с шарка на море

  • 4 981
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, не знам дали поста ми е за тук, но все пак да питам, защото не открих нищо по въпроса. С малката/ 1 г. и 8 м.8/  мислим да ходим на море около 01,07, но очаквам племенникът ми всеки момент да се нашари с варицела. Децата са контактни почти през ден така че, вероятността да се разболее и Мария е голяма. Дали ако това стане трябва да не ходим никъде или може при някакви специални условия. Благодаря Ви.  bouquet

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Варицелата подлежи на карантина.
Ако се случи да се разболеете, трябва да сте в къщи Peace.
Това от една страна, от друга, не знам как ще се чувства детето ти болно на морето.

Инкубационният период е 21 дни, ако  не се лъжа. Ако скоро се диагностицира варицела при племенника ти, брой от там на сетне 3 седмици и тогава си прави плановете. Peace 

# 2
  • Мнения: 1 329
Варицелата е силно инфекциозно заболяване и ако детето ти има пряк контакт с бoлни от варицела, вероятността и то да я изкара е много голяма.
По-добре да се стои в къщи.

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 01:06 от Biskara

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
И да допълня останалите.. когато ние бяхме болни целокупно цялото семейство педиатъркта на дъщеря ни ни каза да не се излагаме на слънце с обривите... и то не само докато завяхнат, а и след това известно време

# 4
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Миналата година като тръгнахме на море имаше и дете на 1г и 6 мес. с нас  започнаха да му излизат пъпките по време на пътя майката много се притесни естествено, но решиха да продължатат за морето. Всичко мина благополучно дари на малката и минаха пъпките за 3 дни и през цялото време е къпаха в морето а и в базата имаше поне 5-6 деца болни от шарка.
А относно заразяването моита дъщеря когато беше болна от шарка е играла с на комшииката децата през цялото време те са по малки от нея и въпреки това нито едно не е разболя. Така че няма гаранция, че и вие ще е хванете.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
Добре де,шарката нали е силно заразна,как така детето се е къпало и в морето,и на плажа е стояло?!На мен лично не би ми било приятно децата ми да контактуват с дете,болно от шарка,още повече ако сме на почивка.И никога не бих си позволила да водя децата си сред други хора,ако са шаркави.

# 6
Добре де,шарката нали е силно заразна,как така детето се е къпало и в морето,и на плажа е стояло?!На мен лично не би ми било приятно децата ми да контактуват с дете,болно от шарка,още повече ако сме на почивка.И никога не бих си позволила да водя децата си сред други хора,ако са шаркави.

Въпрос на култура на родителите.Аз също не бих си водила болното дете с обривите на плаж, защото все пак това е инфекциозно заболяване и не мисля че е удачно да се пече на слънце, пък и самата гледка на пъпките по тялото не е приятна.

Общи условия

Активация на акаунт