, че през нощта е кощунство да му даваш вода, докато спи, но нощното хранене е едно, максимум две, а през останалото време?!

# 6
  • Мнения: 888
Не съм чистила езика, нито на едната си дъщеря, нито на другата!И сега на малката Лори не и плакна устенцата с вода след кърменията- а те са доста, все още си е само на кърма на поискване /никаква вода не приема/, но не е имала млечница!не мисля, че има такава връзка...

# 7
  • Мнения: 1 924
Използвам темата , за да попитам- езичето на малкия е на бели петна.
Това да не би да е млечница?
Попрочетох за млечницата , но се колебая...
Други симптоми няма.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Няма причина да му чистиш езика, да му плакнеш устата и тем подобни истории. Синът ми до 5,5 м. беше само на кърма, вода не беше вкусвал и не сме имали проблеми. Познавам и деца, чиито усти са били плакнати и такива, които не са били, и в двата случая са имали млечница. Така че водата не предпазва и спасява от млечница.

# 9
  • Мнения: 173
Просто се притеснявам, че езичето й е бяло.  Tired

# 10
  • Мнения: 865
Просто се притеснявам, че езичето й е бяло.  Tired
Не се притеснявай!Виждам ,че бебчето ти е съвсем малко да го носиш по лекарски кабинети ,затова се обади на педиатъра ви да дойде и да каже какво да предприемеш!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 056
Просто се притеснявам, че езичето й е бяло.  Tired


Ми заведи я да я види педиатъра, той ще ти каже има ли за какво да се притесняваш...или звънни да питаш, нали това му е работата.
Сигурна съм че педиатъра ще те съветва да плакнеш, но нали четеш, че това са отживелици...
Просто знай, че дори и да плакнеш, пак може да хване млечница, тъй, че както писах няма смисъл...
Половината майки ще ти кажат да плакнеш устата, другата половина да не плакнеш...но ти си решаваш в крайна сметка. Както ти казах вече, аз не съм плакнала и не сме имали млечница, както и повечето майки досега, тъй че, повярвай, няма нужда!

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Просто се притеснявам, че езичето й е бяло.  Tired
Заведи я на педиатър да й го види. Но ако има млечница, ще се дърпа от гърдата, ще плаче и няма да иска да се храни, така че щом си яде нормално едва ли имате.

# 13
  • Мнения: 875
И аз не съм чистила езика, млечница не е имал малкия, ама друго освен цица в устата му не е влизало (е, и юмручета и пръстчета де Grinning )

и аз като yanast   Peace

# 14
  • Мнения: 1 111
аз давам вода от време на време след кърмене...
и въпреки това на последната консултация лекарката каза,че макия има гъбички/млечница или соор/ и ни изписа перорален гел Дактарин - да му слагам на езичето по малко 1-2 пъти на ден и дететео със мляскането и слюнката ще си го разнесе в устата.Получи се бързо - сега устата му е чистичка...А иначе езичето му и стените на бузите бяха бели - като пресечено мляко...аз си мислех,че това е от кърмата.нито е отказвал да яде,нито се е дърпал или плакал при ядене...Но щом докторката определи,че това са били гъбички ... Confused

Общи условия

Активация на акаунт