Колко често перете дънки/поли/връхни панталони и дрешки?

  • 4 949
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,

аз ли съм луда, че почти след всяко обличане (най-много две, абсолютен и много рядък максимум три - за дънково яке или сако) мятам в пералнята пола, дънки, или връхна дрешка? С хубав прах за пране, омекотител и на подходяща температура не се избеляват.

Колежката ми ги перяла веднъж в месеца, което на мен ми се струва крайно ... странно, и спорихме.

Къде е истината, как правите вие?

П.П. Темата е леко тъпичка, но ми стана страшно интересно.

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 11:43 от Въргалия

# 1
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и аз като тебе съм, мъжете са ме бъзикали, айде от простора пак в пералнята!

# 2
  • Мнения: 13 512
панталони,блузи- не обличам втори път,ако не са изпрани. Поли- на няколко обличания зимата и на всяко-лятото. Зимни връхни дрехи- на месец,но поневе имам много-означаша на 3=4 обличания

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 14:23 от monda

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Панталони,блузи- не обличам втори път,ако не са изпрани. Поли- на няколко обличания зимата и на всяко-лятото. Зимни връхни дрехи- на месец.
И аз така, но тази зима всички зимни връхни дрехи максимум по три дни издържаха. Я някой ще ми повърне мляко отгоре, или ще ми бутне чашата/сандвича, или ще реши да си лапне от яката...... И поли не нося, но принципно съм гъгласна Grinning

# 4
  • Мнения: 2 401
И аз съм така, нали трябва да се напълни пералнията все пак. Wink

# 5
  • Мнения: 4 300
И аз пера почти всичко след 1 обличане. Изключение правят панталони или поли през зимата- 2, максимум 3 обличания, сака през зимата- пак горе долу толкова.
Ако под връхни дрехи се има предвид палта и якета- тях по рядко, но не мога да кажа точно колко. Палтото ми за тази зима май 3 пъти ходи на химическо, не съм сигурна newsm78

# 6
  • Мнения: 5 103
панталони,блузи- не обличам втори път,ако не са изпрани. Поли- на няколко обличания зимата и на всяко-лятото. Зимни връхни дрехи- на месец,но поневе имам много-означаша на 3=4 обличания
Същото даже връхните палта на химическо всеки месец Peace

# 7
  • Мнения: 1 564
И аз пера почти всичко след 1 обличане. Изключение правят панталони или поли през зимата- 2, максимум 3 обличания,
Абсолютно същото се отнася и за мен. wash hang

# 8
  • Мнения: 5 539
Моите и на мъжа ми ги пера, когато преценя, че са за пране. Понякога след 1 носене, понякога след повече. Зимата палтата и якетата сравнително рядко - ок. 3 пъти за сезона
На детето в повечето случаи - след всяко обличане.

Най-голям проблем се получава, когато отидем на почивка Mr. Green А вие с колко куфара тръгвате, ако отивате на море за 10 дни например? Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз така правя - след всяко обличане мятам дрехите за пране - дори не гледам дали наистина се налага.

# 10
  • Мнения: 4 380
Цитат
Колежката ми ги перяла веднъж в месеца, което на мен ми се струва крайно ... странно, и спорихме.

От тази колежка не намирисва ли? #Crazy Как така веднъж в месеца? За връхна зимна дреха разбирам, но дрехи които се носят до тялото се перат след всяко обличане.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
................
Най-голям проблем се получава, когато отидем на почивка Mr. Green А вие с колко куфара тръгвате, ако отивате на море за 10 дни например? Laughing
Комбито е тясно Mr. Green Laughing Пък и така се оказва, че за 4ри или за 10 дни влачим един и същи багаж.

# 12
  • Мнения: 4 300
Подкрепям за багажа и пътуването. При всяко пътуване над 3 дни се налага да се пере. Вече поне навсякъде има обществени перални и/или химическо чистене.

# 13
  • Мнения: 1 354
Кажи на колежката ти,че е мизерница. Sick
Е извинявам се много,ама може ли ти цял месец да ходиш с едни и същи гащи къде ли не,туй сако вуни на цигари,пълно с прахоляк,облягала се е къде ли не с него,прибира се у дома и го мята,някъде,където може и чисти дрехи да оставя.И като цяло го оставя в къщи,където би трябвало да е чисто.
Ама съдейки по това,че пералнята се врътка един път месечно... Sick Sick Sick

Абсолютно всичко пера на всяко обличане.Изключение само дебели якета и палта.Тях ги пера всяка събота. Peace

# 14
  • Мнения: 1 568
Здравейте,

аз ли съм луда, че почти след всяко обличане (най-много две, абсолютен и много рядък максимум три - за дънково яке или сако) мятам в пералнята пола, дънки, или връхна дрешка? С хубав прах за пране, омекотител и на подходяща температура не се избеляват.




И аз съм така,абсурд просто е да е другояче!!!!

Общи условия

Активация на акаунт