Ако имаш български и американски паспорт?

  • 5 276
  • 42
  •   1
Отговори
Ако имаш български и американски паспорт какво става на митницата.
Когато излизаш от САЩ излизаш с американския паспорт без да показваш БГ.
А когато влизаш в БГ показваш само българския, а не показваш американския.
Кой паспорт показваш на междинните спирки?

# 1
  • Мнения: 486
Който искаш! Това е предимството на двойното гражданство.

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Обаче моя братовчедка влиза в България само с американски. Преди години имаше един неприятен случай и от посолството ( американското ) отказаха да й съдействата, защото беше влязла с български.

# 3
Значи не показваш никъде и двата паспорта.
Така ли е?

# 4
  • Мнения: 3 491
Миналата година като влизахме в България, спряха една жена, защото се опитваше да влезе с американския. Доколкото знам, щом имаш българско гражданство, трябва да влизаш с български паспорт.

# 5
  • Мнения: 486
Не, не трябва да показваш и двата иначе рискуваш да си навлечеш нездравото любопитство на някой по-неосведомен имиграционен чиновник или митничар. Simple Smile
Напоследък чувам, че при влизане в България питат дали имаш и чужд паспорт и искат да видят и двата, което ми се струва нередно.

Обаче моя братовчедка влиза в България само с американски. Преди години имаше един неприятен случай и от посолството ( американското ) отказаха да й съдействата, защото беше влязла с български.

По принцип е така, но от 2005 или 2006 има изменение в закона и БГ гражданите вече са длъжни да използват Бг документи при влизане в страната.

# 6
  • Мнения: 3 491
Обаче моя братовчедка влиза в България само с американски. Преди години имаше един неприятен случай и от посолството ( американското ) отказаха да й съдействата, защото беше влязла с български.
Щом има българско гражданство, американското посолство не може да й съдейства, така е според Закона за българското гражданство:

Чл. 3. Български гражданин, който е и гражданин на друга държава, се смята само за български гражданин при прилагането на българското законодателство, освен ако в закон е предвидено друго.

Всъщност Ели беше достатъчно конкретна - въпросът беше за междинните спирки, не за българската граница.

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 01:15 от блажка

# 7

Благодаря за отговорите.

# 8
  • Мнения: 2 093
и на мен този вьпрос не ми е ясен, защото за Канада е сьщото. Как може да излезеш от едната страна с един паспорт и да влезеш в друга с друг. Като се врьщаш в САщ/Канада няма ли да те питат защо нямаш печат в канадския си паспорт.Последния пьт когато си ходих през 2004 имах само карта от Канада и тогава трябваше да използвам Б-г паспорт и беше по лесно. До колкото знам за чужденци има органичения до 3 месеца престой в Бг. Ако само това е неудобството, за нас лично не е проблем, защото не седин по 3 месеца.

# 9
  • Мнения: 1 436
Като се врьщаш в САщ/Канада няма ли да те питат защо нямаш печат в канадския си паспорт.

Входен печат от България ли имаш предвид? Тях защо да ги интересува дали и къде си ходила като си излязла от страната newsm78.

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 03:21 от Juturna

# 10
  • Мнения: 3 491
и на мен този вьпрос не ми е ясен, защото за Канада е сьщото. Как може да излезеш от едната страна с един паспорт и да влезеш в друга с друг. Като се врьщаш в САщ/Канада няма ли да те питат защо нямаш печат в канадския си паспорт.Последния пьт когато си ходих през 2004 имах само карта от Канада и тогава трябваше да използвам Б-г паспорт и беше по лесно. До колкото знам за чужденци има органичения до 3 месеца престой в Бг. Ако само това е неудобството, за нас лично не е проблем, защото не седин по 3 месеца.
И аз това се питам, и сега дори погледнах нашите български паспорти и американските на децата. Печати за излизане от САЩ няма на нито един от тях, има само за влизане. От България имаме печати и за влизане, и за излизане. Значи няма как при влизане в САЩ да те питат за печат, който не са ти слагали.

# 11
На летището когато напускаш САЩ на чек ин-а само ти проверяват багажа.
Паспорта само ти го поглеждат като ти издават бордова карта.
Май наистина никакъв печат не бият на излизане Thinking

# 12
  • Мнения: 2 093
Може би сте прави че не гладат в Сащ/Канада печатите от другите дьржави ( аз това имах предвид). Вероятно сьм все още с впечетления от Бг митничари, които едва ли не ти подушват и облизват паспорта  за да открият нещо нередно. Спомням си че едната година, моя мьж не си взе Бг паспорта ( когато си заминавахме от Бг), но показа на митничаря личната карта и той беше доволен, мисля че по това време чужденците трябваше да се регистрират на влизане и ако не, им удьржаха глоба на излизане.

# 13
  • Мнения: 3
Моми4ета, след 2 седмици летя за Б-я. Бьлгарският ми паспорт  изте4е преди 3 месеца,имам и американски.Мислите ли 4е ще имам проблеми на бьлгарската граница?Благодаря.

# 14
  • Мнения: 636
Като че ли из другите страни не бият печати така, както в Бг. Затова не мисля, че на влизане в Щатите (и по мои наблюдения в Канада) някой обръща внимание на печатите.
И аз съм се интересувала по въпроса с двойното гражданство и паспортите и стигнах до информацията, че влизаш в страната с паспорта от същата страна. Или, колкото и да не ми изнася, трябва да поддържаме валидни български паспорти и да влизаме в Бг с тях. А на междинни летища показваш който паспорт намериш за добре.

Моми4ета, след 2 седмици летя за Б-я. Бьлгарският ми паспорт  изте4е преди 3 месеца,имам и американски.Мислите ли 4е ще имам проблеми на бьлгарската граница?Благодаря.

Така или иначе нищо не можеш да направиш. Веднъж много се заяждаха с едно момиче в Бг, на което паспорта беше изтекъл. Но в твоя случай имаш и друг валиден документ (американския паспорт). Най-много да те накарат да платиш някаква глоба, но в Бг всичко зависи от служителите. Аз бих проверила как стоят нещата по закон, за да съм спокойна. Доста хора разказват, че на митницата просто обясняват, че бг паспорта е изтекъл и тъй като ваденето от чужбина отнема много време, ще подновят паспорта при настоящата визита. Влизане в Бг не могат да ти откажат  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт