да питам за доматите?

  • 1 037
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
здравейте мами, това ми е питанката за доматите? за да ги давам на дъщеричката трябва да са преработени, само че неможахда разбера как точно, трябва ли да обеля доматите,трябва ли да им махна семките, да ги варя на пара ли ? може ли да ми помогнете със съвет Embarassed

# 1
  • Мнения: 215
Според мен сте много малки за домати . Нали на 5 месеца е детето ?  newsm78

# 2
  • Мнения: 490
след 1 седмица правим 6, но ако неможе все още да и давам,поне да знам за по нататак

# 3
  • Мнения: 4 970
из4акай с доматите- съдържат хистамин и се водят алергени. Аз давам от 1 седмица домат на моята щерка и то  в готово пюре
А ина4е и на мен  ще м ие полезно да разбера как приготвяте  домат в пюре newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз давам домат някъде от 6-ия месец.Правя така или иначе всички пюрета вкъщи-купените не ги одобрява моя син.
В началотоги варях заедно с другите зеленчуци,това беше 1-2 пъти.Нямаше никакви алергични реакции и сега ги давам сурови.Беля ги и ги пасирам в пюрето след като го дръпна от огъня. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Започнах с готово пюре някъде към 7я месец.В къщи в началото ползвах доматен сок правен от майка ми без обелки и семки.Слагах го при пасирането.

# 6
  • Мнения: 1 032
Доматите са наистина силен алерген и е добре първо да захраниш, след като са минали термична обработка. Като готвиш пюрето на детенце сложи малко доматено пюре (домашно) или настържи малко пресен домат да поври в яденето. Но изчакай още известно време. От доматите лично аз съм доста наплашена и ги въведох късно. Сега обаче нямаме проблем и с пресните.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Започнах да давам домати чак някъде към 10-я месец - заедно с храната от кухнята
Сега готвя преходна храна за малкия - като яхнии и супи. Слагам домата със семките и не го беля, но гледам да се свари. Суров още не съм давала.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
из4акай с доматите- съдържат хистамин и се водят алергени.
Дават се след 9 месец.  Peace

# 9
  • Мнения: 630
Домат се въвежда между 10 и 12 месеца. Както всички останали нови съставки, въведох го с готово пюре, след това вече съм го добавяла и към домашно приготвени супи и пюрета -обелен и без семки.

# 10
  • Мнения: 5 362
из4акай с доматите- съдържат хистамин и се водят алергени.
Peace

# 11
  • Мнения: 391
Освен ,че има опасност от алергии ,много е вероятно  и да  предизвикат  някое разстройство- това ,ако ги даваш сурови.А иначе ако са минали обработка -няма проблем . Махат се люспите,а ако искаш в  началото може и семенцата да махаш.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 610
Моя големия син до годинка получаваше разстройство като му сложех домат в пюрето(сварен),а от готовите нищо му нямаше.

# 13
  • Мнения: 1 207
Без да искам съм му взела пюре с домат.И ние получихме разтройство Sick,но имахме малко нужда.
От купените само тях харесва ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт