Страшни колики по време на кърмене

  • 1 487
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Синът ми е на 4 месеца и половина.Някъде от началото на третия месец започнаха едни колики по време на кърменето!!Суче 5 минути от едната гърда и започва да свива краката и да плаче,изпуска газове или се изхожда!Слагам го на другата гърда и по същия начин!!!
Каквото и да правех нищо не помагаше,нито Еспумизан нито Саб симплекс,нито масаж на коремче нищо!!Изпражненията са му хубави и последния месец беше наддал нормално 600 гр/2 см. Педиатърката каза,че коликите трябва да отшумят със захранването!!Но засега Калоян отказва картофеното пюре!!
От 2 дни обаче нещата се влошиха!!Още с първите глътки кърма започва да се превива и накрая отказва да яде!!
Вече съм се видяля в чудо!!Много съм притеснена!!!Някой имал ли е такъв проблем!!!Може ли да се направи някакво изследване?
Ще бъда благодарна за всяка информация!!!

# 1
  • Мнения: 7 106
Мнооого позната картинка... Tired. дъщеря ми беше по същият начин от началото на втория си месец до.....и аз не помня вече до кога 5-6 месеца. Постепенно отшумя. Не се тревожи, това мога да ти кажа. Аз се бях същисала и я водих при какви ли не доктори...естествено първото което ме караха е да я отбия  Twisted Evil и да я храня с кисело мляко!!!! и това гастроентеролог  #Crazy. Добре че се запънах и намерих друго решение. Кърмех я начесто, за да не е много гладна и да суче лакомо (и така да гълта повече въздух). Избягвах легналото положение при кърмене, стараех се да я държа по-изправена. Оригвах я често. Така и къркореше коремчето като засучеше, че се чуваше чак в другата стая. Тя реве, аз с нея  Laughing.
Сетих се и друго. като засуче и усетиш че млякото слиза, дръпни го от гърдата и изчакай струйката да изтече в кърпа, пелена или нещо друго и тогава му дай пак да суче, защото със тази силна струя гълтат много въздух и коликите започват.
Това е! Общо взето не може да се направи много по въпроса, трябва да знаеш само че не е нищо опасно, страшно и т.н. и да изчакеш просто да отмине. не го насилвай с друга храна щом не иска. Аз захраних малко преди 6-ия месец.  Гадните колики изчезнаха доста след това.
Ако имаш още въпроси питай, напълно те разбирам как се чувстваш.

п.п. нощем суче ли и ако да, тогава как е положението?
При нас поне нощите ни бяха спокойни и се чудех как знае че е нощ и тогава не я боли коремчето  като суче Thinking?

# 2
  • Мнения: 39
Да и при нас нощите са спокойни!!Повечето пъти и вечерното хранене е спокойно!!!Но през деня е просто ад!!!! Twisted Evil
А иначе детето е добре,весел е през повечето време.Не ми реве !!Само вечер след къпането,няма търпение да яде!!!!
Понякога ми идва да се откажа от кърменето,но ми става жал!!!
Дано да поотминава вече ,че доста време мина - изтормози ми се детето!!Веднага след раждането си върнах килограмите от преди да забременея-55кг.!!!От тревоги съм вече 51 кг.Накрая ще взема да изчезна!!!!

# 3
  • Мнения: 155
Абсолютно, ама абсолютно същата картинка е при нас!
Само нощем не пищи докато го кърмя. Тъкмо ми се беше поувеличила кърмата - и сега отказва да яде- суче малко и почва да пищи. Почна да ми намалява пак кърмата а за изцеждане време няма, щото се дундуркаме цял ден с тия колики. Ех не им е лесно на дечицата!  Даже вчера за първи път му предложих вода- понеже не суче достатъчно, а се поти и памперсите са му сухи - ужас....накрая бях принудена да му дам вода.

# 4
  • Мнения: 386
И при нас картинката е съшата ама най-често вечер на храненето  около 18ч.Понякога само като види че вдигам блузата или че я взимам и се почва едно пищене - сякаш няма да я храня а ще и давам отрова. В тези моменти ми е толкова гадно  Cry, а тя се успокоява само в баща си от мен пищи. Добре че има и спокойни моменти в които откарва по 1 час на гърдата та се успокоявам че все пак си и харесва и си има нужда от мен.

# 5
  • до канала
  • Мнения: 518
ауу горкото бебе що не пробваш да му слагаш топла пелина на коремчето докато кърмиш-то в тези жеги и топло допълнително да слагаш.....но от опит глава не боли.За друго не се сещам.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 504
Здравейте, само да ви кажа, че нашите колики доста бързо отшумяха, но аз се наливах с отвара от копър или анасон / почнах да пия тия отвари, защото бебка ги отказваше/, незнам дали от това, но коликите ни спряха към 2,5 месеца. А и да ви подсетя, че има кърмаческа стачка, това пищене дето обяснявате при вида на гърдата, понеже и нея я преживяхме с горе долу такива симптоми огъване и отказ от цицата и цокане по 3 4 минути и рев, та се чудя дали пък не  e от колики, а от нещо друго ви пищят бебчовците....
Аз този период го преодолях като я дебнех и я кърмех полузаспала, тогава бяха дъждовните дни и нямаше проблем и така за около седмица нещата се пооправиха. Иначе е ужасно бебето ти да отказва гърдата ти, често казано по-едно време ми мина мисълта да се отказвам от кърменето, но доста попрочетох тук и се справихме с проблема:)) Желая ви успех и не се отказвайте, защото колкото по-големи стават бебчовците , толкова кърмето е по-хубаво:)))

Общи условия

Активация на акаунт