Занимават ли се бебоците ви сами?

  • 857
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами занимават ли се сами бебоците ви? Питам,защото моя син от 10-15 дена не иска да седи сам,като излезна от стаята почва един рев и преди това не му беше особенно приятно,но мънкаше само без да реве, а от скоро почна и това даже и като съм в стаята и правия нещо пак негодува,а като излезнем на вън веднага си оправя настроението. Може би иска навън за това е кисел newsm78Но аз така не мога нищо да свърша вкъщи не може само навън да висиме Cry
Моля споделете дали и при вас е така

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
То това си е съвсем нормален период от развитието на детето,яко хванато за полата ти и започва рев само като те види да се отдалечаваш.Май доста време ги държи това!Просто трябва да се примириш,част от порастването е Peace

# 2
  • Мнения: 5 277
И при нас е така , само да изляза и се започва smile3514 newsm45 и то на два гласа,а уж са двама да си правят компания. Да ама не Simple Smile може би по-нататък,но засега са вързани за мен или по-точно аз за тях,нищо не може да свърши човек,но явно наистина е период. Успокоявам се с това,че не след дълго аз ще искам да стоят при мен,но те ще предпочитат да се забавляват с други дечица и аз няма да съм им интересна.Сигурно тогава ще ми е мъчно за тези мигове,когато не са можели  без мен. Така че ще опитам да им се насладя без да позволявам много много да се ядосвам smile3512

# 3
  • Мнения: 260
И при нас е така, въпреки че Пламена е доста по-малка, но напоследък изобщо не иска да стои сама  Tired

# 4
  • Мнения: 3 929
Не знам период ли е или не, ама ние вече сме на 1,7 год. и все така иска да е с мен, да си играем. рядко се заиграва сам. А като беше бебе, го мъкнех с мен от стая в стая. И не само това. Само да му обърнех гръб и започва да реве. Мъжът ми се шегуваше, че щял да ми направи маска - очи, да ми ги сложи на гърба, за да си мисли детето, че съм с лице към него, когато се обърна.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
При нас този период все още продължава, въпреки, че вече проходи, заиграва се малко, но ме следи с поглед, а види че се отдалечавам, веднага става и тръгва след мен.

# 6
  • Мнения: 1 207
Нееееееее #Cussing out

# 7
  • Мнения: 19 294
и при нас е така.сама в стаята не иска да стои.

# 8
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Да,но не за повече от час,после и омръзва и си иска компанията (като всяко човешко същество) Heart Eyes

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ами напоследък хич. Научи се да се обраща по корем и като се обърне се заиграва до 10 минути и след това му писва и почва да хленчи. Иска постоянно да си играем, ако може мама цял ден да пее песни, да танцуваме и пляскаме с ръце. Аз нямам нищо против, но....работата симистои и чака някой да я свърши.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Никога не се е занимавал сам TiredВ къщи не се заиграва,ако не съм до него да си играем.
Напоследък започна да гледа с интерес филмчета и така кротва за половин час Laughing

# 11
  • Мнения: 167
Да,все още се заиграва сам - поне час в кошарата,после в люлката,малко на бънджито и то станало време за сън Simple SmileЕ има дни ,в които иска постоянно да ме вижда,но като цяло не се оплаквам.Като му дам някоя нова играчка,дистанционно или каквото и да е ново нещо,отиват поне 20 мин в разучаване.

# 12
  • Мнения: 24 467
Мами занимават ли се сами бебоците ви? Питам,защото моя син от 10-15 дена не иска да седи сам,като излезна от стаята почва един рев и преди това не му беше особенно приятно,но мънкаше само без да реве, а от скоро почна и това даже и като съм в стаята и правия нещо пак негодува,а като излезнем на вън веднага си оправя настроението. Може би иска навън за това е кисел newsm78Но аз така не мога нищо да свърша вкъщи не може само навън да висиме Cry
Моля споделете дали и при вас е така

В твоя случай проблемът не е в това, че детето не може да се заиграва, а в това, че иска твоето присъствие- ти си му майка, ти си по цял ден с него и по този начин то показва, че вече пораства и разбира, иска да наложи желанията си, което, естествено, прави като плаче. Този етап е нормален в израстването на бебето и ако то не минава през него, значи нещо се спъва или забавя в развитието си.
Друг е въпросът за необходимостта от приучаване на несимбиотичен начин на живот, т.е. ако имаш работа извън стаята, която е наложително да свършиш, просто излез и я свърши, независимо, че бебето плаче. В крайна сметка не е нормално майката да не може да отскочи до кухнята едни чинии да измие за 5 минути поне. Но това става постепенно, в продължение на месеци. Когато бебето ти започне да пълзи и да ходи ще става все по- самостоятелно, тъй като ще има възможността да открива все повече нови и интересни обекти, които ще отвличат вниманието му.

# 13
  • Мнения: 983
Да,но не за повече от час,после и омръзва и си иска компанията (като всяко човешко същество) Heart Eyes
И ние сме така...

# 14
  • Мнения: 2 208
Моят син, не знам защо, от малък е решил да е самостоятелен.... Даже при нас е обратно. Аз ходя по него и го гледам какво прави, че ако не го правя ще обърне къщата на обратно и ще се изпотрепе...
Дори не иска да ходи ако аз го държа  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт