Средство за отказване на пушенето

  • 796
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 924
Страх ме е, че пропушвам отново, а не съм от хората със " воля" да откажа
гадния навик , макар да съм напълно наясно колко е вреден и за мен, и за бебето.
Преди години бях спряла цигарите успешно с помощта на таблетки "Табекс", но
сега нещата са малко по-сложни,защото кърмя.
Препоръчайте ми някой безопасен (или поне сравнително безопасен  ) метод,
предвид кърменето  -
дали ще са никотинови лепенки или дъвки,или нещо подобно?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мога със сигурност да ти кажа, че пачовете не са подходящи за кърмачки. За дъвките нямам информация...
Успех ти желая Grinning

# 2
  • Мнения: 134
Намери някой близък, който да е често до теб, за да те мотивира и да ти напомня за вредата на цигарите върху бебето, нали заради него го правиш! Намери в нета снимки на умиращи от рак, много са травмиращи, но ще ти напомнят какво може да се случи на бебо... Представи си, че всяка цигара я слагаш все едно в неговата уста...
Съпричастна съм с теб /като бивша пушачка/ и ти стискам палци! След като имаш достатъчно воля да родиш и отгледаш едно малко човече, не казвай ,че нямаш воля да оставиш цигарите! Успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 865
Отиди до легълцето на спящото бебче и го погледни колко е безащитно и мъничко и си кажи ,че не можеш да му причиниш това с цигарите!Не може да нямаш сили да преодолееш един вреден навик.Трудно е ,но не е невъзможно.Успех!

# 4
  • Мнения: 2 467

Препоръчайте ми някой безопасен (или поне сравнително безопасен  ) метод,
предвид кърменето 


Веднага  Laughing Значи, когато ти се припуши взимаш малкото човече и кърмиш. Така си на далавера отвсякъде - не пушиш, детето доволно, подържаш лактацията  Peace

# 5
  • Мнения: 1 174
Ами...чета мамите по-горе и бих казала, че съветите са много хубави, но за да изпълниш и тях, пак трябва воля! Hug
Аз съм с теб - в последно време много ми се пуши и сериозно се боря с желанието си! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 829
Ще ви разкажа една история-дано да ви подейства като стимул. Аз също съм отказала се пушачка, знам какво ти е Simple Smile
Наша позната, сега вече е към 60 г., когато родила детето си е живеела при свекърва и. Съответно не пушела, неудовно и било. Мъжа и бил на специализация в СССР. Като направило бебето 4 месеца отишла и тя при него. И там-свобода, кеф, няма свекърва!!!
Излезли те една вечер, тя се отпуснала, запалила 1 цигара, после още една, имало и някакви готини вносни пури, бе въобще, угодила си Grinning
Дошло време да се храни бебето и тя се прибрала вкъщи. Малката бебка гладна, чака с нетърпение да засуче, притреперва чак. Майката я взела, сложила я на гърда. Бебето засукало, дръпнало веднъж, започнало да плюе, направило физиономия на отвращение, обърнало се на другата страна и повече не пожелало да засуче (за същата вечер става дума де, не че се е отбило)!!!
Аз лично като ми се допуши за това се сещам, не знам дали малкия ще приеме мириса на кърма с цигари и ме е страх да пробвам. Освен, че като цяло не искам пак да пропушвам -така и така съмги спряла в момента, мисля да се възползвам и да стана непушач окончателно Simple Smile
И на всички останали мами, които се борят с гадния навик пожелавам успех Hug

# 7
  • Мнения: 1 081
Аз спрях цигарите 1 година преди да забременея, съвсем целенасочено, за да ми се изчисти организма. С мъжа ми заедно-от раз, без никакви лепенки, дъвки и т.н, с мноооого воля и желание за едно здраво и прекрасно бебче. А на работа, докато ми се пушеше, си бях лепнала на десктопа една картинка с бебе, отварящо устица към гола женска гръд, която обаче вместо зърно, имаше ФАС!

# 8
  • Мнения: 1 924
Браво на всички,които са спряли цигарите само с желание и воля,
но аз вече обясних, че не съм толкоз волева,за съжаление. Sad

Явно никой оттук не е отказвал цигарите с таблетки или друг изкуствен помощник... Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 104
Здравей,
преди около 3г. ги спрях от раз. Пушех от около 10г. нон стоп по кутия на ден. Казаха ми приятели за една книга, че била много ефикасна за хора, които искат да спрат цигарите. Естествено не повярвах и бях много скептично настроена. НО стана.  При мене проработи и желанието за независим живот от цигарите надделя. И така, книгата се казва "Не пуша вече" на Алън Кар. Препоръчвам я на всеки, които иска да спре цигарите без никакви усилия. На мен лично не ми се пуши вече и не съм палила цигара от тогава. Много познати спряха цигарите с тая книга, някои започнаха пак да пушат, но някои са вече непушачи. Струва 6лв. и я има в книжарниците.
Успех  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 924
Ще я купя!

# 11
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Като прочетох заглавието на темата и си помислих, че става дума за "Кърменето - средство за отказване на цигарите".....

Ами при мен бременността и кърменето се оказаха най-сигурното средство за спиране на цигарите. И аз преди съм ги спирала толкова пъти... най-лесното нещо - всеки ден , нали знаете там от пиесата...

# 12
  • Мнения: 2 616
Най-безопасният метод е усмивката на детето ти. Ти да не мислиш, че на мен не ми се е пушило, спрях ги щом научих, че нося дете, знаеш ли от тогава до днес колко пъти ми се е искало за запаля, ей така, само една, но здравето на детето ми е НАЙ-ВАЖНОТО, по - важно от това на мен да ми е гот 2 минути, докато пуша, така че се замисли...

# 13
  • Мнения: 1 924
Замислям се,разбира се HugЗатова и търся начин да откажа цигарите на всяка цена Hug

Общи условия

Активация на акаунт