Коктейлната лъжица и нейната употреба

  • 566
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
Пиша тема във възхвала на коктейлната лъжица!
Давам пример със снимка - тук. От трите лъжици - средната е коктейлната лъжица. Аз я употребявам от години, но наскоро научих, че се казва така, за мен си беше "малката лъжица с голямата дръжка". Обаче установявам, че не я ползват много хора, а пък аз много си я харесвам. Удобна е да бръкнеш до дъното на голям буркан с мед (пример- втората снимка), в онези високите лютеници или в тънички и високи бурканчета с маслини в които не влиза супената лъжица.

ПС Не ми обръщайте внимание, малкия спи вече втори час и аз се побърках от непозната свобода Mr. Green

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Имам комплект такива и само тях ползвам когато ми трябва малка лъжичка. Обикновените с нормална дръжка съм ги зарязала някъде Peace

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Коктейлната лъжица съм я употребявала за коктейли Mr. Green
Пример: наливаш концентрат, като си я подпряла на стената на чашата, така че той да се излива бавно и да пада на дъното! Sunglasses

# 3
  • Мнения: 7 640
любимата ми лъжица Hug
Ям сладолед с такава, имам само 3 бр, обмислям откъде да си купя още. Май в Метро съм виждала, но беше отдавна, преди да установя колко е удобна.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 571
В Метро наскоро гледах точно такива, акквито е показала Янтра.

# 5
  • Мнения: 1 655
И аз имам една такава лъжица. Коктейли не пием, но за разбъркване на айрян в голямата кана е екстра. Също я ползвам като Янтра да стигам дъното на тънки и дълги бурканчета.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
Да, моите са от Метро. Като заформих собствено домакинство си ги взех, защото майка ми не си даваше нейните (едни по-финни с готини дръжки). Laughing

# 7
  • Мнения: 2 386
Аз съм на квартира все още и имаме само един вид лъжици -стари  Mr. Green.
Тези ми харесаха, ще си взема.

Общи условия

Активация на акаунт