Как да направя супа от риба

  • 1 765
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Ето това ми е въпроса,никога не съм правила и сега търся рецепта  newsm78
Става дума за глави от шаран дали ще стане Tired

# 1
  • Мнения: 1 951
Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194835.0

С шаран също става и е вкусно.

# 2
  • Мнения: 2 591
рибата се слага за много малко, колкото да побелеят очите! (това го знам от свекърва ми, а тя живее на Дунава и е правила много такива супи)

# 3
  • Мнения: 1 494
Аз правя чорба от скумрия, толстолоб и въобще едра риба. Сварявам я за 20-на минути. Изваждам я. Прецеждам бульона. Слагам го да заври и добавям лук, морков, малко по-късно чушка. След 20-на минути добавям някое картофче и 1-2 с.л. ориз. Слагам обезкостената риба. За подправки- девесил, мащерка, магданоз, чер пипер. Накрая повечко домати и мазнина. Може да се сгъсти с малко брашно, но не е задължително.
От глави също става- месото не е много, но дава аромат. Peace

# 4
  • Мнения: 235
Знам, че хубава рибена чорба става от няколко вида риба. Така , че освен шаранските глави, купи и още нещо- в рибния магазин ще ти предложат някоя по-дребна рибка.
Ще направиш чудесна супа!

# 5
  • Мнения: 728
Най-важното е да махнеш хрилете като чистиш главите, иначе се разваля вкуса на чорбата  Wink

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Аз правя чорба от скумрия, толстолоб и въобще едра риба. Сварявам я за 20-на минути. Изваждам я. Прецеждам бульона. Слагам го да заври и добавям лук, морков, малко по-късно чушка. След 20-на минути добавям някое картофче и 1-2 с.л. ориз. Слагам обезкостената риба. За подправки- девесил, мащерка, магданоз, чер пипер. Накрая повечко домати и мазнина. Може да се сгъсти с малко брашно, но не е задължително.
От глави също става- месото не е много, но дава аромат. Peace
и аз така я правя, само мазнина не добавям , щото скумрийката си пуска доста - ти каква мазнина слагаш? newsm78

# 7
  • Мнения: 1 951
Знам, че хубава рибена чорба става от няколко вида риба. 
И аз така знам.

# 8
  • Мнения: 11 747
Скоро правих чорба от кая и сафрид.Сварявам рибата,вадя я и я обезкостявам и накъсвам на парченца.В това време варя картофи в бульона.Щом станат готови ги вадя (слагам ги едро нарязани) и ги намачквам на пюре.Връщам в бульона и намачканите картофи и рибата и да заври.Подправки слагам само сол и лиющян.
Задължителна добавка - настърган чесън + лют едър червен пипер (чили) + оцет,да поседят заедно поне час.Слагам си по една малка лъжичка в купичката при супата... eat

# 9
  • Мнения: 349
pina,
Откога чакам твоята рецепта  за рибена чорба  bouquet
Предполагам, че "лиющян" е девесил, а това рецепта, подходяща само за тези риби ли е newsm78

# 10
  • Мнения: 11 747
pina,
Откога чакам твоята рецепта  за рибена чорба  bouquet
Предполагам, че "лиющян" е девесил, а това рецепта, подходяща само за тези риби ли е newsm78

да.лиющян е девесил,но аз си го казвам по "нашенски"  Simple SmileИначе рецептата я знам за морска риба,но вероятно и с други риби ще стане.Аз лично съм привърженик на класическите "изчистени" рецепти.Примерно не харесвам на рибена чорба да се сложат 5-6 вида зеленчуци и да стане зеленчукова чорба с риба.Разбира се това е въпрос на вкус! Peace

# 11
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Скоро правих чорба от кая и сафрид.Сварявам рибата,вадя я и я обезкостявам и накъсвам на парченца.В това време варя картофи в бульона.Щом станат готови ги вадя (слагам ги едро нарязани) и ги намачквам на пюре.Връщам в бульона и намачканите картофи и рибата и да заври.Подправки слагам само сол и лиющян.
Задължителна добавка - настърган чесън + лют едър червен пипер (чили) + оцет,да поседят заедно поне час.Слагам си по една малка лъжичка в купичката при супата... eat
ще пробвам още днес, само че със скумрия - това имам...и без лютото, щото дребните трябва да ядат...

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
pina, чак ми се дояде!  bowuu

# 13
  • Мнения: 1 494
Аз също уважавам всяка рецепта- стига да ми допада на вкус. Например готвя гъбена чорба по два съвсем различни начина, като и двата ми допадат.  Simple Smile Хареса ми и рецептата на pina, ще я пробвам, само че не толкова пикантно.
А за мазнина -зависи наистина от рибата и количеството- но по принцип олио.

# 14
  • Мнения: 11 747
Благодаря за отзивите за рецептата! GrinningЩе се радвам,ако съм била полезна на някого и съм обогатила тефтера с рецептите малко! Hug

Общи условия

Активация на акаунт