самотна майка

  • 1 551
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
здравейте,знам че тук ще намеря най изчерпателни отговори и затова  ще ви попитам:
Какви привилегии ползват самотните майки?

# 1
  • Мнения: 1 165
Влез в подфорума за родителите,които отглеждат сами децата си-там ще ти дадат по-изчерпателни отговори.Иначе на прима виста се сещам,че  в учебните заведения се плащат по-ниски такси.

# 2
  • Мнения: 9 990
Хахаха, привилегии ли каза?Орязаха ги вече-който бил-бил самотен, вече да си самотен не е нужно само да са те зарязали най-образно казано.Деца, родени в съжителство без брак не се ползват с привилегии/ градини, такси/Деца, чийто баща е припознал-също.

# 3
  • Мнения: 1 230
Привилегиите за самотните родители ги решава всяка община по отделно. Най-добре се разрови в наредбите на общинския съвет по местоживеенето ти, които определят заплащане на такси и др. Мога да ти кажа за Пловдив, а в Плевен ако се не лъжа се освобождават дори от такса смет Shocked

# 4
  • Мнения: 9 050
Хахаха, привилегии ли каза?Орязаха ги вече-който бил-бил самотен, вече да си самотен не е нужно само да са те зарязали най-образно казано.Деца, родени в съжителство без брак не се ползват с привилегии/ градини, такси/Деца, чийто баща е припознал-също.

Мисля, че майката говори за наистина самотен родител, а не за родители, които са си семейство, но просто не са подписали.

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Хахаха, привилегии ли каза?Орязаха ги вече-който бил-бил самотен, вече да си самотен не е нужно само да са те зарязали най-образно казано.Деца, родени в съжителство без брак не се ползват с привилегии/ градини, такси/Деца, чийто баща е припознал-също.

Мисля, че майката говори за наистина самотен родител, а не за родители, които са си семейство, но просто не са подписали.

Чудно как ли се установява дали наистина си самотна майка или просто нямаш брак. Аз познава жена, която нарочно не сключва брак именно заради привилегиите.

# 6
  • Мнения: 9 050
Хахаха, привилегии ли каза?Орязаха ги вече-който бил-бил самотен, вече да си самотен не е нужно само да са те зарязали най-образно казано.Деца, родени в съжителство без брак не се ползват с привилегии/ градини, такси/Деца, чийто баща е припознал-също.

Мисля, че майката говори за наистина самотен родител, а не за родители, които са си семейство, но просто не са подписали.

Чудно как ли се установява дали наистина си самотна майка или просто нямаш брак. Аз познава жена, която нарочно не сключва брак именно заради привилегиите.

Е то точно това е проблема. Че заради такива орязаха привилегиите и на наистина самотните родители. И аз имам такива приятелки. Не го разбирам това.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз нямам брак,но никога не съм се възползвала от привилегии.При положение че детето е взело името на бащата май минаваш под графа "съжителство на семейни начала".

# 8
  • Мнения: 24 467
Въпросът е в това дали детето е припознато от другия родител /бащата/- при припознаване то има двама известни родители, като в този случай бащата, посочен в акта за раждане, има задължения да издържа и отглежда това дете и по този начин статуса на последното не се отличава от статуса на детето, родено през време на брак.
Май жената има предвид самотната майка, чието дете има вписано в акта си раждане само нея, но не е казала нещо конкретно по въпроса. Кои точно "привилегии" я интересуват?

# 9
  • Мнения: 215
А ако има припознаване , но бащата офейка? (Хора всякакви!) Тогава майката пак ще е самотна, какво че дедето носи имто на баща си! Защото има и такива случаи.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Покрай сухото гори и мокрото. Май така беше казал народът...

# 11
# 12
  • Мнения: 24 467
А ако има припознаване , но бащата офейка? (Хора всякакви!) Тогава майката пак ще е самотна, какво че детето носи имто на баща си! Защото има и такива случаи.

Няма да е "самотна" в смисъла, посочен по- долу и по смисъла на закона. Детето с установен произход от бащата си има все пак родител. А това с "офейкването" може да се случи и по време на брак. Тогава какво- съпругата няма ли да е "самотна майка"? Не, разбира се. Просто тогава т.нар. татко /и със и без брак/ може да бъде осъден да изплаща издръжка когато не я изплаща си има специална наредба за изплащане издръжка от държавата, посредством съответната община.

# 13
  • Мнения: 9 990
Максималната такава  е 80 лв  Whistling

# 14
  • Мнения: 3 069
Има подфорум за самотни майки.
Предполагам, че там ще получиш нужната ти информация.

Общи условия

Активация на акаунт