Спешна помощ - 39 температура в дупето И суче малко И разстройство има

  • 462
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
в 2 часа Коко вдигна 38,5 Сега спи Май трябва да започнем АБ който му е изписан - ако вдигне висока Т тогава да му го давам Но днес къде да търся лекарката - последно ходих на частно а тя е с изключен GSM засега. Но досега беше само с кашлица дори казаха че е алергичен ларингит - бях писала вече теми и затова сега пропуснах EmbarassedА сякаш ми се струва че кашля по-малко А ако го започна в неудобен час дали мога първите 2 приема да ги сгъстя - той е на 12 часа А вечер си ляга към 8 В 9 ч има 36,9 в дупето А какво да правя с това че суче малко Този път от 2- 9 ч памперса е съвсем малко мокър - може би 1-2 пъти само е пишкал Не иска смекта и ентерола не му харесва

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 13:02 от antineq

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Според мен, преди да дедеш антибиотик, трябва да се консултираш с лекар  Peace

# 2
  • Мнения: 601
И според мен детето е за лекар. Не ми се е налагало още да давам лекарства, но ако се разболеят, би ме било страх сама да ги лекувам.

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Първо се консултирай с лекар преди да даваш антибиотик. И знам че приемът не бива да се сгъстява!!!

Сега виждам че си променила постинга. По принцип е нормално да яде по малко. Моето педи ми е казвало да не давам на Пепи да яде ако има висока температура, а само течности да приема.
Щом докторката ти не вдига, заведи го в спешния кабинет на поликлиниката. Там винаги има дежурен лекар. Ще го прегледат, преслушат и ще ти кажат какво да правиш.
Още веднъж си потвърждавам мнението че антибиотика трябва да се дава на определените часове. Веднъж по погрешка аз приех антибиотик по рано и след това започнах да повръщам.
В спешния кабинет може да му дадат нещо за температурата така че да закрепите положението докато дойде подходящия час за прием на антибиотика.

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 09:29 от Drina

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като са изписали АБ, който да му даваш, можеш да го започнеш. Не би трябвало да е проблем да изчакаш до довечера за първия прием. Дотогава може да даваш лекарство за смъкване на темп, ако отново я качва. Ако не се чувства добре, може да не иска да суче - макар че повечето бебета се лепват на гърдата в такива моменти. След като е с темп, е нормално да не пишка толкова често, колкото обикновено - предлагай му да суче и го оставяй на гърдата колкото иска, така няма да се обезводни.
Ако ти се струва, че детето е много зле и е неконтактно, отидете веднага в спешното.

# 5
  • Мнения: 1 251
И според мен детето е за лекар. Не ми се е налагало още да давам лекарства, но ако се разболеят, би ме било страх сама да ги лекувам.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт