Помощ Съвет от Шофьорите - катастрофирах???

  • 927
  • 9
  •   1
Отговори
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Здравейте,
Днес около 14:00 часа една мадама ме прасна взимайки ми предимството!
До тук Ок Всичко се обърка като се оказа че нямам Гражданска Отговорност Sad ченгетата въпреки всичко ми дадоха протокол и казаха да отида Но не знаят какво ще стане?
На някой случвало ли му се е ?
Какво да правя за да ми платят щетата?
Не съм аз виновен - Тя - тази която ме удари има гражданска.

# 1
  • Мнения: 1 668
Ами ти си вземаш парите от застрахователната компания на виновния  newsm78. Кво сложно има? А ти защо нямаш гражданска? И как така се оказа? Те ти ли идва на акъл, че като е задължителна значи има причина? Следващият път като цапардосаш ти някого той какво ще прави?

# 2
Здравейте,
Днес около 14:00 часа една мадама ме прасна взимайки ми предимството!
До тук Ок Всичко се обърка като се оказа че нямам Гражданска Отговорност Sad ченгетата въпреки всичко ми дадоха протокол и казаха да отида Но не знаят какво ще стане?
На някой случвало ли му се е ?
Какво да правя за да ми платят щетата?
Не съм аз виновен - Тя - тази която ме удари има гражданска.

Този пост е от мен.
Така, на въпроса - колата беше дълго време на ремонт и докато я местех от сервиз в сервиз стана катастрофата. Не съм написал правилно - не се оказа, че нямам гражданска - естествено, че знаех, че нямам - просто исках да оправят реното и тогава щях да направя ...
Работата е там, че щетите са големи, а не съм сигурен дали ще ми платят ... въпреки че имам протокол

# 3
  • Мнения: 87
ноу кофти ситуация...не искам да ти звучи грубо , но ше го издухаш в тоя случай! А ако евентуално намериш връзка и вземеш някоя кинта - ше черпиш!
Дано имаш късмет братче!

# 4
Не виждам кой застраховател би ти платил в тази ситуация, но не пречи да се пробваш.

# 5
  • Мнения: 4 668
След като имаш протокол от КАТ , няма причина да не ти изплатят от застрахователната компания на лицето , което е причинило катастрофата .

Това , че ти нямаш гражданска е друга тема и може би ще има някакви санкции / глоба /за теб , не съм запозната , но те не касаят катастрофата . Т.е. едното няма нищо общо с другото .
Никъде не пише , че ако ти нямаш гражданска нямаш права да получиш обезщетение от ЗК на виновният .

Ако имаш каско , трябва да ти платят !

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 23:59 от Pipinka

# 6
  • Мнения: 1 172
Ако имаш каско , трябва да ти платят !
Не съм сигурна дали за всяка компания важи това. Нашата застраховка е в Булинс и в случай на катастрофа, ще платят само ако имаме налични всички задължителни документи - талон за технически преглед, застраховки, протокол от КАТ, и т.н. и не на последно място - шофьорът на нашата кола не трябва да е карал пиян (без значение дали има или няма вина за конкретната катастрофа).  Най-добре да си прочете внимателно договора и да прецени какви права има.

# 7
  • Майничка
  • Мнения: 12 483

Така е, искат всички документи, в т.ч. и гражданската, независимо кой е виновен.

# 8
  • Мнения: 3 268
Момиче ,защо нямаш гражданска бе?То ва е най-важната такса

# 9
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Момиче ,защо нямаш гражданска бе?То ва е най-важната такса
МЪЖЪТ ми не направил гражданска, защото колата дълго време беше на ремонт и не беше в движение ! И докато  я местеше от сервиз в сервиз стана катастрофата ! Тя от декември не е пипана тая кола, че за гражданска да мислим .... Ама тя белята става точно тогава, когато не очакваш и нищо не ти е наред  Cry И сега с тези тъпи застрахователи - едни глупости дрънкат за "съвина", а по протокол от ченгетата той не е виновен изобщо и т.н. и май нищо няма да платят

Общи условия

Активация на акаунт