Да попитам за дохода и детските?

  • 1 138
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Трябва другата седмица да подавам декларация,за да получавам детски,но се чудя дали дохода трябва да е 200лв или границата се е променила?
Предварително благодаря!

# 1
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
преди две седмици подавах декларация - същата е границата, ако надвишава 200лв на член от семейството, детски няма.

# 2
  • Мнения: 211
Благодаря за отговора.Аз изчислих дохода,но се оказа,че го надвишаваме с 34 лв и няма да взимаме детски-какво да се направи.Такава е политиката на държавата! #Cussing out

# 3
  • Мнения: 47 902
дохода 200 лева средно ли да е ?защото аз до скоро бях по майчинство, но сега вземам вече заплата и ще надвишаваме минимума, но средномесечно за последната година ни е по-малко от 200 лева, и то доста
дали ще продължа да вземам детски или ще ми откажат?

# 4
  • софия
  • Мнения: 757
да, доходът трябва да е до 200 лева на член от семейството.И ние не вземаме...

# 5
  • София
  • Мнения: 708
гледа се нетно, за цяла година назад, за всичките членове на семейството и е средно аритметично за цялата година по месеци.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 782

 Confused Кое беше нето, кое бруто?  Embarassed След глътка бира съвсем се омотах...  Crazy

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А майчинството в коя графа се вписва? Със сигурност не би трябвало да е при заплатите, защото те подлежат на данъци, а майчинството - не. Не е и болничен. А болничните пишете ли ги отделно и за тях откъде взимате бележка?

Dory_28, извинявай, че така ти нахлух с въпроси в темата, но да не пускам нова, че и на мен другия месец ми предстои подаване на декларация.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Да питам и аз, че минал. месец трябваше да подавам, но като сметнах доходите и ги разделих на 3 - надвишаваме.

Обаче сега като запецнах кое беше бруто и нето...  Crazy

Примерно, ако официално се осигурявам на 100 лв, реалната заплата след приспадането на данъците ако излиза ~ 75 лв - коя цифра се смята - 100 или 75?

Сори за тъпичкия въпрос... Embarassed

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На колкото си осигурена, толкова се вписва. Моят мъж се осигурява на 220лв. (мисля беше последно), а колко му е реалната, никой не ни пита. Моята няма начин да я скрия, че е държавна.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 782
На колкото си осигурена, толкова се вписва.

Значи нетната заплата е тази, на коят официално ни осигуряват?  Blush

# 11
  • Мнения: 984
брутна заплата е тази на която се осигуряваш, нетна е чистата заплата след приспадане на осигуровките

# 12
  • Мнения: 5 468
На мен ми орязаха детските отдавна. Смятаха и моето майчинство. Сега не получавам вече, но пак не ходя да подавам, защото мъжа ми взима една заплата, ни риба, ни рак, но като я разделя на 3, все излиза повече от 200 Close.
Не че съм им умряла за 18 лв. де..., но пък не беше зле. Гери като се роди, там ми ги превеждаха и не ги теглих изобщо. За 2 години ми се събраха към 300 лв.

# 13
  • Мнения: 47 902
значи аз като сметна 6 месеца майчинство, и мъжа ми беше на по-ниска заплата тогава, и сегашните ни заплати, става под 200 лева на член от семейството средно аритметично, дали има смисъл д А ходя да подавам? все пак за двете деца вземам 40 лева, с които си плащам тока всеки месец Wink

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
mamavassi , разбира се, че има смисъл. 38 лв. са си 38лв.
 

Общи условия

Активация на акаунт