Може би е проблем с тонуса...

  • 641
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
 Здравейте д-р.Слънчева !

    Немога да определя да ли за тонуса става дума , но поне ще се опитам да  опиша състоянието на бебето.

 След като родих и вече си бяхме вкъщи с бебчо , ни предстоеше и първото къпане...
и тогава бебето испадна в ужас -пищи без да спира и дори за малко спираше да диша , въобще след като го съблека пищи , от допира с водата пищи , от допира с хавлията пищи, от всичко...невъзможно  беше да му направя масаж сковаваше се напълно и изглеждаше така :
  свити пръсти на крачетата и събрани двете , ръцете в юмручета свити, всички мускули опънати   и невъзможнаст за разгъване и неописуем ужас в очите и почервеняване на лицето от това  ,че недиша....
Досега не съм се консултирала със специалист реших , че с много нежност и любов ще го оправя  може би звучи абсурдно. В известна степен се справих и  с месеците бебето започна да се отпуска полека . Вече е на 1 година и 3 месеца и  продължаваме да се къпем с рев по малко само в стаята, защото от банята има неистов страх, седи от няколко месеца   на люлката, но при по силно залюляване пак за секунди изпада в ....ще го нарека "страхов спазъм" - зачервява се и спира да диша , крачетата се свиват, същото се получава и когато го подхвърлям леко на горе. Всичко отминава за секунди, защото все пак аз съм насреща и той ми има довирие.
 Дано не съм преувеличила истината , но все пак ме притеснява този страх... да ли е от характера ( все пак от раждането е така) или от бременноста , която мина под голям стрес или пък  от самото раждане или има и друга причина  и подобни случай.
Д-р. Слънчева благодаря ви предварително.
 

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Всичко е напълно нормално- някои деца се страхуват от това, че са голи и във водата са по-леки, което ги плаши. Това се преодолява и можете да го къпете в банята в корито с по-малко вода или без корито като е стъпило здраво на крачета и го обливате с вода. Добре е да го държите за ръка- така се чувстват по-спокойни. Последно мийте главата.
Що се отнася до подхвърлянето то не се препоръчва именно за това- дъха им спира-всичко е въпрос на вестибуларен апарат.

Общи условия

Активация на акаунт