Крем за еклери!?

  • 5 382
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 972
Момичета моля за рецепта за крем за еклери.  Praynig
Аз имам една, но е с доста масло и се получава тежък крем.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз ги правя така: Приготвям  ванилов пудинг на д-р Йоткер и като изстине го смесвам с 250 гр. разбита течна сметана. С това напълвам еклерите, а от горе ги заливам пак с крем на д-р Йоткер, който се приготвя без варене, но му забравих името. На опаковката има нарисувано парче торта с шоколадов крем. Стават божествени. Всъщност това са профетероли.  Grinning

# 2
  • Мнения: 972
Shoshi тъкмо за теб се сетих.  Heart Eyes
Ти каза че си правила крем за еклери по рецепта която съдържа 1 л. мляко.
Ще ми я дадеш ли  Praynig

# 3
  • Мнения: 143
Здравей, моята рецепта за този крем е следната: Разбивам няколко жълтъка /4-5/ със захар около 1ч.ч. или по-малко /на вкус да подслади 1л.мляко/, добавям брашно около 4-5с.л. и тази гъста смес бавно наливам в горещото мляко /1л./ на бавен котлон при непрекъснато бъркане докато се сгъсти.След като дръпна от котлона ароматизирам с лимонова есенция или ванилия, изчаквам малко да поизстине и добавям бучица масло като бъркам до разстопяването му. Крема става жълт, лъскав и страшно вкусен!Ползвам го и за крем пита.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Не съм си я записала в тефтера си, защото първия път ми се получи, а втория се пресече и много се ядосах. Нещо подобно е на рецептата на  jelanie, но при мен е с цели яйца. Само с жълтъци е по-сигурно, че няма да се пресече. Пробвай нейната.

# 5
  • Мнения: 852
Ето рецептата на моя любим крем.

Крем "Смес"

-3яйца
-1л.прясно мляко
-7-8 с.л.брашно
-1ч.ч.захар
-2 ванилии
-парченце краве масло/колкото кибр.кутиика/

Прясното мляко се сварява като предварително се отделя 1ч.ч.от него
Жълтъците се отделят от белтъците.
Жълтъците се разбиват със захарта хубаво добавя се брашното и отделеното прясно мляко студено.Сместа се разбива хубаво и се прибавя към врящото мляко.Слага се на котлона и се вари до сгъстяване при постоянно бъркане/да не загори/
След като се махне от котлона се прибавят маслото и ванилиите.Разбърква се и се оставя да изстине.
Белтъците се разбиват на сняг и внимателно се добавят към вече изстиналият крем.
Десертни купички се пълнят до половината с крем.Другата половина се оцветява с какао и се допълват купичките
Отгоре се поръсват с шок.пръчици и се слагат в хладилник.


http://images18.snimka.bg/003108475.jpg
http://images18.snimka.bg/003108476.jpg

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 18:35 от Morena

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
И аз като Шоши действам. Много лек крем се получава.
клик  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 314
Аз го приготвям по същата рецепта на Kateto 2  става много хубав и не се пресича , освен за еклери го използвам и за торти .

# 8
  • София
  • Мнения: 35 918
Правила съм еклери и с млечен крем и стават супер.
Прясно мляко+захар+брашно+лимон.есенция+жълта боя.
И са доста леки.
Не обичам еклери със сметанов крем  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 117
Правила съм еклери и с млечен крем и стават супер.
Прясно мляко+захар+брашно+лимон.есенция+жълта боя.
И са доста леки.
Не обичам еклери със сметанов крем  Grinning
По същия начин приготвям крема , само че не слагам жълта боя

Общи условия

Активация на акаунт