Има ли готова каша от кафяв ориз

  • 634
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 695
Въпросът ми е има ли такава готова, която се продава, или единствено мога да я приготвя в къщи?
Не знам защо си мислех, че безмлечната безглутенова оризова каша на Милупа е от кафяв ориз, а то отварям - беличка Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 577
Ами има една каша Bebi или нещо от сорта, трябва да проверя пак, но в момента нямам /на кутията пише на руски, но може да е словенска или македонска/
Те имат кафяв ориз, аз съм взимала. Купувала съм също и комбинация кафяв ориз с кайсия от същата каша
Утре ще видя как точно се казваше

p.s. Дъщеря ми не беше впечатлена от кафявия ориз, а на същата марка доста каши с апетит хапва

# 2
  • Мнения: 241
Аз също използвах кашата на Милупа, наистина е една от най-качествените, но за съжаление...бяла.Сега съжалявам, че доста дълго я предлагах.Каквото и да си говорим, в белия ориз/както и в другите рафинирани зърнени храни/ липсват най-важните елементи - зародиш и обвивка.При някои бебовци това води до запек, при нас акото беше постоянно зелено.Сега, в 10 месец вече започнах да приготвям директно кафяв ориз - зърната ги накисвам, сварявам и пасирам на каша.Не съм се интересувала и не знам дали има такава готова  каша , но ако бебо беше на вашата възраст, бих си я приготвяла сама.

# 3
  • Мнения: 3 695
А някой може ли да напише или даде линк как се приготвя домашната каша. Чела съм някъде тук, но точно когато ми трябва, не мога да я намеря.  ooooh! Това, което помня е, че се измива хубаво, изпича за час на 100 градуса и се мели на ситно. Ама после като се приготвя, вари ли се, колко време, с колко вода,....  newsm78

# 4
  • Мнения: 487
Ето тук има рецепта и за каши Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт