болки при пишкане - много сълзички изплака

  • 2 657
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте, мили мами,
Имам момиченце на почти две годинки, казва се Мая.
От около три дни детето ми не иска да сяда на гърне, започва да плаче и да се държи ръчичката долу ........ Снощи, беше малък ад, плачеше постоянно когато й се пишкаше, мих я само с топла вода и после слагах крем, исках да й помогна по някакъв начин, но уви ........ цяла нощ не сам мигнала, сега ще се побъркам от притеснение
До колкото можах да видя клиторчето и срамните устнички не са зачервени, но там от където пишка мисля или на мен така ми се струва е зачервено(извинявам се за описанието)
Миналата седмица започнахме с опитите да свалим памперса , дали не се е уплашила, ох не знам .... не съм я насилвала да седи постоянно на гърне, още повече че тя от доста време си ака само на гърне, остана пишкането, но какво стана и аз не знам
Огромната ми молба е към мамите на момиченца - ако вие сте имали  подобен проблем как сте постъпили, да я водя ли на детски гинеколог, блягодаря ви предварително.

# 1
Изглежда е възпаление, често се случва, но непременно на лекар! Най-вероятно я боли и щипе и затова отказва да пишка.

# 2
Дани,
благодаря за отговора, сега ще я заведем да я видят, дано да не е нещо сериозно
така не е плакала от бебе - цяла нощ, но тогава бяха коликите ......
Дано други мами споделят как са се справили ако рабира се са имали подобен проблем, дано пишат ....

# 3
Докато стане време за лекар можеш да свариш отвара с лайка и смрадлика, да ги изсипеш в леген и да накиснеш дупето. Освен противовъзпалителното действие на на тревите допълнително отпуска и топлината на водата, така че не я прави хладка, но пък гледай и да не я изгориш.

# 4
  • Мнения: 100
Направете консултация с детски уролог.Може да се касае за инфекция на пикочните пътища,коята при добре проведено лечение отшумява за няколко дни.Заедно с медикаментозното лечение противовъзпалително действат баните със смрадлика.

# 5
  • Мнения: 130
Да правилно, смрадликата или лайката много помагат. Аз също съм пробвала с невен. Практикувам при подсичане и зачервяване. Моето момиченце се зачервява при смяна на вида памперс или при консумация на спанак. Може би едно изследване на урина няма да е от вреда. Дано бързо отмине болежката.... Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 521
Според мен я заведи на личния лекар и искай спешно изследване на урина.
Може да прави цистит и е необходимо лечение с антибиотици незабавно, иначе бактериите може да се качат до бъбреците и да ги увредят. Ако не си карала цистит не знаеш как боли при пишкане.

# 7
  • Мнения: 5 525
Според мен я заведи на личния лекар и искай спешно изследване на урина.
Може да прави цистит и е необходимо лечение с антибиотици незабавно, иначе бактериите може да се качат до бъбреците и да ги увредят. Ако не си карала цистит не знаеш как боли при пишкане.
Peace Моята дъщеря прави чести цистити. Заведи я при личната за да пуснете изследване на урина, поискай талон за детски уролог или поне да я видят на ехограф.

# 8
Благодаря ви мили момичета, че споделихте как вие сте постъпвали в подобна ситуация
Преди обяд бяхме на детски уролог - лекарката я гледа на ехо граф, да има възпаление на стените на пикочния мекур, не е отишло нагоре, надяваме да се опави до два-три дни - дано!Все още сме на етап стискане, пишкане и плач който трудно се издъража от една майка ...... знам, че ме разбирате
Сега ще дадем обикновенна урина за изследване,само да успея да я накарам да седне на гърнето за да се разбере на какво се дължи възпалението и да се изпише вярното лекарство
Правих промивки със смрадлика и лайка, надявам се да я облекча поне малко

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Благодаря ви мили момичета, че споделихте как вие сте постъпвали в подобна ситуация
Преди обяд бяхме на детски уролог - лекарката я гледа на ехо граф, да има възпаление на стените на пикочния мекур, не е отишло нагоре, надяваме да се опави до два-три дни - дано!Все още сме на етап стискане, пишкане и плач който трудно се издъража от една майка ...... знам, че ме разбирате
Сега ще дадем обикновенна урина за изследване,само да успея да я накарам да седне на гърнето за да се разбере на какво се дължи възпалението и да се изпише вярното лекарство
Правих промивки със смрадлика и лайка, надявам се да я облекча поне малко

Ох, горкото детенце. Настръхнах като си помисля какво ли му е.
Моят съвет е да я поставяш по- често в леген с топла водичка с лайка и тетра, тъкмо може да се изпишква в легена без да я боли. Peace
Не мога да дам съвет как да вземеш урина за изследване. Sad

# 10
  • Мнения: 5 228
Ох, разбирам те напълно. Преди 1-2 месеца дъщеря ми имаше подобна уроинфекция и направо се изтормози миличката. Не искаше да пишка, плачеше...
Първото нещо, което трябва да направиш, е да дадеш урина за изследване - стерилна и обикновена. Ако се е наплашила от гърнето, опитай се да я убедиш да се изпишка права в бурканчето, в което ще носиш урината в лаборатория.
На дъщеря ми много помагаха седящи бани в леген с отвара от смрадлика или бледорозов разтвор на калиев перманганат. Течността трябва да е по-скоро топла, около 37-38 градуса. Дори пишкаше един два дни само в легена със смрадликата - явно я облекчаваше много и само там се престрашаваше.
Друго нещо, което помага, е да й затопляш коремчето, както при колики.

# 11
  • Мнения: 3 537
На щерката и давах за облекчаване на болката или бусколизин,или нош-па,но тя е голяма. Rolling EyesДано скоро да се оправи детенцето! Hug

# 12
  • Мнения: 2 082
трябва да дадете стерилна урина и да видите дали няма бактерии в урината.след това по антибиограма-антибиотик.не подценявайте проблема-възпалението може да стигне до бъбреците.АБ не по-малко от 7 дни

# 13
Ох, мами късния следобед Маичка успя да свърши и "двете работи" на гърнето си:) - това ми дава надежда, че утре сутрин да можем и урина да занесем за изследване, вярвайте ми камък ми падна, така не бях се радвала на пиш и аки
Фукла, много ти благодаря за чудесната идея за калиевия перманганат:) Heart Eyes утре и с него ще пробваме, дано се опарви, че от снощи и днес почти целия ден е малък кошмар, мъничката ми кукла се изтормози и дано тази вечер бъде по-добра
Сега отивам да спя, че вече едва гледам:)
Спокойна вечер на всички и още веднъж ви благодаря за отзивчивостта

Общи условия

Активация на акаунт