Задължителна ли е температурата при вирусна пневмония?

  • 6 423
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте!
От една седмица кашля и постепенно кашлицата ми се влошава. Започнах да отхрачвам сутрин тъмножълти храчки. Вчера ходих на дежурен лекар, преслуша ме и каза, че нямам дори бронхит. А кашлицата ми е много влажна и дълбока. Чувствам се леко отпаднала и гърлото ме боли доста.
Преди това децата боледуваха с високи температури и сега все още бебката кашли.
Та се питам, възможно ли е да е вирусна пневмония, без повишаване на температура, понеже нали не се чува на слушалките? Ако някой е боледувал, моля да сподели симптомите!

# 1
  • Мнения: 4 150
Пневмония обикновено се чува сьс слуШалки,но ако лекарят е неопитен няма да успее.
Една снимка вьрШи чудесна работа,но не виждам нужда в случая.
Има всякакви раzновидности беz температура,zависи от органиzма.
Ако храчките се отхрачват добре и лесно беz много каШляне,това е оzдравителен стадии.Може би точно когато си мислите,че се влоШава,тя минава.
Ако ви мьчи много преz ноЩа,с пристьпи докато се иzкаШляте напьлно,трябва допьлнително уточнение.
Пийте повече течности,това помага zа отхрачване и бьрzо иzхвьрляне на бактерии и вируси... Peace

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Потиш ли се много, genu6?

# 3
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Има вирус. Мен ме заболя много силно гърлото. Вдигнах температура - до 38.5 вечерта. След това се появи много силна хрема и суша кашлица. Пих само парацетамол. Сега нямам температура, хремата е съвсем слаба. Кашлям с храчки след като започнах да пия сироп - Синекод. Но нямам никаква температура и отпадналост.

А относно вирусната пневмония - изпотяване ( през деня, през нощта ), вечер - температура около 37.2-37.5.; обща отпадналост. Това са симптомите. Когато я карах, не се чуваше на слушалката нищо. Нито кашлях. Но на снимката се видя. Беше двустранна. Почнах да кашлям чак след 2 седмици след диагнозата, когато почнах да се оправям.

# 4
  • Мнения: 822
Не се потя. Дано да е оздравителен процес. Доста ме боли гърлото.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 043
Вирусната пневмония при дъщеря ми протече с висока Т, която поддържа повече от 4 дни.
Трима доктори не чуха нищо на слушалка, а съм убедена в способността на тези лекари.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
изкарах вирусна бронхопневмония в 5ти клас без никаква температура
откриха ми я чак на снимката Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
изкарах вирусна бронхопневмония в 5ти клас без никаква температура
откриха ми я чак на снимката Wink

Същото се случи и с дъщеря ми - вирусен бронхит без никаква Т.
Добре, че ме притесни кашлицата и лекарката веднага ни изпрати на снимка, където се видя какво е и успяхме да я хванем в началото.

Общи условия

Активация на акаунт