програмата на първокласниците

  • 793
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
каква е програмата на тазгидишните първолаци? Разбрах, че програмите в различните училища се различават по задължително избираемите и свободно избираемите предмети. какви са те при вас? И повлия ли  това при избора ви на училище?

# 1
  • Мнения: 858
доколкото знам по общообразователните предмети програмата е една и съща.разлика има в изучаването на чужди езици-брой часове и системата по която учат. Confusedвсяко учлище си избира учебниците -има различни издателства.но материалът който е застъпен е еднакъв. Grinning

# 2
  • Мнения: 2 577
чучулигата ти е казала правилно - различни са т.н. ЗИП и СИП в различните паралелки на различните училища. При мен лично ми повлияха при избора на паралелка - държах на английски и математика  и това избрах Peace другия материал си е един и същ, издателствата различни

# 3
До 4-ти клас всичко е еднакво, само в зависимост от паралелкяата имат по 1час седмично нещо в повече.Ако е със дизайн - рисуват 1 час повече, ако е математика - 1час повече цифри и т.н. Аз лично смятам, че най-важното в 1ви клас е учителката.Училището не толкова, а госпожата.Моят избор беше такъв, и не съжалявам.В първи клас се формират навиците и ако госпожата му създаде добри навици илюбов към това, което прави- после нямате грижи....

# 4
  • Мнения: 2 401
Абсолютно съгласна съм с това, че учителката е най-важното нещо при избора в началния курс, писала съм го неведнъж в темите за елитни и по-малко елитни училища. Simple Smile. Обаче в моя случай нито познавам който и да било учител, нито имам възможност за избор на такъв.  Така или иначе накрая избрах училището по интуиция. Дано да е била вярна.

# 5
  • Мнения: 1 225
Аз избрах малко квартално училище, пред голямото и уж елитно. Също ми хареса че директорката каза, че в първи клас е по-важно да се научат да четат и пишат, отколкото да учат език. Записах го в паралелка с рисуване.
Успех на всички първокласници и техните родители.  Peace

# 6
  • Мнения: 133
Привет, в сайта на Министерството на образованието и науката има регистър на всички училища и съответно предметите, които се изучават за всяко едно от тях. (Ще поровя и ще пусна линк.)
Има малка разлика в основните предмети. Повече се различават в ЗИП. Така че едно основно училище, което е посочено като "непрофилирано", накрая може да се окаже с "ранно чуждоезиково обучение" - само от ЗИП-па. При нас така се получи.

# 7
  • Мнения: 2 401
Чакам линка  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 133
Това вече е предизвикателство: от половин час ровя, и като съм забравила как преди стигнах до изучаваните предмети newsm78, а дори за някои от училищата ги принтирах, и няма и няма, обаче продължавам Naughty

И ето:       http://www2.minedu.government.bg/gis/content.asp


Избирате град от горния ляв ъгъл на прозореца. Чакате да се зареди страницата и кликвате върху "информация" за училището. След това се отваря нов прозорец с информацията.

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 12:23 от STV

# 9
  • Мнения: 2 401
Много мерси. Видях неща, които не можах да изкопча от администрацията и учителките в училищата за които се колебаех.

Общи условия

Активация на акаунт