Здравословно отслабване с диетата на д-р Ори Хофмеклер-2

  • 8 881
  • 138
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Понеже Water Lily нещо я няма напоследък, а пък ние много се разпростряхме, реших да отворя нова темичка Hug
Копирам нейния постинг от началото на предната тема:

Добре дошли отново в темата за диетата на д-р Ори Хофмеклер!


последната тема може да намерите тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172029.0

                                    основни принципи на диетата:

По време на фазата на undereating, трябва да се минимизира консумацията на храна в предимно сурови плодове и зеленчуци, супи, и малки количества храни с лек протеин. Фазата на undereating продължава през дневните (работни) часове. То стимулира естествено (подходящите) нервната система да използва запасите, което подпомага за активно енергийно изразходване. През това време, тялото променя отрицателно енергийно салдо и затова е принудено да използва складираната мазнина за енергия.

Фазата на overdereating продължава през вечерните часове. Това е времето за основното ядене, когато може да се ядат, каквото желаете и колкото желаете, от всичко групи храна, толкова дълго, колкото правилата на яденето позволяват.

Правила на храненето

- започнете с по-леки храни и продължете с "по-агресивни" храни т. е. салата, зеленчуци и протеини, като първи храни, и накрая завършете със карбидна храна (яйца с овесено брашно, яйца с ориз - има рецепти в сайта)

- използвайте всички вкусове, подправки, аромати и възможности за "цветове" във вашето основно ядене.

- престанете да ядете когато вие се чувствате много по-жадни от колкото гладни.

Десет заповеди за диетата
- Undereat по време на деня

- Яжте вашето основно ядене през вечерта

- Снабдете вашето тяло с всички съществени храни (Т. е. витамини, минерали, EFA е, Аминокиселини, Probiotics)

- Поставете всички вкусове, аромати и възможни цветове във вашите хранения

- Минимизирайте поемането на месна храна за няколко дни,

- Редувайте дни с високо- протеинни, високо-мазнинни и високо-карбидни храни

- Избегнете храни, съдържащи хормони, пестициди, добавки на химикали, захарни, алкохол, изкуствени подсладители и фруктоза

- Не яжте самостоятелно карбохидратни храни

- Избегнете погрешни комбинации от храна, такива, като :

=Зърнени и захар

=Нишесте, мазнина и захар

=Ядки и зърнени

=Карбиди и алкохол

Правете упражния редовно по време на фазата на undereating

Нека бъдем красиви здрави и щастливи!


официален сайт(англ.): http://www.warriordiet.com/

Калкулатор на калории(всички марки кис.мляко,гостби,десерти и др.)

                        http://healthyfood.info.bg/Calculators.html

# 1
  • Мнения: 305
Катюшка, супер си newsm51 Благодаря ти за новата темичка. Радвам се, че си добре - затрупана с много работа, но ядеш повече плодчета и зеленчуци, а най-вече браво за спорта  smile3501

Натка, целулита е наистина кофти нещо. За съжаление никой не е застрахован и трябва да сме много упорити и единни в борбата с него: хранене, спорт,  масажи, кремчета -- цялата армия да е на крак  Mr. Green

Момичета, много усмивки и хубава вечер. Поздрави на всички и специални на Солима, Стефания и Вери + Катюшка, Натка, Хот момма, Лотър Лили, Снежи и ......

# 2
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Голямо мерси за новата темичка!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Ще бягам да бодна последните си насаждения и да изчисля колко кг камъни ми трябват пред къщи и ще се отчета довечера.

Усмивки и прегръдки, мили ми момичета  Hug

# 3
  • Мнения: 12 298
Катюшка, новата темичка е супер   bouquet
Съни, права си, целулитът е много гадно нещо, ама ще го борим, няма къде да отиде - надявам се, че все някога ще се оттърва от него  Praynig
Нямам какво да отчитам още, понеже станах преди малко
Лек ден на всички и дано в новата тема да пишем по-често за свалени сантиметри!

# 4
  • Мнения: 5 713
Здравейте в новата тема. Simple Smile
Аз в петък се мерих, но нищо ново- 59.5кг съм си.
За тиквичките от доста време не правя пържени, а на обикновен тефлонов ги пека, понеже нямам грил такъв. Не ги соля и мажа с нищо. Понякога си изпичам скилидки чесън с люспите, който после  беля и лук. Прибавям копър и зехтин и става чудна салата. А онзи ден направих един сос. 250мл разстителна сметана с малко зехтин затоплих на котлона. Вътре сложих малко сол и чесън на прах. После залях тиквичките. Бях сложила копър и сирене. Много хубаво се получи.
А за целулита все повече народ гледам с него по плажовете. Няма значение слаб или пълен. Не знам на какво се дължи това. Аз също съм в тази група.

# 5
  • Мнения: 12 298
Ехоооооооооо
Къде сте всички днес?
Аз си изпих и обедното кафенце и дотук съм на кафетата и половин кисело мляко с малко мюсли в него. За по-нататък имам избор между другата половинка от млякото (без мюсли) и един грейпфрут - не знам още кое ще е.
Пишете как сте в тая жега

# 6
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, много съм разочарована от себе си.  Sad  Уж хапвам по малко и най-вече сурово, а не свалям.  Confused Много работа имам из къщи, но не ми остава време за качествена гимностика. Може от това да е. Аз обаче уредих една непланирана ваканция за семейството и ще зачезна пак до неделята. Ще се опитам да погладувам през това време, като пренасоча средствата за храна към по-съществени удоволствия. Отиваме на страхотно място с няколко огромни водни паркове, та дано водата ми подейства и помогне.
Лека седмица от мен!!! Hug

# 7
  • Мнения: 12 298
Hot momma, не унивай - ако ти остава малко за сваляне, си е съвсем нормално да става бавно и да имаш периоди на задържане. Ще видиш, че пак ще започнеш да сваляш.
На мен пък проблемът ми е, че нещо все ми се хапва повечко вечер. Не съм си смятала калориите, понеже не ми се занимава, но ми се струва, че трябва да съм по-умерена. Тази вечер ядох тиквички на скара, малко кисело мляко, малко сиренце си бях настъргала, няколко хапки варено пилешко, ядох и царевичен хляб, а и усилено си "опитвах" от топеното сиренце на половинката  Rolling Eyes. По-рано след работа хапнах малко извара, а после и една малка купичка череши...

# 8
  • София
  • Мнения: 488
Хей бандитки  Hug Hug
нямаше ме ден-два и хоп ... нова темичка! Да ни е честита и да ни донесе късмет и много свалени кг и см!!!

Аз нещо не можах да се справя с плодуването както трябва  Embarassed но въпреки това се чувствам добре и заредена за нови подвизи. Провила съм гладуване не един и два пъти и знам, че като не върви трябва да спра, защото организът ми подсказва, че не му е баш сега времето. Така, че щом се усетя готова - ще атакувам плодовите сергии веднага! Simple Smile

отново съм си на наш`то си режимче - до сега съм на чайчета, водичка, плодчета и кисело млекце

Целувам ви и ви прегръщам всички Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 305
здравейте сладки и чаровни Хофмеклерчета   bouquet, аз вчера бях многоооо зле - връщах всичко което поемах, имах температура 39.1-5 и изобщо не ми беше никак забавно, но мисля, че организма ми успя да се пребори с много чай, мед и само един течен аналгин. С много вода и оцет забравих  Crazy но, това май беше май най-гадното. Вечерта за няколко часа изпитах и "акушерска парализа" ръцете ми се схванаха в една поза и нямаше мърдане. Лекарката каза, че само шамари ще могат да ми помогнат и след час/два леко бой по бузите ръцете ми наистина се оправиха. Такова нещо не ми се беше случвало и бая се изплашихме всички. Сега съм по-добре и дори утре съм на работа  Mr. Green

Солима, много мъдро е от твоя страна да се вслушаш в тялото си и да спреш когато виждаш, че нещата не вървят така както ти се иска. Възхищавам ти се. Аз понякога със спорта прекалявам  Embarassed а в някои случаи отивам в една крайност която не е никак желателна. Понякога ми се иска да съм малко по-умерена и по-зряла в своите решения особено към тялото си. Горе главата.

Хот момма, съжалявам, че някак си са се "закучили" при теб нещата, но това може и да се дължи на факта, че приемаш твърде малко калории и тялото просто трупа за по-добри времена. Не трябва да се пада под един минимум и ако паднеш да не е за много дълго време. Опитай за няколко дена ако леко увеличиш калориите, но от полезни храни и може леко да напреднеш с движението. Не е нужно да бягаш или скачаш (тогава на тялото ще му трябва още повече енергия). Промени нещо и просто се наблюдавай. успех ти желая и страхотно да си изкарате по време на почивката.

Натка, хубаво е плодовете да си ги хапваш преди "яденето". Те се разграждат за около 30 мин. (тоест няма да изгният докато чакат реда си в стомахчето ти за преработване). Разнообразието е чудесно нещо и като цяло май не ядеш чак толкова много, но ако ти става тежко намали самите порции и / или вид храната. Пробвай вечер да си хапваш прясна салатка и нещо малко на скара: месце, тиквички.....но, основното да ти е салата и принципно ще имаш по-малко място за останалата храна. А така хем витаминки, хем по-малко калории.

Вери, понякога килцата не показват промяна в тялото, но по дрехите виждаме резултата. Да не говорим, че сантиметрите са един доста добър показател. Ох, а целулита - много си права. Няма значение, слаба или дебела все повече хора го имат  Cry Да се надяваме, че с много търпение и грижи ще го сведем до минимум.

Момичета, пожелавам ви една страхотна вечер и утре един прекрасен ден изпълнен само с положителни емоции   bouquet

# 10
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Леле Sunny, недей така! Пази се, бе, момиче! Аз уж рано щях да лягам, за да правя сандвичи за из път, а пак окъснях. Но се притеснявам, че в петък ми е първи ден за лятната работа, а още не съм измислила обяснение за отсъствието си.
Sunny, леко оздравяване и се опитай да почиваш повече тези дни!!! Hug
solima, много мъдро! Организма си знае най-добре!
natka, не си сама в тревогите вечер - и аз от време на време съм така, най-вече по навик.
Вери, мерси за добрите идеи! Simple Smile
Останалите дружки, къде сте?

# 11
  • Мнения: 346
Съни надявам се, че си по-добре и намали малко темпото  Hug

# 12
  • Мнения: 5 713
Аз съм тук редовно, но вчера цъфнах. Този път ми е много зле. Е прегреших малко със разни сладки работи, но е малко. Simple Smile Иначе си спазвам режима.

# 13
  • София
  • Мнения: 488
Здравейте милички Heart Eyes

Съни, Хот мома - благодаря за подкрепата и разбирането, че когато гладуването не върви човек трябва да се вслуша в организма си и това не означава, че няма воля  bouquet

Съни - оздлавявай бързичко и не се преуморявай мила  bouquet

Вери - аз като цъфна, много ме боли първите няколко часа, но въпреки това харесвам този момент, защото тогава си хапвам сладичко на воля Simple Smile

Натка, Вери, Стефи, Катюшка - поздрави и хубав ден  bouquet

# 14
  • Мнения: 305
здравейте разбойнички мили   bouquet Mr. Green, благодаря ви много за подкрепата. Аз съм вече много добре и абсолютно ще внимавам. Хот момма, супер да си изкараш -- много положителни, страстни емоции с цялото семейство. Вери, дано червената рекичка те подмини без много болки и бурни страстни със сладките нещица. Но, дори и това да се случи -- сега ти се е паднало. Стефания, успех с плодчетата.

Момичета, много усмивки и успешен ден ви желая

Общи условия

Активация на акаунт