поредната тема за болест и кърмене

  • 392
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
сори, че навярно ПАК пускам такава тема, но вече съм се видяла в чудо.
вече 5-6 седмици се редуваме цялото семейство с болести - първо петра /1.7 г./, после мъжа ми, после аз, после пак петра, после пак филков, сега пак аз и т.н.
петранче мина през бронхиолит, а сега е с вирусна бронхопневмония и се лекуваме у дома, защото отказах болнично лечение, защото кърмя камен. да не ви говоря каква е мъка - петра реве, камен реве, инжекции се бодат, петра реве още повече, коликите са яки и камен реве още повече - абе идилия  Mr. Green
освен всичко останало, аз бухам като дърта магарица и не мога да си кажа името. Т имам, но е ниска.
слава богу, само камен все още е здрав необяснимо за мен.
серията за нас е повече от черна  Tired
имам чувството, че аз съм човекът, който пръска бацилите, защото не се лекувам като хората "защото кърмя" Rolling Eyes преди 10-тина дни пих антибиотик, а и разни други хапове, изсмуках цялото налично количество прополка в аптеката и т.н. и се пооправих за кратко, но от 3 дни пак едва се влача. и за капак днес в аптеката ми казаха да спра кърменето, за да се лекувам. или в краен случай, да цедя преди прием на лекарство и така да давам на камен. аз естсествено не взех въпросното лекарство, защото първо няма как да цедя /кърмата ми се е регулирала/ и защото камен е на поискване и това 3-часов режим на хранене за нас е мит. но и да не беше, види ми се абсурдно да цедя, да пия силно лекарство и след 3 часа пак да кърмя камен - ми то лекарството още ще си е в мене. ако човек се лекува за 3 часа, то това ще е магия  Mr. Green

плийз, дайте акъл как да спра кашлицата, да си сваля Т и изобщо какво да правя със себе си, че вече се изчерпах откъм идеи...

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 14:34 от majceto

# 1
  • Мнения: 4 915
Оф, горките... Rolling Eyes
Добре, че бебокът е здрав, явно си го заредила добре с твоите антитела.  Grinning

Ами за теб - какъв антибиотик пиеш, и дали няма такъв, който да е съвместим с кърменето?
Каква ти е диагнозата, ако е нещо вирусно, антибиотикът едва ли ще го умори.  Confused

Ами, то за болен човек съветите са сън, почивка, лека храна...Първите две явно са утопия. Знам го от личен опит.  Laughing Някой да ти помага с децата у дома?...
Имуностимулатори? Пробвай с Еуфорбиум, има един билков чай пак с ехинацея - в червена опаковка, уж против кашлици, при нас е помагал.
Мед, пресни плодове и зеленчуци...
Купи си сребърна вода за гаргари.
Разходки на чист въздух?...
А възможност да смените обстановката за два-три дни - баби в провинцията, на село?...
Температурата, освен ако не е много висока, не я сваляй зорлем, че нали с нея тялото ти бори болестта.  Rolling Eyes
Едва ли ти казах нещо, което не знаеш.  Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 958
Здравей!

През януари когато малката беше на 3 месеца, всички у дома се разболяха от грипа, нямах много време да се лекувам и накрая направих пневмония. Наложи се да пия аугментин 14 дни, но не спрях да кърмя. И добре направих, защото само тя остана здрава. Има антибиотици и всякакви лекарства съвместими с кърменето, така че най-добре да те прегледа отново лекар и да се вземе вярното решение. Не отлагай!

Оздравяване!!!

# 3
  • Мнения: 3 089
в понеделник пак ще мина през лекар  Tired

Общи условия

Активация на акаунт