Хомеопатични лекарства

  • 639
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 015
Моля мами, споделете какви хомеопатични лекарства сте давали на вашите деца и от кои сте доволни?За каквито се сетите против кашлица, хрема и т.н.Аз сега например чух за зъбки Teetha- Английско и било добро.Чува ли ли сте за него?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Досега съм давала само Chamomilla за зъбките.Това не съм го чувала.

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Камомила за зъбките и Алиум Цепа за течна, прозрачна и водниста хрема. Друго не съм давала. Не броя Осцилококцинума и хомеопатичните сиропи за кашлица.

# 3
  • Мнения: 4 362
От Проспан-а съм доволна аз,само това хомеопатично съм давала до сега

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Камомила
Еуфорбиум композитум ( спрей за нос)
Осцилококцинум
Женоверин
Есберитокс ( това май не е хомеопатично)
Бела Дона
Проспан

# 5
  • Мнения: 1 737
Проспана няма нищо общо с хомеопатията, той е билков продукт. Есберитокса също.
Всички "хомеопатични" продукти, съдържащи повече от 1 веществво (на тях си го пише) са в разрез с най-важните и основни принципи на хомеопатията и изобщо не действат на хомеопатичен принцип. Могат и да навредят. Някои от тях са: Стодал, Хомеожен, Еуфорбиум композитум, Хомеовокс и т.н.

Останалите монопрепарати - в които има само 1 вещество действат по различен начин на различните хора и само класически хомеопат може да определи точното лекарство. На едно бебе Хамомилата успокоява коликите и болката от зъбки, на друго, за което не е точното лекарство, предизвиква отит. Изписва се при много специфични признаци и те не са симптомите на детето.

Хомеопатични лекарства, които не са опртеделени внимателно и правилно от специалист могат да навредят. Те не се изписват симптоматично, както традиционните лекарства.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Всички "хомеопатични" продукти, съдържащи повече от 1 веществво (на тях си го пише) са в разрез с най-важните и основни принципи на хомеопатията и изобщо не действат на хомеопатичен принцип. Могат и да навредят. Някои от тях са: Стодал, Хомеожен, Еуфорбиум композитум, Хомеовокс и т.н.

Останалите монопрепарати - в които има само 1 вещество действат по различен начин на различните хора и само класически хомеопат може да определи точното лекарство. На едно бебе Хамомилата успокоява коликите и болката от зъбки, на друго, за което не е точното лекарство, предизвиква отит. Изписва се при много специфични признаци и те не са симптомите на детето.

Хомеопатични лекарства, които не са опртеделени внимателно и правилно от специалист могат да навредят. Те не се изписват симптоматично, както традиционните лекарства.

Това мисля, че всички го знаем  Peace

# 7
  • Мнения: 244
В момента давам ХОМОЖЕМ 9,за възпалено гърло е и много  помага на бебчо.Товаса таблетки за смучене,аз ги натрошавам и му ги давам Peace

# 8
  • Мнения: 1 753
AQ, подкрепям казаното от теб!

Мами, в никакъв случай не се САМОлекувайте с хомеопатия! Има лекари хомеопати, към които трябва да се обърнете. По този повод мисля, че е неуместно да се цитират имена на определени лекарства, защото това може да навреди, точно толкова ако давате и антибиотик без предписание!!!

За авторката на темата - мисля, че е хубаво това, че си се насочила към хоеопатично третиране на болестите. Обърни се към добър хомеопат, който да ви направи интервю и да ви назначава правилното лечение!

# 9
  • Мнения: 91
За течащо носле аз правя отвара:
1с.л. лайка
1ч.л. мед
100гр. вода
Вари се докато се сгъсти и се прецежда.Слагат се по 3/4 капки по 5/6 пъти в деня.Но това го правя само, когато нослето и тече от зъбите/не е за суполи/.

# 10
  • Мнения: 2 015
Аз не съм казала, че сама ще лекувам детето си, но бих искала да чуя мнения на майки доволни от такива лекарства.Все пак да съм просветена малко!

# 11
  • Мнения: 1 737
Това мисля, че всички го знаем  Peace

Като гледам темата, за мен е очевадно, че освен аз, ти и Ал, никой друг не го знае.  Thinking

Аз не съм казала, че сама ще лекувам детето си, но бих искала да чуя мнения на майки доволни от такива лекарства.Все пак да съм просветена малко!

Ето, заповядайте, просветете се, този сайт е много хубав. http://homeopathia.hit.bg/lekarstvo.htm

Не може да има майка доволна от някое лекарство и то да подейства на вас по същия начин. Това не е алопатия, няма универсални лекарства. Всяко лекарство действа по различен начин на всеки човек.

Общи условия

Активация на акаунт