Голяма часова разлика след полет и кърмене

  • 1 049
  • 5
  •   1
Отговори
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Пак за полетите ама от друг ъгъл Simple Smile
Какви са наблюденията ви за това как се отразява полета и голямата часова разлика на кърменето и производството на кърма?

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
минава известно време докато хормоните се регулират. аз лично произвеждах повече кърма отколкото синът ми потребяваше, предимно нощем Simple Smile. случвало се е и през деня изведнъж да потека, най-вече по време, по което той обикновено се е хранил, но по-рядко от колкото нощем. нещата регулираха за около 5-6 дни. пак подчертавам - не съм имала проблем с недостиг на кърма, произвеждах повече от необходимото.

# 2
  • Мнения: 636
По-скоро суматохата около пътуването би се отразило на производството на кърма според мен. Всеки път когато ми се случва нещо различно и се нарушава ежедневният ми ритъм, кърмата ми понамалява. Тогава кърмя по-начесто и не след дълго всичко се нарежда.

Но аз на вашата възраст кърмех през нощта толкова често, колкото и през деня. На практика нямаше ден и нощ  Crazy Затова не бих се притеснила от часова разлика.

Интересно ми е да разбера дали наистина се влияе кърмата от часовата разлика  Thinking

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
Интересно ми е да разбера дали наистина се влияе кърмата от часовата разлика  Thinking

влияе се. нали производството на кърмата се определя от хормоните, а голяма част от тях се отделят в определени часове на денонощието. нивата на пролактина, например, са по-високи през нощта и докато спиш отколкото през деня, но организмът му трябва време да се нагоди към смяната на нощ и ден. така че напълно естествено докато това стане, тялото си следва ритъма, на който е свикнало.

# 4
  • Мнения: 2 959
...как се отразява полета и голямата часова разлика на кърменето...
Шеметче, според мен никак. Кърменето при мен се определя от заявката, т.е. от Дана, а Тя в такива стресови моменти реагира с най- добрият начин за успокоение за нея- на гърдата, така че часовата разлика няма значение. Гледай си малчугана, кърмата се настройва по неговите изисквания. Все още сте на поискване, нали?! И не се задълбочавай в подобни размисли преди полета, всичко ще мине перфектно!

# 5
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря ви момичета - дано да нямаме проблем с папането.
Миз аз точно заради това свойство на хормоните попитах, но твоя отговор ме успокои - дано и при нас да има повече от нужното  Praynig .
Kalida още се кърмиме на поискване - дано да продължи и в БГ.

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 21:33 от shemet_neveroiaten

Общи условия

Активация на акаунт