опасни ли са мидите за развитието на зародиша у бременна?

  • 21 476
  • 71
  •   1
Отговори
Здравейте!

На 12.04.07 забременях като на 22.05.07 ходихме на видеозон и чухме пулсчето на зародишчето.
На 27.05.07 консумирах около 150 грама варени миди в едно ресторантче във Варна.
На 30.05.07 ходих отново на гинеколог и се установи, 4е бебенцето няма пулсация.
Възможно ли е консумацията на миди да е умъртвила ембриона и при условие, 4е аз нямах никакви признаци на температура или повръщане? Моля ви , който знае нещо по темата да ми пише на е-маил: alexandra1973@abv.bg
Благодаря!

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не, невярвам.
Казват, че бременните не бива да консумират пушени риби, скариди, миди. Но докато бях бременна аз не се ограничавах.
Сигурно ли е това за пулса? Може би трябва отидеш на друг видеозон и лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 404
Да, бях чела за миди и стриди, но не съм сигурна дали в твоя случай става дума за това.

# 3
  • Мнения: 9 973
едва ли е от тях!Често става твоя случай и без да са яли миди!
Не, невярвам.
Казват, че бременните не бива да консумират пушени риби, скариди, миди. Но докато бях бременна аз не се ограничавах.
Сигурно ли е това за пулса? Може би трябва отидеш на друг видеозон и лекар.

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Това за сефте го чувам newsm78
Аз бях в 5м когато в Каварна ядохме мидички.....проблем несъм имала...а и смятам че ако ти се хапжа е по добре да си опиташ отколкото после дати се върти в главата.

# 5
  • Мнения: 9 050
Морските продукти не се препоръчват за консумация по време на бременност, защото бързо се развалят, а развалените морски продукти могат да доведат до натравяне. Това е единствената причина. Самата мида не може да причини проблеми. Проблем може да причини натравянето.
Щом не си имала проблеми, значи мидите са си били наред. Не е от тях.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
Морските продукти не се препоръчват за консумация по време на бременност, защото бързо се развалят, а развалените морски продукти могат да доведат до натравяне. Това е единствената причина. Самата мида не може да причини проблеми. Проблем може да причини натравянето.
Щом не си имала проблеми, значи мидите са си били наред. Не е от тях.

Подкрепям това мнение. Не търси причина и не се обвинявай, случва се, и то често Sad  Нещо не е било наред с ембриона, и ти нямаш вина за това.

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не мисля, че това е причината и все пак много голяма част от морските продукти не се препоръчват при бременни и деца, заради високото съдържание на живак в тях. Ето тук има едни таблици със съдържанието на живак в различните риби:
http://www.cfsan.fda.gov/~frf/sea-mehg.html

Когато няма симптоми като повръщане в началото на бременността - това означава, че нивото на хормоните които поддържат бременността е прекалено ниско и често бременността се губи. Това не е във всички случаи разбира се.

Надявам се с теб и детенцето всичко да е наред. Пробвай да те видят на друг видеозон.


Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 03:09 от TarikMom

# 8
  • Мнения: 174
Когато няма симптоми като повръщане в началото на бременността - това означава, че нивото на хормоните които поддържат бременността е прекалено ниско и често бременността се губи. Това не е във всички случаи разбира се.

Бих искала да помоля за исто4ник на това твърдение.

Благодаря

# 9
  • Мнения: 1 224
Аз живея в Япония, морските продукти са основна храна тук. Бременните консумират много риба и миди, защото много хора не обичат мляко и си набавят калций основно с рибата. За мидите казват че изчистват черния дроб и са полезни.В менюто им на всяко ядене има нещо морско - риба, мида, водорасло,калмар...Имат една от най-ниските детски смъртности в света, имат по 3-4 деца, дълголетници са и каво ли още не.Ако имаше нещо вярно в това че морските дарове не са полезни за деца и бременни си мисля че на тях първи щеше да им се отрази...

# 10
  • Мнения: 4 380
Когато няма симптоми като повръщане в началото на бременността - това означава, че нивото на хормоните които поддържат бременността е прекалено ниско и често бременността се губи. Това не е във всички случаи разбира се.

Бих искала да помоля за исто4ник на това твърдение.

Благодаря

Това е абсолютна глупост разбира се. Повръщането в началото на бременността е ранна токсикоза и това не е норма, нито какъвто и да е показател за ниво на хормони поддържащи бременността.

Мидите и морските дарове съдържат много тежки метали, а мидите специално по нашето Черноморие- практически цялата менделеева таблица. Дъщеря ми беше много зле миналото лято след малко прекаляване с миди, та дори беше на системи. Лекарят който я прегледа с повръщането каза, че консумирането на български миди си е самсоубийство, т.к. буквално попиват всичките мръсотии, а ги отглеждат в крайно замърсените от разни заводи езера. До там беше с консумирането на пресни миди. Купувам само вносни консерви.

По въпроса възможно ли е това да се случи със зародиша заради мидите, смятам, че е напълно възможно. Отравяне с тежки метали е едно от най-опасните и смъртоносни. На един зародиш в такъв срок и най-малкото количество му е достатъчно.

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Когато няма симптоми като повръщане в началото на бременността - това означава, че нивото на хормоните които поддържат бременността е прекалено ниско и често бременността се губи. Това не е във всички случаи разбира се.

Бих искала да помоля за исто4ник на това твърдение.

Благодаря

Това е от книгата на Хайди Мърков "Какво да очакваме, когато очакваме". Твърденията са в резултат на статистики, така че мисля че са достоверни.

# 12
  • Мнения: 1 121
Съжелявам за случилото се. Не се самообвинявай, причината не е в мидите. Аз също ядох в началото на моята бременност, но не съм имала проблем.

# 13
  • Мнения: 4 380
Когато няма симптоми като повръщане в началото на бременността - това означава, че нивото на хормоните които поддържат бременността е прекалено ниско и често бременността се губи. Това не е във всички случаи разбира се.

Бих искала да помоля за исто4ник на това твърдение.

Благодаря

Това е от книгата на Хайди Мърков "Какво да очакваме, когато очакваме". Твърденията са в резултат на статистики, така че мисля че са достоверни.

Нещо не си доразбрала. Не е възможно такова нещо да е написано. Токсикозата това е нарушение на процеса на адаптация на организма на жената към бременността. Има разбира се в началото на бременността хормонален взрив, но в норма организма на жената се адаптира. Има ред причини, които способстват за нарушението на този процес сред които пренесени заболявания преди това, преумора, неправилно хранене, стрес и др.
В норма, женският организъм се адаптира и особенно неразположение, гадене и още повече повръщане не чувства. Това не означава, че хормоните и са в недостатъчно количество, а само, че организма и реагира правилно и бързо се адаптира към новото положение.

# 14
  • Мнения: 4 380
Съжелявам за случилото се. Не се самообвинявай, причината не е в мидите. Аз също ядох в началото на моята бременност, но не съм имала проблем.

До колко консумирането на миди би се отразило зле на здравето принципно зависи от количеството тежки метали в тях, а последното зависи от това къде са ловени мидите. Още много отдавна имаше серия филми по българската телевизия, които разказваха за отровните миди по черноморието ни. Ако не се лъжа ставаше въпрос за ужасно замърсените бургаски езера. Това че не ти се е отразило може да означава или че мидите са били сравнително чисти, или че ти и бебето сте понесли това съдържание което е имало. А има ли гаранция на какво ще попаднеш? А имаш ли избор на това от къде са ловени мидите? А имаш ли гаранция за чистотата на водата, в която са ловени?

Всичко е възможно, включително натравяне от миди да е причина за случилото се.

Общи условия

Активация на акаунт