Не иска да яде от шише

  • 360
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 499
Моята бебка е само на кърма вече 4 месеца. Понякога ми се налага да изляза без нея, като оставям изцедена кърма, за да се храни от шише. Проблемът е, че тя категорично отказва храненето с биберон, и като дойде времето за ядене, настава невероятен рев и не иска да яде и стои гладна докато се върна.
Дайте ми съвет какво да правя - просто не мога за изляза за повече от 1-2 часа  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 829
Имаш няколко възможни алтернативи:
-да продължите да настоявате и да я научите да яде от шише
-да опитате да я храните с лъжичка, пипетка, сламка, чашка...
-да взимаш бебето с теб като се налага да отидеш някъде
Аз лично избрах 3 вариант и първите месеци не се отделях от бебето за дълго. Имай предвид, че времето, което бебето може да издържи без да суче се увеличава-към 6-7 месеца спокойно можеше да издържи 3-4 часа и дори като огладнее можеше да изчака дори половин час без да плаче, като само мрънкаше леко.
Не знам колко важно ти е да излизаш без бебето, за колко време се налага да те няма, колко често. Всички тези неща са важни за да ти дадем по-добър съвет.
Само да вметна, че първия месец много ми липсваше свободата да излизам без бебето и просто недоумявах как ще се оправям с кърменето. Скоро обаче открих, че с добра организация мога да отида почти навсякъде с бебето, че всъщност мога да си направя живота много лесен и приятен, което и направих. Сега започнах да ходя по половин ден на работа и ми е много криво-месеците, когато не можех да се отделя от бебето бяха най-щастливите и най-приятните в живота ми Heart Eyes
Разбира се и аз като всички нормални хора съм имала нужда да се отделя от бебето проста за да си почина, да не мисля за него, да нямам грижата за него. Но в тези моменти бях много по-безгрижна и по-малко се притеснявах ако съм наблизо и мога да се върна ако огладнее. Ако отидех някъде по-далеч непрекъснато мислех за това дали ще огладнее.
Ако искаш сподели повече и ще се опитаме да измислим начини ти и бебето да се чувствате добре Hug

# 2
  • Мнения: 19 289
и ние бяхме така.като по-малка не и пречеше да яде от шише,защото ми се налагаше да излизам.после на 3месеца веднъж исках да и дам шише,но тя вече беше захитряла.не искаше нито биберон-залъгалка,нито шише.е с доста усилия я научих и мога да кажа,че е огромно облекчение.дори и да вземаш бебето с теб.винаги знаеш,че ако нямаш кърма например,може да и дадеш изцедена от запасите и т.н.ето ти една тема със съвети.на мен ми помогнаха.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107346.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186202.0

# 3
  • Мнения: 160
и ние сме така.спринцовка му е майката.става по-бавно от шишето,но действа.вземаш от по-големите и помалко сипваш в устичката му.

# 4
  • Мнения: 888
И аз 1 път пробвах с шише изцедена кърма да я нахраня, понеже ми вадиха зъб с упойка, но малката изобщо не пожела Crossing Arms ; пробвах и с лъжичка, срещнах сериозен отпор и малкото което успях да вкарам беше изплюто и в крайна сметка си я накърмих и слава Богу нищо не се случи заради упойката; та със спринцовка не се сетих да дам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт