кърмене на 10 дневно бебе

  • 672
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте.аз за първи път пиша във този форум харесва ми намерих отговори на много въпроси.
С дъщеря ми се кърмим от 10 дни до вчера заспиваше на гърдата ми и кротичко си спеше следващите 3-3.5 часа след това време я будя за хранене .От вчера до днес след храна почва едно гърчене и пъшкане докато се разсъни после и биба не помага.Реших че преяжда  и днес намалих времето за хранене на 15 -20 мин.иначе до вчера кърмих до отказване.Днес е малко по спокойна,дали това време е достатъчно за да се нахрани? Моля споделете вашия опит с мен.Може ли да има и друга причина да не заспива след храна?

# 1
Здравей и поздраления за бебока Simple Smile

Според мен недей да гледаш часовника, а си храни бебо до отказване. Уригваш ли я добре между смяната на гърдите и след наяждане? Според мен въздуха който поема по време на ядене е по-вероятно да предизвиква проблеми отколкото преяждане - кърмачетата, даже и новородените, регулират колко изяждат много добре.

Също така ако е неспокойна и иска да яде/цока честичко може да минава през скок на растежа, това се случва обикновена на 2та седмица.

# 2
  • България
  • Мнения: 3 617
А може да започват и колики ( дано да не са де ) Но моята бебка точно по това време искаше да суче постоянно, гърчеше се , плачеше, свиваше крачета и се оказаха колики. Дръж си я на гърда да си хапва колкото иска и не се притеснявай.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Според мен също са колики.При нашата дъщеря също започнаха много рано и още не са напълно престанали.

# 4
Оригването е трудна работа. Понякога чакам и 20 мин.за това, друг път изкарва по нещо детето, ама ми се струва малко. newsm78 Преди ден два се свиваше здраво и тогава и къркореха чревцата, ама с малко масажче оправих нещата Simple Smile. Що се отнася до времето за кърмене, до вчера я кърмех, докато сама се откажеше ( разбирай 25-30 мин.), но след това много се гърчи и пъшка, та затова реших, че се прехранва....В резултат на това много трудно заспива - става нервна и трябва да се люлеем и да си пеем и т.н., което особено нощем е меко казано изнервящо.

# 5
  • Мнения: 3 034
така, както го описваш и аз мисля, че са колики.
опитай да й слагаш затоплена кърпа на коремчето след като е яла.

и честито бебенце.

# 6
  • Мнения: 1 924
Доста е възможно да са колики или газове.
Ясен прави същото понякога,което доста ни смущава кърменето,прекъсваме по няколко пъти,понеже засуква жадно,но после бързо пуска гърдата и почва да се гърчи...
Но правилно са те посъветвали да не гледаш колко минути яде-
бебето знае по-добре от часовника колко му е нужно.Дръж я на гърдата,докато само я пусне и не я приеме отново.Няма опасност да я прехраниш.

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
При нас проблема е същия - наяжда се/само че аз след 20 мин я махам от гърдата по препоръка на педито - каза че 30 мин било много/, оригвам я - понякога и не иска дори, слагам я в леглото заспала и след 5 мин се е ококорила и почва с мрънкане докато се стигне до рев...И аз си мисля, че са колики - червата и ги чувам как се местят, свива крачета и ги изпъва.. Почнах да и давам чайче на ХИП с копър и капки ИНФАКОЛ - но не мисля, че има някакъв ефект голям ....

# 8
  • Мнения: 42
Смятам, че са колики. При нас беше същата история. Чуват се даже как къркорят червата. При нас обаче беше през зимата и слагахме торбичка със затоплени черешеви костилки. Но през лятото трябва да се внимава с топлото. Много често при мен се случваше докато го държа спи когато го оставя след 5 мин. започва да плаче. И така имаше време в което по цял ден беше на ръце. През нощта спеше върху моя корем, когато много се изморя да спя така спеше върху баща си. Това време иска много търпение, защото освен болките в коремчето идва време когато започват привечер да плачат без особена причина. Просто са изморени и изнервени от болките. Така бебчо плачеше по 2 понякога 3 часа без да може никой да го успокои и след това заспива от умора.
Желая ви много търпение и да минават бързо.

# 9
  • Мнения: 2 807

Здравей, margo75!
Честито ти бебче!   bouquet
Всички твои съкровени желания са мои най-искрени пожелания!  Hug

Моите и тримата сучат за 2-3-5 минути (Дани и Ива вече не, де)  Wink
Наддават много добре, т.е. изсукват си необходимото количество мляко за кратко време.

Според мен бебчето може вече и колики да има - Ива и Мони имаха колики още 7-8 я ден след раждането.
Предполагам си наясно какво да хапваш и какво да избягваш или...

За заспиването - не е задължително да го прави веднага след като се нахрани  Wink

Ако имаш въпроси, питай!  Hug

 
 

# 10
Благодаря на всички ви за пожеланията и коментарите!!! Съжалявам много за късното включване, но бях доста ангажирана последната седмица...
По въпроса за чайовете против колики - според педиатърката, която изроди моето бебе не трябва да се дават такива, които съдържат копър и анасон ( противно на досегашните схващания), тъй като предизвикват образуване на газове и карат бебето много да пръцка...
Аз лично чайчета още не давам...положението засега е поносимо, по-нататък ще видим.

Maminka, ще съм ти благодарна, ако споделиш за храненето по време на кърмене!

Общи условия

Активация на акаунт